Přednost v pruzích na křižovatce

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Přednost v pruzích na křižovatce

Příspěvek od EL_XEL »

bloody cardinal píše:imho modré auto. Protože bus je na hlavní a modré auto je na vedlejší a musí dát přednost všem, co jsou na hlavní. Ale občas taky nechápu, který debil některé křižovatky vymýšlel.
Já nevím. Je ta busová zastávka součástí silnice? Copak mám na vedlejší předpokládat, že mi to nějaký bus střihne přes mou silnici někam do pole/na zastávku? (ono se to samozřejmě liší případ od případu)

EDIT: Když koukám na ten letecký snímek, tak se spíš přikláním ke krvavému kardinálovi, ale to mně poser záda, měl by tam být aspoň namalovaný pruh, že tam ten bus jako může jet.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27037
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost v pruzích na křižovatce

Příspěvek od řidičBOB »

EL_XEL píše: IMHO autobus. Sice je na hlavní, ale jede místem, kde nemá co dělat.
Pro tuto situaci je ale důležité, že je pořád na hlavní pozemní komunikace. Řidiči, který na takovou komunikaci vjíždí, nepřísluší hodnotit, kudy jede vozidlo, které je na hlavní. On má uloženou povinnost dát přednost v jízdě - a to všem vozidlům!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Přednost v pruzích na křižovatce

Příspěvek od EL_XEL »

řidičBOB píše:
EL_XEL píše: IMHO autobus. Sice je na hlavní, ale jede místem, kde nemá co dělat.
Pro tuto situaci je ale důležité, že je pořád na hlavní pozemní komunikace. Řidiči, který na takovou komunikaci vjíždí, nepřísluší hodnotit, kudy jede vozidlo, které je na hlavní. On má uloženou povinnost dát přednost v jízdě - a to všem vozidlům!
To je mi jasné a z toho vycházím a nejsme vepři.

Mně jde spíš o situaci (a tenhle případ to nejspíš nebude vzhledem k tomu leteckému snímku), kdy se budu oprávněně domnívat, že stojím ještě na vedlejší a najednou to do mě nakouří nějaký bus, protože "tammámzastávkupyčo".
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27037
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost v pruzích na křižovatce

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud bude zjevné, že Ty jsi stál v místě, ve kterém máš povinnost mu tu přednost dát a nakouří to on do Tebe, protože se mu nechce točit volantem a krátí si cestu - tak to je věc jiná.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět