No teda, takhle lidem kazit radost z užívání si nových hraček, že se nestydíte...

Ale vážně, většina lidí nemá tolik zkušeností a informací jako vy a vaše nejbližší okolí, takže k jim nezbývá než si přečíst hodnocení těch hodných, upřímných a zaručeně zcela nezávislých a objektivních pánů z masmédií a tomu bezvýhradně uvěřit, čímž si výběr nového produktu/auta na hraní efektivně zracionalizují.
@petr_riha
A cožeto konkrétního k tématu jste zmínil ve svém komentu vy kromě všeobecného prohlášení o tom, jak by na sobě lidé měli více pracovat a méně se zajímat o to, jak jimi vyživovaní loutkoví zkorumpovaní byrokradi nakládají s jejich penězi, tj. sami si určují své platy a odměny za tak skvěle vykonávanou "práci", deformují tržní prostředí prostřednictvím úplatků neboli "dotací", dohazují kšefty s úmyslně děravými a pro daňové poplatníky nevýhodnými smlouvami "spřáteleným" subjektům a sypou desítky miliard na povel různým farmaceutickým nebo zbrojařským korporacím, banksterům atd.?
A v neposlední řadě nenesou naprosto ŽÁDNOU osobní zodpovědnost, ať už majetkovou či trestněprávní?
Vám třeba vyhovuje, že financujete posílaní zbraní do oblastí vojenských konfliktů, aby se tam "kanonenfutr" mohl co nejlépe navzájem mrzačit a zabíjet?
Že se tím zdejší byrokradi ještě chlubí v masmédiích a ve jménu vykradené kolonie ČR s žalostnou atrapou armády tak de fakto vykonávají akt agresu vůči velmoci jako je Rusko?
Věříte, že nás ti skvělí a milovaní "spojenci" ochrání, když se přímou podporou posíláním zbraní na Ukrajinu zvyšuje pravděpodobnost, že se Rusko rozhodne pro odvetné opatření/útok/okupaci ČR?
Ovšem pokud pracujete pro zbrojní průmysl nebo vám z něj jakkoli plyne hmotný zisk, bylo by podobné nastavení mysli pochopitelné.

Edit. @mattonecz Hochu, hochu, v tvém případě není "mlčeti zlato", ale diamanty vykládaná slitina platiny a titanu.
Nové auto na hraní asi ještě nedorazilo, tak jsi zřejmě hodně nervní a podrážděný, ale přát "co nejvíce" lidem násilnou smrt, to si fakt podle pravidla "co dáš, to dostaneš" zaděláváš na pořádně nepříjemnou karmickou výplatu. A protože nežiješ ve vakuu, výsledky tvého konání pocítí i tvé okolí.
A pokud si podle tebe Rusko nezaslouží název velmoc, jaké si zaslouží Chechostán? BEZMOC?
Každopádně když jsi tak odvážný, nebojíš se "ruSSka" a dokonce osobně dobrovolně financuješ zbrojní průmysl dodávající produkty k profesionálnímu zabíjení lidí, proč tam sám nejdeš zabíjet? Nebo že by až tak daleko tvá "odvaha" nesahala?