
Dosáhl jsem věku, kdy si také mohu udělat papíry. Aktuálně dělám autoškolu, ale ty lekce jsou skrz covid pořád takové nijaké. Celkem všemu rozumím, ale nechápu jednu poměrně konkrétní situaci, která může nastat v křižovatce a rád bych zkušenější poprosil o radu.
Viz obrázky: Jde mi o situaci, kdy hlavní silnice mění směr, tedy nepokračuje rovně. Bylo nám vysvětleno na lekci a dohledal jsem si v zákoně, že když auta jedoucí po hlavní silnici chtějí obě pokračovat rovně, rozhoduje se kdo pojede první podle pravidla přednosti zprava. OK, dává smysl a většinu křižovatek jako na fotce tak není problém rozseknout.
Problém nastává ve chvíli, kdy má křižovatka nějaký divočejší, netypický tvar - třeba dvě zatáčky za sebou a nebo - v rameni hlavní zahýbající vpravo, je ještě jedna napojující se vedlejší. Pokud totiž jako na nákresu bude červené přijíždět "zprava", ale zahýbat z hlavní vlevo do vedlejší, musí podle mě dávat přednost zelenému (kříží trasu jedoucímu po hlavní a odbočuje vlevo) ... zároveň ale má přednost zprava z pohledu zeleného.

Asi se na to dívám nějak blbě a zbytečně hledám složitosti, ale poradil by prosím někdo na zkoušky se učícímu začátečníkovi?
