Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: Politický koutek

Příspěvekod GeneHawkins » pát 30 říj 11:30

HondaMan píše:Buď se tváříš jako "pravičák" a necháš to na nich což znamená, že se nic nezmění, k penězům budou přicházet drobnou a setrvalou kriminalitou, ze soc. dávek... nebo jim zkusíš pomoc, namotivuješ je, aby posílali děti do školy, investuješ do nich a za mnoho let se jich nebudeš bát při náhodném setkání na ulici.
Ano, v tomhle jsem asi levičák, ale vážně netoužím žít ve světě, kde musím večer chodit s kvérem abych se dostal z hospody pěšky domů.

Takováto představa o pravicovosti byla směšná už před sto lety.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
 
Příspěvky: 1601
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvekod ExFun » pát 30 říj 12:29

Pár poznámek:
a) to že je někdo "víc doleva" neznamená, že je vlevo
b) Já si fakt myslím, že pravice a levice jsou vyprázdněné pojmy, které už nejsou aktuální. Zabil je podle mě právní stát -rule of law, na kterém se tehdejší pravice s levicí shodla. Pokud totiž připustíme shodu na rule of law v podobě v jaké je vnímána v euro-americké civilizaci, pak výchozím bodem jsou přirozená lidská práva, která jsou nezadatelná. Vyjádřeny v listinách práv a svobod. A tohle samo o sobě nám odstřihne z variant možných řešení uspořádání společnosti čistou pravici a levici. Proto taky koncept rule of law převládl aktuálně jednomyslně - reagoval na post nacistické a komunistické období. Takže to co nám právní stát zanechal z možných řešení je středové řešení. Může to být pravostředové nebo levostředové, ale pořád se budeme bavit fakticky o středovém režimu.
A všechno má 2 mince - rule of law nás chrání před extrémy, ale zároveň v podstatě zničilo politickou soutěž a vyprázdnilo politické idee. Nabízet voličům lze leccos, ale pokud by řešení přesáhlo středový rozsah, Ústavní soud to zruší.... Zároveň nikým přímo nevolený ústavní soud a jeho obdoby mají možnost svými rozhodnutími do značné míry řídit společnost bez odpovědnosti. A záleží jen na osobních kvalitách obsazení ústavního soudu, zda-li se dokáže sám kontrolovat, nebo naopak bude aktivistický.

Tohle je problém současné politiky, proč nemá (a nemůže mít) velká politická témata a bavíme se jen o parametrických změnách.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
 
Příspěvky: 2024
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvekod Honza42 » pát 30 říj 14:03

Ta představa o těch, co o ně musíme s láskou pečovat, jinak nás pomlátí, je fakt komedie.
Zajímavé je, že ta péče vede k jejich rozmnožování. Až se společnost upečuje k smrti a potřební budou všichni. Společné sdílení žebroty. Pravicový pohled navíc péči o potřebné v žádném případě nezavrhuje. Pouze stojí na jiných principech.
Lidská práva - zhouba západní civilizace. Zde souhlasím s panem Tomským, že lidská práva de facto neexistují. Umělý prázdný konstrukt. Je to vyjádření přání, nikoliv vymahatelné právo. A kde je deklarace lidských povinností?
Navíc nevím jak se s EU, čím dál více obsazená muslimy, vypořádá s tím, že deklaraci lidských práv má muslimský svět jinou.
Bude platit která? Ve finále to je totiž odpověď na otázku, zda uříznout někomu hlavu je dobře nebo špatně.
Pravice levice jsou velmi aktuální pojmy, každý s jiným pohledem na svět. Odmítnutím nezmizí.
Honza42
Letec
 
Příspěvky: 1327
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvekod Lachende Bestien » pát 30 říj 17:17

@Exfun
Pojmy pravice a levice považovat za bezvýznamné nebo "vyprázdněné", a pak se o nich dál vyjadřovat nedává moc smysl - proč plýtvat životní energií zabýváním se nedůležitými věcmi?
Rule of law si vykládáte jako vládu zákonů předpokládám? Nebo je to významově specificky odlišné a čeština vhodné slovní ekvivalenty neobsahuje?
Můžete upřesnit, co pro vás znamená pojem právní stát?
Zákony neboli určitá pravidla fungování lidské společnosti jsou s námi už tisíce let a nijak výrazně se jejich základní principy vymáhání nezměnily, takže pojmem právní stát lze velmi obecně označit prakticky jakékoli vymezené obydlené území ovládané určitou skupinou vyděračů a korupčníků.

A když zmiňujete absenci zodpovědnosti u soudců, tak politické loutky v rukou ekonomicky nejsilnějších skupin anebo "führerů" aka mocí posedlých egomaniaků Burešova typu mají prosím jakoupak reálnou zodpovědnost za svou cizopasnou aktivitu?
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Co se s věkem se měnících pravo-levých inklinací týče, u mládežnických potomků nadprůměrně materiálně zajištěných lidí - obzvláště ze soukromého sektoru - se vyjadřování tzv. pravicových názorů v jejich sociální bublině nelze vůbec divit.

Příčiny změny v pozdějším věku k názorovů "levicovosti" už se zjišťují obtížně.
Tady může hrát roli fakt, že si člověk uvědomuje, o kolik do jeho kapes plyne víc materiálních statků než k většině ostatních, čemuž jeho reálný přínos k zefektivňování chodu a snižování utrpení společnosti zdaleka neodpovídá, ale považuje vyjádření podobných myšlenek za příliš riskantní ve vztahu k získaným socioekonomickým výhodám, tak si jako jedinec s trénovaným intelektem dokáže vybudovat propracované racionalizace "oprávněnosti" jeho výhod právě třeba tím, že bude navenek projevovat ostentativní "levicovost".
Nebo může jít o člověka přisátého ke "státnímu" cecku, a tam jde pak o naprosto přirozený proces. :@)
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
 
Příspěvky: 1258
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvekod ExFun » pát 30 říj 17:57

Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
 
Příspěvky: 2024
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvekod Honza42 » pát 30 říj 18:04

Velmi doporučuji si poslechnout oba díly Dušana Neumanna:
https://www.kupredudominulosti.cz/neuma ... ady-obamy/
V podstatě je tam probráno vše o čem se bavíme.
Honza42
Letec
 
Příspěvky: 1327
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvekod ExFun » pát 30 říj 19:18

Jaké máš osobní zkušenosti s životem v USA?
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
 
Příspěvky: 2024
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvekod Stepan » sob 31 říj 08:35

Kauza Blatný přesně ukázala, proč je opozice v hajzlu a Babiš opět marketingově zazářil.

Blatný nejprve ve čtvrtek machruje, že je odborník, nestraník a že volí stejně opozici.
Potom se kroutí jak malej smrad, svádí vše na cizí e-maily a podobně srandovní výmluvy. Asi jako Ringo Čech, pero držím ale nepodepisuji :D
Za toho, naprosto nesmyslně, tepe opozice. Kalousek žhaví Twitter a přijde si zase vtipnej. Jakože čeho chtěli dosáhnout? Aby odstoupil? Nebo aby ho Babiš vyhodil? K čemu by to bylo, v rámci zvládání současné situace, dobré?
Blatný se nakonec přizná, Babiš řekne, že mu to úplně jedno a život jede dál. ABčko sbírá body, že se "dobro republiky" spojí i s názorovými odpůrci.
Andrej 1 : všichni kolem 0. Jako vždycky.

Je mi z nich smutno z těch lopat smutno.
1x dvojlitr dýzl, 1x malorážka na béňo, 0,75x dvouapůla v turbu, šalinkarta a pěškobus.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
 
Příspěvky: 4060
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvekod ExFun » sob 31 říj 08:54

Tohle dělují pořád. Stejné schéma. Hned při první informaci proti AB spustí ostrou kampaň. AB reaguje, že to jsou pomluvy, není to pravomocné, není to oficiální informace. Tím tomu sebere sílu. za pár týdnů se informace potvrdí, ale to už nikoho nezajímá. Tlak se rozředil a pozornost občanů je jinde.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
 
Příspěvky: 2024
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvekod ExFun » sob 31 říj 08:56

https://eumostwanted.eu/

Překvapuje jak málo stačí na EU most wanted
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
 
Příspěvky: 2024
Registrován: stř 02 bře 15:36

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron