Lísteček za stěračem v Brně

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od řidičBOB »

Drahý. To i Pha dává kilo/dvě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od Předseda »

praha, špatné parkovaní, dopis od magistrátu že chce 300 vypalné.. To zrovna.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od petr_riha »

Předseda píše:praha, špatné parkovaní, dopis od magistrátu že chce 300 vypalné.. To zrovna.
Tak ono taky záleží kde... na modré by to byla ještě láce, tam je to aktuálně za pětikilo. Po 11 měsících...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od Předseda »

staní v "křižovatce" v jednosměrce.. za modrou si nepamatuji. Taky mi přišlo, le fakt nevim. Asi ta 5ti bába jak říkáš
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od _sulcik_ »

Boleslav, půl auta na žlutý, značka je až o pár metrů dál, protože město tu čáru dokreslilo nedávno. Zadní vjezd ke stadionu, místa zbývalo na kamion, 9 večer, došel jsem na stanici.
Za 400,- a ještě zkažený den, protože kráva za přepážkou protivná jak činže a to jsem byl slušný. Vyloženě výpalný, protože objektivně jsem tam nikomu nepřekážel a ještě před půl rokem než se domalovala čára se tam parkovalo normálně.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
cyklista
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: ned 17 bře 18:47

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od cyklista »

Proboha, proč platíte nesmyslné pokuty? Vždyť tady evidentně chybí zavinění (materiální aspekt přestupku), tedy se žádný přestupek nestal. Za většinu parkování, kdy nezjistí řidiče, navíc ani nelze postihnout provozovatele. Pro inspiraci se podívejte na stránky 30kmh, tam si lidi navzájem pomáhají a řeší všemožné dopravní případy.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od Stepan »

Kolik máš zkušeností s reálnou praxí, tedy obhajobou přestupku stojící na "chybějícím" materiálním aspektu?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od Arkis »

Taky jsem to měl na P9 zhruba před rokem za 500 Kč. Přesně vím, který hajzl to na mně zavolal. Na parkovišti u bytu jsem se chytil s nějakým chytrolínem, že tam nemám co parkovat a očividně ho sralo Zetko v SPZ (několikrát na to poukazoval) - parkují tam všichni a to dodnes, protože klasicky tady není dost míst. Upozorňuji, že tam nikdo nepřekáží. Je to v rohu parkoviště, kde lidé vychází kolem betonových bloků z pěší zóny. Kolem bylo místa krásně a auto mám na šířku toho betonu. No a za pár týdnů jsem měl v místě trvalého bydliště obsílku na 500 Kč. Za stěračem nikdo nic nenechal. Tak jsem jen zaplatil, na mailovou adresu z dopisu jsem poděkoval, že jsem si dopis ještě musel nechat přeposílat a ztrácet čas tím, jak ho dostat z pošty, když ve výsledku mi jednoduše mohli napsat do datovky.
cyklista
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: ned 17 bře 18:47

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od cyklista »

Milý Stepane, asi jsem to napsal moc stručně. Takže ještě jednou: nebyl naplněn materiální aspekt, přestupek se tedy nestal a nikdo nemusí mít výčitky svědomí, že se vyhnul placení pokuty. Kdybys zabrousil na uvedené stránky, tak bys našel spoustu konkrétních příkladů, jak se té buzeraci vyhnout (a na materiální aspekt si nikdo dneska opravdu nehraje).
Minimálně Arkis by ušetřil 500 a starosti s přeposíláním, protože pokud má zařízenou datovou schránku a úřad mu poslal dopis, tak úřad nemá jednoduše doručeno a nemůže po něm žádné peníze chtít.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lísteček za stěračem v Brně

Příspěvek od Předseda »

na tohle je datovka fajn.. to je fakt
Odpovědět