Pokuty za parkování

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Re: Pokuty za parkování

Příspěvekod Předseda » stř 15 led 10:30

retardi.. si myslím silné slovo. Já měl zájem o garáž na P6 pod Prašným mostem.. že bych tam měl víkendovku. Nicméně MČ jsou kkti protože místo je vázané na RZ. Takže když tam přijedu a budu chtít vyměnit kus za kus tak mám smolíka. Stejně tak když tam občas budu chtít zaparkovat náhradním nebo autem táty, tak opět fakáč. Stejně tak jsem přemýšlel, že bych si do garáže jezdil na skutru pro auto. Opět fakáč. Takže jo - já to mrdám a značku na víkendovce čas od času zakreju. Naštěstí na P6 o víkendu zony nejsou. Kdyby byly tak si z druhého auta ani nevyndám chleba.
Předseda
Pan Řidič

Příspěvekod mattonecz » stř 15 led 11:06

ja pod prasnym mostem mam skutr, na auto to mam moc daleko. ono te to pousti podle SPZ ale mas i kartu takze si myslim ze kdyz bys prijel necim jinym tak si kartou otevres. kazdopadne kartou na skutr to autu neotevre, to sem zkousel :D ale pan me pustil dolu abych si prezul kola.
2016 Opel Astra K 1.4T 92kw - EDS Phase 1 185PS/290Nm
2018 Honda PCX 125
mattonecz
Letec

Příspěvekod Předseda » stř 15 led 11:32

to už je ale "šedé" řešení.. co jsem se ptal tak odopověď byla: ".... vázané jak na konkrétní SPZ tak na kartu uživatele". Myslím že za to chtěli 800. Což není špatné. Ale tím, že mi nebyli schopni odpovědět jednoznačně zda tam můžu střídat auta, tak mám parkoviště za litr jinde. Nejsou to garáže, ale hlídané to je.
Předseda
Pan Řidič

Příspěvekod mattonecz » stř 15 led 11:44

auto 1000 skutr 400. lidi tam bezne maj auto a 1-2 moto na auto miste. ja bych si tam taky dal oboji, ale chodit cca 700m pro auto se mi nechce. i pro ten skutr jezdim autem :D a v lete nechavam pred barakem
2016 Opel Astra K 1.4T 92kw - EDS Phase 1 185PS/290Nm
2018 Honda PCX 125
mattonecz
Letec

Příspěvekod Andina » pon 20 led 08:52

Tak jsem auto nakonec zapíchla dole pod námi v zatáčce na hlavní. :D Snad mi ho tam někdo nesestřelí.
Forum si projdu, ale asi to nějak víc řešit nebudu. Myslím, že budu mít dost práce s tím, aby ty pokuty šly nakonec na mě. :D

Nemáte ještě někdo tušení jak to chodí, když vám přijde takhle víc pokut z jednoho místa? Vím, že jdou pokuty sloučit. Jenom moc nechápu, jak to udělat když pokuty můžou chodit až po měsíci a déle. Můžu tedy všechny postupně nezaplatit, nechat spadnout do správního řízení a pak následně sloučit?

A jak je to s tím, když provozovatel jsem v té době ještě nebyla já? To musí bývalý provozovatel u všech pokut vyplnit údaje o řidiči a zaslat je zpět nebo stačí sepsat nějaké jedno prohlášení, které všechny pokuty od určitého data převede na mě?
Andina
Spolujezdec

Příspěvekod honziss » pon 20 led 10:15

Andina píše:Tak jsem auto nakonec zapíchla dole pod námi v zatáčce na hlavní. :D Snad mi ho tam někdo nesestřelí.
Forum si projdu, ale asi to nějak víc řešit nebudu. Myslím, že budu mít dost práce s tím, aby ty pokuty šly nakonec na mě. :D

Nemáte ještě někdo tušení jak to chodí, když vám přijde takhle víc pokut z jednoho místa? Vím, že jdou pokuty sloučit. Jenom moc nechápu, jak to udělat když pokuty můžou chodit až po měsíci a déle. Můžu tedy všechny postupně nezaplatit, nechat spadnout do správního řízení a pak následně sloučit?

A jak je to s tím, když provozovatel jsem v té době ještě nebyla já? To musí bývalý provozovatel u všech pokut vyplnit údaje o řidiči a zaslat je zpět nebo stačí sepsat nějaké jedno prohlášení, které všechny pokuty od určitého data převede na mě?

Moje pokuta za parkovani na P5 prisla cca za 3 mesice. Ale bylo to v lete a jeste nebyly zony, ted tam budou mit asi vetsi fofr.
2x V6...685k celkem.
honziss
Letec

Příspěvekod Stepan » pon 20 led 11:19

V Praze zahájit aktivní odpor. Mně vždycky nakonec stačilo dorazit na příslušné místo pro spisový materiál osobně a bejt řádně nepříjemnej. Pak to nějak vyšumělo :-)

Jinak rekord mám od náplavky, flastr z dubna přišel v listopadu...
2x dvojlitr dýzl, 0,5x dvouapůla v turbu, šalinkarta a pěškobus.
Stepan
Letec

Příspěvekod Andina » pon 20 led 15:17

Mně právě pokuty taky chodily cca. po 2-3 měsících z okraje Prahy a z centra většinou po měsíci. Tak doufám, že to snad přijde nějak najednou a já to budu moct začít řešit.

A co se týče nepříjemností na úřadě - na to asi úplně nemám. :D
Andina
Spolujezdec

Příspěvekod řidičBOB » pon 20 led 16:59

Andina píše: Vím, že jdou pokuty sloučit.
Můžu tedy všechny postupně nezaplatit, nechat spadnout do správního řízení a pak následně sloučit?

Pokud byl přestupek zaznamenán automaticky, nelze pak tyto přestupky rovnou sloučit. To lze až v okamžiku, kdy naplníš tu druhou větu - necháš to vše spadnout do správního a tak lze zažádat o sloučené řízení, které bude ale o litr dražší, bo správní.
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Předchozí

Zpět na Ze života za volantem