STK - rozměry kol

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: STK - rozměry kol

Příspěvek od .Z3 »

driver píše:Chtěl bych vidět, jak zjišťují ET, to by museli sundávat kola z náprav kromě menšiny, kde jsou patrné na disku zevnitř nebo pod centrální pokličkou na šrouby ale takto to většina vozového parku v CZ nemá.
I ty pokličky máš mít před příjezdem na STK sundané... Když jsem měl origo kola, tak mi to pokaždé kontrolovali baterkou zevniř disku. 10 mm podložky už si ale nevšimli. Posledně jsem měl poprvé aftermarket kola s o pár mm jiným ET i šířkou a disku díval se raději jinam :-bd
Zato jsem musel sundat fólie s 35% zatmavením ze předních bočních. Ptal se i na atest fólií na zadních. Musel jsem mu vysvětlit že tam je zatmavené OEM + sluneční síťky zevnitř.
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: STK - rozměry kol

Příspěvek od driver »

Jak jsem psal, je rozhodující zda je to označení dostupné bez demontáže disku. Samozdřejmě když brzdový třmen zrovna ten údaj na disku kryje, chodí se k jinému kolu
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Renmegane22
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13 dub 17:14

Re: STK - rozměry kol

Příspěvek od Renmegane22 »

Nevím kam to přesně napsat tak to píšu sem, koupil jsem auto dovezené z Německa, takže se chystám na dovozovou STK. V německým techničáku jsou psaný rozměry kol 195/65/15 jenže na autě byly 225/45/17. Je to velkej problém? osobně si nedovedu ty 15ky na trojkové octavii kombi představit.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: STK - rozměry kol

Příspěvek od _sulcik_ »

No pokud to nemáš v techničáku tak tě z STK vyhodí. Obzvlášť od doby co se fotí jsou na toto velice důslední.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: STK - rozměry kol

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně tak. Já měl mít na jednom autě 195/x/x a měl jsem 205/x/x a letěl jsem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: STK - rozměry kol

Příspěvek od rutak11 »

Mne vyrazili za 195/50/15, bo v techničáku bylo 205/50/15 (což už ale na passatu b4 poutá pozornost příslušníků :D )
Odpovědět