čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od honziss »

Posledni mokku jsem mel pujcenou na dovoleny, jezdil v tom asi 10 dni a nezaujalo me na tom aute vubec nic.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od 911T »

Ja len dodam ze XV 2.0 (110kw) ma rozhodne dostatocnu dynamiku.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od DoubleSix »

honziss píše:Posledni mokku jsem mel pujcenou na dovoleny, jezdil v tom asi 10 dni a nezaujalo me na tom aute vubec nic.
Gaztomas píše:Opel Mokka jsme měli půjčeno na dovolené, sice ne 4x4 a v 1.6 naftě, no moc nás to nenadchlo :(
Nebylo by prosím více postřehů.
Mám také v plánu manželce vyměnit auto. Její aktuální už značně přesluhuje, ale ona zatím nechce (13 let starý Ford Fusion). A chtěl bych také malou čtyřkolku. A Opel Mokka je horký kandidát. Další kandidáti jsou pak Suzuki Vitara (tu má tchán) a nebo Suzuki S-Cross.

Teď je i velká sleva na Toyotu RAV4 (výprodej) a benzínová 2.0 4x4 jde koupit za 600 tisíc.
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od leonidas »

Gaztomas: Myslím,že Hyundai Kona s benzínovým motorem T-GDI 177 130 kW a 7stupňovou DCT + výbava Traveller bude dobrá volba :)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od mattonecz »

nebo dachčija s novým benzínovým motorem 1.3tce od MB a pohonem 4x4 a s kluzkým výfukem vhodným pro xxxxxxxxxx
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od honziss »

DoubleSix píše:
honziss píše:Posledni mokku jsem mel pujcenou na dovoleny, jezdil v tom asi 10 dni a nezaujalo me na tom aute vubec nic.
Gaztomas píše:Opel Mokka jsme měli půjčeno na dovolené, sice ne 4x4 a v 1.6 naftě, no moc nás to nenadchlo :(
Nebylo by prosím více postřehů.
Mám také v plánu manželce vyměnit auto. Její aktuální už značně přesluhuje, ale ona zatím nechce (13 let starý Ford Fusion). A chtěl bych také malou čtyřkolku. A Opel Mokka je horký kandidát. Další kandidáti jsou pak Suzuki Vitara (tu má tchán) a nebo Suzuki S-Cross.

Teď je i velká sleva na Toyotu RAV4 (výprodej) a benzínová 2.0 4x4 jde koupit za 600 tisíc.
Mokka: hubeny a vysoky auto, ktery se na dalnici ve vetru kymacelo. Vsechny ovladaci prvky brutalne preposilovany. Uvnitr hnusny plasty. Integrovana navi nepouzitelna, furt se jakoby zadrhavala a byla pozadu, ACP jsem za celejch 10 dni nerozchodil. Kufr celkem malej, ale aspon ma pravidelnej tvar.

Jedinej svetlej bod na tom aute byl motor 1.4T, kterej jede tak akorat, dobre se sbira z nizkejch otacek, neduni, ani nijak jinak neprotestuje a kdyz se clovek drzel ma dalnici v klidu, tak mel i rozumnou spotrebu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od leonidas »

Švagr Mokku má jen předokolku a nejlepší je asi jen ten motor 1.4T jinak z venku nic moc,kufr jen na nákup.. ;)
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od Shr3k »

Mokka X nějaký terén zvládne https://photos.app.goo.gl/GzQDP3vfoaYD2rAp8 , ale domů bych to asi nechtěl. To radši tu Vitaru nebo výprodej Toyotu, případně XV.
honziss píše:Mokka: hubeny a vysoky auto, ktery se na dalnici ve vetru kymacelo.
Mě se to naopak zdá široký, krátký a vysoký. Každopádně místa je v tom víc, než v CX-3. A ačkoliv se to kymácí, do zatáček to drželo slušně.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od jirka87 »

Za mě XC60. Vyloženě holčičí auto. Je to sice AWD, ale vadí to ?

Proti Vitaře (pravda, ta by byla za ty peníze nová) rozhodně bytelnější konstrukce a bezpečnější auto. Mokka apod nemluvě. Ano, je to asi i větší, ale pokud jí Land Cruiser nedělá problém, nevidím důvod proč bych měl jít s takovým rozpočtem do menšího auta (?).

S tím nájezdem asi klidně i benzín. Pokud má 500 v kapse na auto, na benzín má jistě taky. Pokud nafta, hledal bych za KAŽDOU cenu motor D5, tedy 2,4L...Ten menší 2litr je totiž pokud mě paměť slouží z dílen PSA/Ford, takže de facto Hdi (ale třeba se pletu). Výběr s požadavkem stáří/kilometry/motor D5 bude velmi úzký, ale jde to... V nejhorším dovoz z DE..
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list

Naproti tomu výběr aut v benzínu prakticky nula. Toto je na daném portálu jediná nabídka, zato tedy s odpovídající motorizací : https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list

Zůstatková cena těch Volv s tím správným motorem (což je D5) a slušnou výbavou bude obecně mnohem vyšší a dobře se to pak i prodá. O pozdějším prodeji nějakého shitu alá Opel Mokka mám silné pochyby, ale třeba jsem úplně mimo.

Zároveň doporučuju sledovat Volvo Fórum. I tam se vyloupne čas od času pěkný kus a rozhodně bych raději kupoval přes toto fórum než na slepo přes jakýkoliv jiný portál / třetí osoby. Ti lidi si těch aut váží a mají k nim trochu jiný přístup, než běžný spotřebitel : http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=7&t=67175
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od Shr3k »

Otázkou je, proč kupovat olítanou vránu (zde D5, protože novější už D5 není a D5 na 13000km ročně?), když může koupit nové nebo roční auto s desetinovým nájezdem a zárukou, přičemž těch 90-100000, co bude ta olítaná vrána mít, ani ta ženská nenajede za celou dobu používání...
https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!ca ... model=1605
Z tohohle listu (do půl mega) je IMO akceptovatelná jen ta bílá T5 facelift... a Tipcars na tom nejsou lépe:
https://www.tipcars.com/volvo-xc60/?-500000kc&t1-9
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět