VZKAZY

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: VZKAZY

Příspěvekod honziss » stř 30 kvě 10:42

Stepan píše:
honziss píše:Presne proto dam pri naboru dalsiho zamestnance prednost SS technickeho zamereni nez nejakemu produktu VS.

Jsem se informoval, že než Bc. na ČVUT FS, bude prý lepší strojařská průmka. Prej znalosti do praxe, pokud člověk nechce vyloženě rýsovat (ne jak Kalinak, normálně) velmi podobné. Říkal mi to absolvent strojařské průmky a Ing. z FS ČVUT v jedné osobě. Názory? :-\

*zcela otevřeně. Nechci dělat opravdovou strojařinu ve smyslu CADu atd. Spíš získat nějakej overall přehled, abych v kombinaci s praxí a selským rozumem mohl dělat obchoďáka v daném oboru... Ctím zásadu ředitele mého gymnázia, který říkal Abys tomu mohl šéfovat, musíš alespoň minimálně tušit, o čem to je

Ja chodil kdysi na prumyslovku a nas obor se jmenoval "obchodni management ve strojirestvi" Jmeno debilni, ale naucilo me to, od kovani (jako fakt vyhen, kovadlina, buchar, kaleni) pres fyziku a chemii, 2 jazyky az k zakladum ucetnictvi, marketing, atd..

Samozrejme skola cloveka nepripravi na vsechno a dokonale, ale kdyz jsem pak sel jako prvni seriozni job delat obchodaka do firmy co prodavala zkusebni pristroje, tak jsem omzite ocenil ze si umym spocitat provize, teplotni kapacity ruznejch materialu, udelat zakladni nakres v cadu, ze chapu co jak a proc rezne a kdy budem moc zakaznikovi poslat fakturu. No kdyz jsem neco nevedel, tak jsem si to vykomunikoval lamanou aj s vyrobcem.

A presne takovej clovek by se mi dneska hodil, jeste idealne kdyby to byla holka - takze totalni utopie vzhledem k dnesnim produktum vzdelavani.
V6...340k
R4...258k
honziss
Letec

Příspěvekod ctrl_j » stř 30 kvě 10:54

honziss píše:Ja chodil kdysi na prumyslovku a nas obor se jmenoval "obchodni management ve strojirestvi" Jmeno debilni, ale naucilo me to, od kovani (jako fakt vyhen, kovadlina, buchar, kaleni) pres fyziku a chemii, 2 jazyky az k zakladum ucetnictvi, marketing, atd..

Samozrejme skola cloveka nepripravi na vsechno a dokonale, ale kdyz jsem pak sel jako prvni seriozni job delat obchodaka do firmy co prodavala zkusebni pristroje, tak jsem omzite ocenil ze si umym spocitat provize, teplotni kapacity ruznejch materialu, udelat zakladni nakres v cadu, ze chapu co jak a proc rezne a kdy budem moc zakaznikovi poslat fakturu. No kdyz jsem neco nevedel, tak jsem si to vykomunikoval lamanou aj s vyrobcem.

A presne takovej clovek by se mi dneska hodil, jeste idealne kdyby to byla holka - takze totalni utopie vzhledem k dnesnim produktum vzdelavani.
No ma to zas jine nedostatky :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
ctrl_j
Letec

Příspěvekod HondaMan » stř 30 kvě 10:54

honziss píše:jeste idealne kdyby to byla holka - takze totalni utopie vzhledem k dnesnim produktum vzdelavani.
Prostředí s většinovým podílem chlapů? :-D
Zažil jsem v obchodě s elektrem. I holka šeredná, že by sis o ni kolo neopřel, fungovala lépe než kluk...
Speeding. Bringing the World Closer Together.
HondaMan
Letec

Příspěvekod Stepan » stř 30 kvě 10:59

Teorie byla taková, že po Bc. na VŠE si tam hodím magisterský dálkově*, zapíšu si denní na FS a po absolvování na VŠE ten rok buď doklepnu, dle časový náročnosti, denním nebo dálkovým. Nebo se na to vyseru, je to moc daleko, nedokážu říct

Kamarád mě právě navedl, že když si nechám uznat všechno z gymplu, tak oborových předmětů je na průmce pár, ale za to výživných, a že by to mělo v praxi stejnej dopad (Bc. Ing na vizitku si psát nebudu, vlastně ani to Ing.). Blbý je, že bych musel svůj život postavit kolem těch oborových na střední a ještě na ty hodiny musel chodit s bandou náctiletých trumberů. Holky žádný... :D

*jsem mámě toho inženýra slíbil a navíc tam nabízejí pár super věcí, třeba part time na finančáku, nebo přípravu na zkoušky na daň poradce. I to se může hodit a je lepší mít ty vrátka otevřený (k tomu druhýmu, na to první se až moc rád koukám do zrcadla).

Toho OZtkáře jsem myslel +-požadovanou úroveň znalostí. Nepotřebuju bejt nástrojář ani CNC programátor, ale zas to nechci vidět jenom v Excelu. :) Nedávno u nás byl kluk z Würthu a nechápal rozdíl mezi šroubem a vrutem :ymblushing:

Juniorní pozice zní fajn, ze zkušeností vím, že je lepší si vybrečet 3/4 úvazek než nějakou Internship blbost. Dost mě limituje ten gympl, když poškrtám všechno, kde je střední SŠ v požadavcích, nezbyde mi skoro nic. Uvidíme, možnosti jsou nekonečné :-?

E: Honzisss->jo, otec by taky rád ukecal ségru do svýho byznysu. Bloncka s trojkama by bylo úžasný OZtko :D To co koukám na FS je něco podobného: https://www.fs.cvut.cz/zajemci-o-studiu ... jirenstvi/ :) Absolventů to mít nebude, co jsem pochopil, první dva semestry jsou pro celou FS totožné. Takže tam spousta lidí vyletí.
1x dvojlitr dýzl, 1x malorážka na béňo, 0,75x dvouapůla v turbu, šalinkarta a pěškobus.
Stepan
Letec

Příspěvekod řidičBOB » úte 17 črc 17:59

Bloncka s trojkama je fajn do doby než člověk přijde na to, že to je tak veškerá přednost toho OZtka. Takových už jsem zažil - průměrná životnost je zkušebka.
No pain, no gain.
V6 + V4 + R3
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod pavproch » úte 17 črc 19:10

Pánovi, který neska jel s Hodnou Civik z ValMezu do Bystřice p H. - v obci se jezdí 50 a mimo obec víc, ne naopak.... :D
(v obci to rval i sedumdesát, mimo obec i pod pade.... chjo no)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod řidičBOB » úte 17 črc 19:37

Chlapče, když chceš být na silnici KING, kup si pořádné auto. Tím, že se někomu v koloně lepíš na kufr, ničeho nedosáhneš. Když se kolona rozjede, tak ti to zoufale nejede a jsi akorát k smíchu. I na ty tvoje pičné manévry za volantem by se ti nějaký ten kůň navíc hodil... Ale chápu - RZ = T :-s
https://youtu.be/Rw1RGpeiShI
Naposledy upravil řidičBOB dne stř 18 črc 07:21, celkově upraveno 1
No pain, no gain.
V6 + V4 + R3
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod Stepan » úte 17 črc 23:06

nende
1x dvojlitr dýzl, 1x malorážka na béňo, 0,75x dvouapůla v turbu, šalinkarta a pěškobus.
Stepan
Letec

Příspěvekod řidičBOB » stř 18 črc 07:22

Jsem na mobilu, tak alespoň zkrácený odkaz...později upravím.
No pain, no gain.
V6 + V4 + R3
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod janjan » stř 18 črc 07:55

jakože exoistuje něco víc, než ofce f eresu? [-x

Jinak pacient no, sebrat papíry, než někomu ublíží...
janjan
Mistr volantu

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný