Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5509
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Nákup nového vozu 2023.
V pondělí jsme to přivezli.
V úterý volali, že malej techničák vůbec není od toho auta, velkej techničák (kterej u sebe má leasingovka) má taky úplně jiný VINko, že neví čím to je, ale u nich chyba není, respektive že jim na firmě žádný auto ani techničák nepřebejvá / nechybí.
Tak ať to odstavíme, hlavně s tím nejezdíme (páč to mmjn. není vlastně pojištěný žejo) a čekáme, co se bude dít dál.
Hezký těžítko na zahradu si fotr pořídil, ne že ne... :D

A bavíme se prosím pěkně o autorizovaném dealerovi a funglovce. Někde v bazaru na rohu by mě to nepřekvapilo, respektive bych si to zkontroval žejo. Ale voblízat úplně nový auto a kontrolovat techničák proti VINku mi přišlo trošku nadbytečné no... =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5521
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Když někde dělají lempli, tak se to stát může... Značka a model je tajná? Kdyžtak SZ.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1792
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od petr_riha »

Je fakt, že to jsem u nového taky neřešil... Ale vlastně mě ten bordel ani moc nepřekvapuje. VIN sem, VIN tam.

A u úplně prvního vraku jsem na to, že se ve velkém techničáku překlep v jednom znaku VIN přišel až v momentě, kdy to nechtěl Lojza na vrakovišti odkoupit, že prý od toho nemám papíry. To, že se to mezitím asi 5x přepisovalo, bylo na X technických, atd. nikomu nevadilo, jen na hřbitově dělal chlapík vlny...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5509
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Na státní bordel jen dvě konkrétní ->

1. Kolega prodával před asi pěti lety návěs, co koupil ještě v 90s.
Chlap přijel, zaplatil, koupil, upadla mu náprava ještě cestou domů.
Nevadí, vyhadlovalo se, chlap 2 měsíce spravoval.
Došel na technickou a tam mu sdělili, že se stejným VINkem jezdí v republice návěsy rovnou tři :ymparty:
Soukromé vyšetřování ukázalo, že u výrobce návěsů (v současnosti táááááákhle velká renomovaná firma) byl v 90s šolich mistrů, že se občas nějakej návěs "ztratil", respektive udělal načerno po večerech a prodal bokem. No a kdo by se v 90s sral s VINkama, že =))

2. Přišel náš Ukrajinec, dělající u nás na HPP mraky let, že si koupil auto a že ho z úřadu vyhodili, že mu to nepřepíšou, protože a dál už nevěděl.
Vyrazil jsem do boje sám a vskutku jsem na něj to auto napsat nedokázal.
Ukázalo se, že chudák Igor už má, z nějakých procesních důvodů, už asi tři měsíce zrušený víza, vlastně v ČR už nemá co dělat a to že za něj náš holding celou dobu odvádí soc. / zdrav. je vlastně nějakej omyl.
Jeho UKR kolega si kupoval auto v úplně stejnou dobu, ale nechal si ho přepsat od bazarníka.
Bazarník přepis samozřejmě bez sebemenšího problému zařídil dokázal, navzdory tomu, že tenhle Igor II. měl ty víza zrušený taky. =))

MZ: Nic zajímavýho, je to na práci. Kdybych se přidržel wordingu HondaMana, tak je to šestimetrové kupé s klasickou koncepcí :)
Prozatím jsou dvě vyšetřovací verze:
1. Poslali blbě papíry už od výrobce.
2. Někde po republice jezdí buď "naše" auto se špatným techničkám, nebo naopak "náš" techničák, ale ve špatným autě.
Tak uvidíme.
Jo a mimochodem, přišla na to až financující banka, nikoliv chlapci od dealera sami.
To auto bylo předtím pár měsíců přihlášený na dealera, takže chlapci před prodejem museli absolvovat evidenčku.
Že by to STK úplně úplně k hovnu? :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Arkis »

Tak nám začíná zima. Nepoznal jsem to ani podle -2°C, ale spíš podle hromádek ledu na silnici, co odlétává z kamionů. :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5509
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Kolega šel po ulici se svým tříletým dítětem a malým psem.
Přiběhl velkej pes, kolega zvedl dítě, proběhlo nějaký drama (...) a malej pes je momentálně v péči veterináře, asi zničená páteř a víceméně ho čeká injekce z milosti.
Majitel velkýho psa se našel.
No to on mi takhle čas od času uteče, ale on dětem nic neudělá, jenom na jiný psy je vysazenej.


Bych ho zastřelil. Čokla i majitele :-q
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5521
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

To je zlé, lidi jsou kokoti, takového magora psa nesmí spustit z dohledu ani na vteřinu. Zřejmě se mu to evidentně, ale nestalo poprvé ~x(

Rasu víme?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5509
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

nějakej pouliční mix.
Čeká se, co flojdi s tím.
Na úvodní hovor ve stylu "manžel tady klečí na cizím agresivním psovi, můžete přijet?" se přijet neuráčili.
Ale sepsaný to mají.
Akorát nevidím moc nadějně, že by se stalo něco zásadního. Přitom je to absolutní prasečina.Za mě to patří voflastrovat, až se z toho majitel posere a třeba podobných dementů, pořizující si čokly který nezvládají, ubyde...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Píí »

Psy mám rád, ale toto jsou na hovno situace. Já jsem to zažil trochu jinak. Šel jsem s děckem a se psem (malá rasa do 5 kg), když na nás vyběhl neznámý pes (pouliční směs ve velikosti Labradora). Psy dlouhodobě chovám (dříve i bojová plemena), takže jsem věděl, že si rozhodně s námi neběžel hrát. Měl jsem trochu opačné instinkty a místo zvedání kohokoliv jsem se já vrhl na psa. Když pes útočí, tak má v očích jen kořist. Při zvednutí kořisti nad hlavu akorát ze sebe dělá překážku, která se nemůže bránit.
Ani nechci pomyslet, jestli mířil na dítě nebo na psa. Pes vůbec nečekal, že já se na něj vrhnu... Na ošetřovně jsem skončil jen já s roztrženou rukou a psovi jsem při boji strhl vaz.

Majitelka to na místě silně oplakala a při poslouchání těch jejich keců a nadávek jsem měl co dělat, abych nedal i jí. Psa absolutně nezvládala, křičela na něj asi na 200 metrů a vodítko ani náhubek neměla ani u sebe, natož tak na psovi.
jerry
Letec
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

A co mít na obranu proti psům? Pepřák nebo taser? A jaký je nejlepší? Už mi lezou na nervy psi, co údajně nic nedělají a neposlouchají pána. Nechci čekat, až mi kousne. A nechci se s ním prát. Chci ho předejít a alespoń na čas zneškodnit. Co poradíš, jako znalý psů?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět