"reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od lampa »

jenda700 píše:
Jinak ta Lancia ani náhodou, i kdyby byla v benzínu...nechci se nikoho dotknout, ale italský auto ani za prase %-(
Je to jenom prelepena amerika ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27162
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od řidičBOB »

vidí/nevidí - jsou prostě benzíny, které jsou lepší - dlouhodobě Benzina nebo OMV.
Pořádný autorizovaný servis na BMW v CZ není - to je holý fakt již mnoho let.

lampa: to není tak úplně pravda. .
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od x2005 »

jenda700 píše:
ojetá 320i za 30900EUR? :ymalien: Tomu já říkám "ojeté za cenu nového" 8-x To by bylo i za těch 600 drahý. Jo z venku zepředu to vypadá krásně a navíc echt BMW M-style, to jo. Ale jinak......
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od goes »

jenda700 píše:Nejde o to, že bych neměl...ale sem lakomej tolik dát :D
No ja ti to napisu, kolik mne stalo poslednich 30 000 km u soucasne A6 3.0 TDI

naklady na 1 km vychazi (s DPH):
palivo: 2,6 Kc
servis: 1,2 Kc
pneu: 0,4 Kc
pojisteni: 1,1 Kc
ztrata hodnoty (cca): 8 Kc

Takze 1 km jizdy mne vysel na bratru 13,3 Kc s DPH. Holt novejsi auto ma velky hodnotovy propad ceny s tim clovek nic nenadela. U zbylych polozek clovek zasadne neusetri. Ano nemusi mit auto pojistene, nemusi jezdit do autoraku (zrovna u Audi vychazi ceove na urovni neautoraku), ale pocitej, ze nejvetsim nakladem bude i tak ztrata hodnoty.
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od mafel »

A co zalovit zde?:
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/mer ... 00223.html

reprezentativní, pohodlné, benzin v automatu s rozumným výkonem, servis ve srovnání s bmw není o nic dražší, krade se méně než audi/škoda

nemusí to být konkrétně tento vůz, ale výběr - http://www.mobile.de/cz/kategorie/osobn ... ,dmg:false
jenda700
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: sob 07 bře 19:12

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od jenda700 »

x2005 píše:
jenda700 píše:
ojetá 320i za 30900EUR? :ymalien: Tomu já říkám "ojeté za cenu nového" 8-x To by bylo i za těch 600 drahý. Jo z venku zepředu to vypadá krásně a navíc echt BMW M-style, to jo. Ale jinak......
No však říkám, že je to moc a představoval bych si tak max 20 k EUR ;)
Hmmm...máš s tím autem vlastní zkušenost?
goes píše:
jenda700 píše:Nejde o to, že bych neměl...ale sem lakomej tolik dát :D
No ja ti to napisu, kolik mne stalo poslednich 30 000 km u soucasne A6 3.0 TDI

naklady na 1 km vychazi (s DPH):
palivo: 2,6 Kc
servis: 1,2 Kc
pneu: 0,4 Kc
pojisteni: 1,1 Kc
ztrata hodnoty (cca): 8 Kc

Takze 1 km jizdy mne vysel na bratru 13,3 Kc s DPH. Holt novejsi auto ma velky hodnotovy propad ceny s tim clovek nic nenadela. U zbylych polozek clovek zasadne neusetri. Ano nemusi mit auto pojistene, nemusi jezdit do autoraku (zrovna u Audi vychazi ceove na urovni neautoraku), ale pocitej, ze nejvetsim nakladem bude i tak ztrata hodnoty.
Díky za rozbetlovovani...ten propad hodnoty je jasny...proto taky nechci fungl nove auto, ktere ztraci nejvic na hodnote.
Ty mas tu Audi novou?
mafel píše:A co zalovit zde?:
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/mer ... 00223.html

reprezentativní, pohodlné, benzin v automatu s rozumným výkonem, servis ve srovnání s bmw není o nic dražší, krade se méně než audi/škoda

nemusí to být konkrétně tento vůz, ale výběr - http://www.mobile.de/cz/kategorie/osobn ... ,dmg:false
Diky za tip...ja mam k Mercedesu ambivalentni vztah...na jednu stranu mi to prijde jak znacka pro slizky nemcoury typu Horsta Fuchse...na stranu druhou se mi nektere libi. Jak to je se spolehlivosti, servisem a s nahradnimi dily...slysel jsem, ze to je pekna palka...?
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od mafel »

Já MB mám eRko v longu 320CDi r.v. 2008, servis je á 25 tisíc (což je u mě 2x ročně...), cena za obvyklý servis je cca 20-25 tisíc. Najeto 270 tisíc, žádná "neplánovaná" závada nebyla (motorek turba v 230 tis., nedávno prasklá pružina předního kola, jinak nic zásadního).
Auto je to (obecně) bez zážitku, měkké, ale to je tobě jedno, pohodlnost je na prvním místě, proto bych ho být Tebou nevynechal
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od goes »

jenda700 píše: Díky za rozbetlovovani...ten propad hodnoty je jasny...proto taky nechci fungl nove auto, ktere ztraci nejvic na hodnote.
Ty mas tu Audi novou?
Nemel jsem ji uplne novou, bral jsem ji jako ani ne rocni, jako show car z berlinskeho letiste mistniho dilera.
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od mafel »

jenda700 píše:ak to je se spolehlivosti, servisem a s nahradnimi dily...slysel jsem, ze to je pekna palka...?
Nedávno mi praskla (po 265 tis...) pružina na předním kole, značkový servis - odtah auta 40km, výměna pružin obě přední kola, kontrola tlumičů, geometrie, výměna jednoho tlumiče, výměna brzdová hadička poškozená pružinou + práce, cena 17 tisíc dohromady.

Spíše než cena je limitace počtem servisů - neumí to každý jouda na rohu. Když jsem to měl nové, jezdil jsem na servis do Německa- Dresden, Leipzig, cenově +- nastejno jako u nás.
jenda700
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: sob 07 bře 19:12

Re: "reprezentativni" vozidlo za 500-600 k

Příspěvek od jenda700 »

mafel píše:Já MB mám eRko v longu 320CDi r.v. 2008, servis je á 25 tisíc (což je u mě 2x ročně...), cena za obvyklý servis je cca 20-25 tisíc. Najeto 270 tisíc, žádná "neplánovaná" závada nebyla (motorek turba v 230 tis., nedávno prasklá pružina předního kola, jinak nic zásadního).
Auto je to (obecně) bez zážitku, měkké, ale to je tobě jedno, pohodlnost je na prvním místě, proto bych ho být Tebou nevynechal
Co si mám představit pod pojmem "obvyklý servis"? 50 k ročně...to mi přijde celkem pálka teda...

Celkem mně překvapuje, že se tu dozvídám že ani u MB, ani u BMW je problém u nás sehnat slušný servis...vzhledem k tomu, kolik těch aut u nás jezdí...
Odpovědět