Škoda Octavia II RS TFSI

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Stenly
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10 led 16:02

Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od Stenly »

Zdravím automobilové nadšence
zvažuju koupi ojetého vozu a zajímalo by mě vše dostupné o OII RS TFSI. Dá si někdo tu práci a popíše mi tohle auto podle vlastních slov a vlastních zkušeností? Přečetl jsem dost článků o motoru a o autě samotném. Samozřejmě i videa a testy ale zajímá mě názor jednotlivých majitelů jelikož spousta článků a videií na internetu je neobjektivních. Díky moc!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od pavproch »

doparoma, to bude každý tvůj nápad mít svoje vlastní vlákno?

to je takový problém to psát do jednoho a aktualizovat header prvního příspěvku?
(viz např. moje vlákno o výběru auta pro drahou "tiguan 2.0TSI")

@mmira: mohl bys mu jeho všechny vlákna sloučit do jedneho?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Stenly
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10 led 16:02

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od Stenly »

to se nesmí? je to zakázané?? tak to PARDON, kvalitní fórum tady :D je tu aktivních 10členů který dokola odpovídaj
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od bambus »

Zakázané to není, ale zrovna rozumné taky ne. Přehlednosti to nepřidá a pavproch jen slušně požádal o dodržování rozumných pravidel. Není potřeba se hned navážet do lidí, kteří se snaží poradit.
Nabel
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 21 lis 13:38

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od Nabel »

Ale tak zase je s ním sranda. Nejdřív chtěl 3l sexy němce za 200, pak BMW v dieselu a teď OII RS. Předpokládám první majitel, garážované a zaručeně nebourané :-) Takže buď skončí u něčeho jako Focus a nebo tady za pár týdnů všem hrozně vynadá, že koupil hroznou plečku :-)
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od Jenyk »

A to fakt chceš objektivní názor od uživatele OII a OII RS speciálně? Tak to přeju hodně úspěchů. Takového až potkáš, tak nám dej vědět.

Jestli chceš dobrou radu, přestaň za 200 tisíc a se svými znalostmi snít o nečem zvláštním. Pořiď si nějaké obyčejné rozumně jeté auto (Astra, Megane, Focus) s benzínovou šestnáctistovkou a na něm se nauč co to znamená a) mít auto a b) jezdit autem. Pak nás pochopíš. Jinak jsi fakt kandidát na průser - lidí, kteří čekají na hejla, který sní o zázračné koupi a opijí ho rohlíkem je všude plno a tobě potom zbydou oči pro pláč. A jestli se téhle rady budeš držet, tak jsi právě ušetřil těch 200 tisíc a přeskočil jednu zkušenost, kterou v nějaké míře prošel každý z nás.

A ještě jednu dobrou radu ti dám - při koupi auta NIKOMU a NIČEMU NEVĚŘ!!!!! Vše si třikrát ověřuj a na to čemu nerozumíš, najdi někoho kdo tomu rozumí a můžeš se na něj spolehnout. Raději mu i zaplať, bohatě se ti to vyplatí. A budeš-li mít i drobnou pochybnost, dej okamžitě ruce pryč, takových aut jako bys měl hledat jsou mraky. Jó 530i za 200 těch je málo, dobrá dokonce vůbec žádná.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od HondaMan »

Jenyk: "něco zvláštního" nebo "něco zajímavého" jde koupit i hluboce pod 200. Je pravda že to nebude fully loaded 5er z 2007+ v TOP stavu, ale když trochu sleví ze svých požadavků, tak může koupit pěkná auta.

Ad "NIKOMU a NIČEMU NEVĚŘ!!!!!": To je trochu přehnané. Sám kupuji auta stylem "Přijedu, podívám, projedu, koupím/nekoupím" a největší průšvih bylo nebourané auto se zcela jasnou historií, garantovaným nájezdem 25tkm...

A radit člověku co chtěl BMW v šestihrnku Megana 1.6i je trochu nesmysl, ne?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od Jenyk »

Ale on o autech nic neví, to je proti tobě ten rozdíl. Jemu se zajímavým zdá tak ten třílitr nebo O RS, tobě třeba Civic nebo Swift, který on vůbec neocení. On soudí podle pár článků na fórech, ty podle svých zkušeností.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od jerry »

S benzinovou OII RS jsem najezdil do současnosti 120tis km. Na 100% platí, co napsal tehdy v testu pjanda, tedy je to dobré auto se špatným jménem. Rozhodně dobrý je motor, který patří mezi turbobenziny ke světové špičce se skoro nulovou turbodírou a hlavně bez turbo kopance do zad. Podvozek normální průměr, nečekej kvalitu bavoraku, notabene ostrého hot hatche. Na druhou stranu auto není na 200 koníků a průběh krouťáku těžký, docela dost majitelů 2tunových aut za 2-3x tolik peněz mi vidělo mizet v dáli. Ale znovu říkám, na opravdu sportovní jízdu hledat něco jiného. Hodně dobré jsou sedačky, kvalitně podrží. Problémy byly se zubovitým sjížděním zadních gum, pomohlo až jiné nastavení odklonu než udávala fabrika. Výhodou oproti většině aut je menší pokles hodnoty, přece jen v ČR mýtus eresy trvá. Nevýhodou je, že si kdekdo honí triko, když vidí eresu. A někdy se divím s čím si lidi troufají. Vzhledem k velkému kufru je to pro mě dobrý potah na běžné dny, vozím pořád totiž hrozně věcí. Tak co Jenyku, udělal jsem ti radost? Snad už jsi potkal někoho normálního s OII RS:-)))
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Octavia II RS TFSI

Příspěvek od Snowman000 »

A co tak Exeo? :P Robilo sa taktiez s 2.0 TSI 200k, hodnotu to stratilo uz davno a vo vnutri je to vylepsena A4...jediny problem bude nejaky kus vobec najst :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět