Nové modely 2019 Suzuki Vitara vs Mitsubishi ASX

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.

Nové modely 2019 Suzuki Vitara vs Mitsubishi ASX

Příspěvekod mikeant » pát 01 lis 13:21

Ahoj,

jelikož už se moje Kia Sportage 2.0 v benzínu (2008) chystá pomalu do důchodu, vybírám vhodnou náhradu.
Vzhledem k toju, že mám omezený rozpočet, hledám něco do 600 tis.
Dost často jezdím po polňačkách a nezpevněných cestách, proto preferuji větší světlou výšku, 4x4 bych uživil také. Moje Sportage si po městě vezme i 14 l (mimo město s hodně lehkou nohou 9 l), což mi přijde neúnosné, tak je pro mně důležitá i spotřeba. Jezdím převážně kratší jízdy, takže jedině v benzínu. Automatická převodovka by byla vítaná.

Když tak koukám na nabídky automobilek, v úvahu padá asi jen Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4x4 Allgrip (580 tis.) nebo Mitsubishi ASX 2.0 SMART MIVEC 4WD (530 tis.). U té Vitary se trochu bojím toho turba, přece jen atmosférické motory jsou nesmrtelné. ASX je zase o 300 kg těžší a moc nevěřím té uváděné spotřebě (7 l komb. provoz). Zase je o 50 tis. levnější. Rád bych aby mi auto vydrželo alespoň těch 10 let (Sportage mám 11 rokem a bez jakékoliv závažnější poruchy). O ASX jsem slyšel že prý dost trpí na korozi.

Těším se na vaše názory.
mikeant
Dítě v autě

Re: Nové modely 2019 Suzuki Vitara vs Mitsubishi ASX

Příspěvekod HondaMan » pát 01 lis 13:55

Turba bych se zase tak moc nebál. Moderní atmo motory, pokud nemají 5 litrů, tak jsou spíše za trest. ASX je auto představené před 10 lety. Pokud Suzuki stačí rozměrově, tak je to za mě jasná volba.
Speeding. Bringing the World Closer Together.
HondaMan
Letec

Zpět na Výběr auta