Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvekod tommas » čtv 14 bře 08:49

Přesně tak, v 6ce je klasický automat s pevně danými 6 stupni. A ten bych klidně doporučil. Řadí to pěkně, hladce, samozřejmě v klasickém režimu je to už u poslední verze trochu horší s rychlostí reakcí - emise. Ale pro nějaký rychlejší přesun má převodovka i sportovní režim. Jinak k 2,5 motoru ani jiná možnost než právě automat není.
Jak už jsem psal dříve, slabší motor bych určitě nebral - rozdíl mezi verzí 2017 a posledním modelem je nějakých 150 kg hmotnosti (dobré je, že hodně z toho jsou tlumící materiály) takže společně s poslední emisní normou to dynamice moc nepřeje. ;-)

Možná ještě, abych nebyl jen pozitivní i když jsem s Mazdou spokojený - motor 2,5 má vypínání dvou válců a to ne vždy funguje ideálně, jsou uživatelé a kusy, kde se projevuje nepříjemnými vibracemi, někdo to vnímá, nebo jeho auto to dělá u jiných ne. U mne občas při ustálených 30-40 km/h nebo při 70ce. Já jsem spíše ale jeden z těch šťastnějších, kdy se to projevuje né moc často. Mazda servisy to sice nějak řeší, ale zatím tam rozhodně není 100% úspěch.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
tommas
Autoškolák

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvekod Hanz » čtv 14 bře 10:43

Jak zas? :D že bych se překoukl s tím automatem :(
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Hanz
Řidič začátečník

Předchozí