Auto na dlouhé cesty

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvekod Michal220 » pát 10 srp 14:11

Právě jsem viděl nové Audi Q8 to by tk šlo na dálky
Michal220
Řidič začátečník

Příspěvekod řidičBOB » pát 10 srp 20:18

...akorát, že je to ošklivé a nelze do toho objednat důstojný motor.
Winners never quit and quitters never win.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod amater » sob 11 srp 07:30

honziss píše: V dobrem SUV (Q7, Touareg, RR, RX) to na dalnici taky neni zly, akorat to holt vic zere.

...ale kdybychom porovnali plus minus stejne cenove kategorie, tak jak je na tom z tohoto pohledu (unava) SUV vs MPV vs Sedan? Napriklad Octavia vs Karoq? Nebo Zafira vs Insignia...
U SUV a MPV vidim bonus v podobe vzprimenejsiho sedu, na druhe strane auto se bude asi vic naklanet, houpat atd, u sedanu bude asi dojem z vyssi rychlosti "jistejsi", co?
amater
Adept autoškoly

Příspěvekod amater » sob 11 srp 07:33

honziss píše:1. Odhlucneni a komfort obecne
2. Pohonny retezec
3. Velikost a hmotnost

Ma smysl si nechat auto odhlucnit resp si tam dat nejakou dobrou sedacku? Mame relativne nove auto (2r), kupovali jsme v akci, neslo nic vybrat/priplatit, auto mi jinak vyhovuje, ale napr v sedacce si nejak nemohu najit tu spravnou polohu...
Vim ze existuji firmy, ktere by tam dali jinou sedacku (recaro - relativne drahe), nebo se da sedacka nechat precalounit...
amater
Adept autoškoly

Příspěvekod amater » sob 11 srp 07:34

Michal220 píše:Právě jsem viděl nové Audi Q8 to by tk šlo na dálky

....to jo, ale je to trochu mimo budget :-)
amater
Adept autoškoly

Příspěvekod honziss » sob 11 srp 08:21

amater píše:
honziss píše: V dobrem SUV (Q7, Touareg, RR, RX) to na dalnici taky neni zly, akorat to holt vic zere.

...ale kdybychom porovnali plus minus stejne cenove kategorie, tak jak je na tom z tohoto pohledu (unava) SUV vs MPV vs Sedan? Napriklad Octavia vs Karoq? Nebo Zafira vs Insignia...
U SUV a MPV vidim bonus v podobe vzprimenejsiho sedu, na druhe strane auto se bude asi vic naklanet, houpat atd, u sedanu bude asi dojem z vyssi rychlosti "jistejsi", co?

V zadnem zminovanych jsem nejel, takze tezko soudit. Bez si je vyzkouset.

Add sedacky - urcite bych si priplatil za sirsi moznosti nastaveni - at to ma nastavitelny sklon sedaku, pripadne jeho delku. A dobra vec je vyhrivani/ventilace s automatickou funkci.
2x hybrid, 542k celkem
honziss
Letec

Příspěvekod rhinos » sob 11 srp 14:42

já jsem trochu ovlivněnej ale říct že na dlouhé a pohodlné cesty je vhodná Octavia?
To jako fakt ne proboha :D
Nevíme teda rozpočet ,ale pro mě je synonymem pohodlného auta na dlouhé cesty 7er od BMW nebo ekvivalent od jiné značky.
Prostě to musí mít asistenty...minimálně adaptivní tempomat a pak hromadu komfortů
BMW 535d Černá BESTIE
rhinos
Pan Řidič

Příspěvekod Honza42 » sob 11 srp 20:08

Přesně, jak bude hromada komfortů, všechno bude v cajku.
Hlavně si na ně ale nezapomeň vzít kýbl s víkem. Jak není víko, tak se prevíti rozutečou a nemáš nic.
Honza42
Mistr volantu

Příspěvekod řidičBOB » ned 12 srp 07:37

Od kdy je Recaro synonymum pro pohodlné sedačky?
Když chci pohodlí, tak základem jsou stavitelné tlumiče, v lepším případě vzduch. U aut, které nabízejí vzduch, už jsou zpravidla na výběr i sedačky, co peněženka snese. Třeba BMW má na výběr mezi sport/komfort sedadly. Já osobně mám hodně rád ty, co mám v Touaregu - velmi dobře se v nich sedí, jsou pohodlné, mají boční vedení, stavitelné v mnoha směrech, včetně bočnic, ventilované.
Ale také již zmiňované BMW dělá, od 5er výš, dobré sedačky, když si člověk připlatí.
Winners never quit and quitters never win.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod honziss » ned 12 srp 10:38

Jj, bmw ma dobry sedacky, mel jsem v 1er priplaceny ty sportovni a sice byly hadrovy a meli jen mechanicky nastaveni, ale byly sakra pohodlny.
2x hybrid, 542k celkem
honziss
Letec

PředchozíDalší

Zpět na Výběr auta