problém motor Grande punto a neviem ako dalej

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.

problém motor Grande punto a neviem ako dalej

Příspěvekod oblivion » úte 10 črc 18:06

Pozdravujem Vás.
Potreboval by som poradiť ohľadom Grande Punta r.2009 1.4 8V 57kW motor označenie 350.A100. Nabehané má 90 000 km či skutočne to neviem, mám to auto 1/2 roka. Už si neviem dať rady a mechanik mi to tiež nevyriešil.
Na voľnobežných otáčkach 700 ot/min motor trasie. Ak je motor studený tak skoro netrasie, ako sa zohrieva (k pracovnej teplote) a približuje sa k 700 ot/min trasie viac a viac a v pravidelných intervaloch ho tak inak zatrasie (aj za studena). Na diagnostike nič nehlási. Z diagnostiky bolo vidieť pohyb voľnobežných otáčok 40 ot/min hore dole. Krútiaci moment sa tiež máličko menil a kolísal máličko prúd na lambda sondách. Tlaky motora sú v poriadku a tlak na saní bol tiež v poriadku. Vymenil som silentbloky motora (všetky - už boli načnuté najmä spodný a na prevodovke) . V servise mi vyčistil a nakalibroval vzduchovú klapku, vymenil rozvody (toto s tým nesúviselo). Ja som menil sviečky pred 1/2 rokom boli tam NGK dával som Bosh. Realizoval som repas alternátora (výmena ložísk, uhlíkov a vodiacich krúžkov) Alternátor dáva napätie 13.9 V pri naštartovanom aute (Je tam DENSO 70A 14V ). Servisák mi poradil dať naspäť pôvodné sviečky a tankovať 98 a viac oktánový benzín. Otvoril veko oleja a konštatoval, že motor na 90000 km dýcha nejak moc. Toto sú všetky relevantné informácie ktoré ma napadajú... Ešte sa mi stalo, že pri naštartovaní triaslo motor ako keby išlo na 3 valce a ak som pridal alebo znova naštartoval tak bežal v poriadku. Stalo sa mi to iba dvakrát a bolo to pred servisom. Ak by mi niekto vedel poradiť čo sa s tým stretol naozaj by som bol rád. Poprípade dať nejaký postup ako to rozumne odtestovať aby som prišiel na chybu.
oblivion
Spolujezdec

Re: problém motor Grande punto a neviem ako dalej

Příspěvekod Honza42 » úte 10 črc 18:29

Jestli chtěl servisák řešit problém obstarožního nenáročného osmiventilu tankováním 98 okt benzínu, tak už k němu nechoď.
Honza42
Mistr volantu

Re: problém motor Grande punto a neviem ako dalej

Příspěvekod Kavis » úte 10 črc 18:38

Vymenit mechanika je asi dobra rada. Na druhou stranu koupit ngk, ktere tam patri urcite neni z jeho strany spatny napad. Fiaty obcas jine svicky, nez ktere tam patri "neprijmou", byt tam pasuji.
Kavis
Pan Řidič

Zpět na Italská auta