Uniqa Safeline - velky bratr?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvekod chatar » úte 15 kvě 20:07

V listopadu 2017 jsem pojistil nové auto u Uniqua pojišťovny a byla mi nabídnuta Safe line. Po vysvětlení, z důvodu bezpečnosti, jsem souhlasil s montáží "krabice" do auta. Termín byl 16.5. Dneska mi volali, že mi to nemohou namontovat, protože je to možné až po roce provozu auta, t.j. až na podzim letošního roku. Samozřejmě jsem si na den montáže předem naplánoval volný den atd.
Nehovoří to už o něčem ? :-(
chatar
Spolujezdec

Příspěvekod řidičBOB » stř 16 kvě 05:49

Amatérismus...
Winners never quit and quitters never win.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod driver » stř 16 kvě 06:26

Na jednu stranu je to fakt, že další sledování je asi zbytečné pořizovat za stávajících podmínek ale že bys takto byl v bezpečí ani náhodou. Objektivně to shrnu takto:
To taky máte na mobilu vyplý internet, gps, a používáte letecký režim?
Nemáte FCB kde jsou Vaše data, nemáte messenger, který sbírá data o komunikaci? (Jeden z největších přiznaných špehů, oficiální fakt)
Dneska nový mobil umí napůl už umělou inteligenci, pozná na fotkách kdo na nich je a vyhledávat na základě fotek na netu ani nepotřebuje definovat, co má vyhledávat pomocí klíčového slova...
V autě kniha jízd, kde se evidují přesné časy, mapy, pozice, data a veškerém pohybu...
Ve starších vozech je snad už deset let infotaiment co čte GPS a má vlastní SIM, a vše ví, jsou tam vložená uživatelsky nezměnitelná servisní čísla a servery, s kterými komunikuje...
E-call je v nových vozech samozřejmostí...
Zpětné odposlechy: Taky se od dob sítí 4G VŠECHNA komunikace skrz BTSky ucovává v historii ze zákona, aby ji bylo možné později odposlouchávat a vyhodnocovat, co jste dělali minulý týden, když jste ještě nebyli podezřelí, kde a kdy jste byli lze pomocí Triangulace...
Telefonní společnosti a banky mají vzájemně nejpropracovanější systém hodnocení pomocí číselné hodnoty, vyjadřující Vaši finanční situaci tak, aby to bylo v souladu se zákonem a špehuje vás to denně.
Vážně když koupíte nový smartphone, čtete ty podmínky druhé strany, která si vyhrazuje Vaše data svěřovat třetím stranám a zakazujete tam veškeré souhlasy? Totiž potom nefunguje ani vestavěné počasí, které poskytuje výrobci třetí strana a brzy už ani nespustíte samotný systém...
Nepoužíváte bankovní karty, všude jsou kamery- nosíte kšiltovku, kapuci+zrcadlové brýle a šátek přes ústa?
Z uvedeného vyplývá, že jestli chce někdo být opravdu anonymní, musel by žít životem lidí v třetím světě, a to ještě mimo města a kdo odmítá v autě nějakou chytrou elektroniku, tak si nové auto už nekoupí nebo to bude z něj trhat?
Vidím to tak, že demontuješ-li a datová sběrnice hlavní jednotky bude okamžitě evidovat chybějící výbavu a hlásit chybu a odkódovat to půjde dříve nebo později jen on-line a to zase nebude možné ze zřejmých důvodů...
No nevím kdybych měl mít povinné ručení za polovinu, klidně ty Safeline krabičky do aut nahážu dobrovolně :D
Zákon č.361 o silničním provozu, §30: Znamení o změně směru jízdy MUSÍ řidič dávat VČAS PŘED ZAPOČETÍM jízdního úkonu.
driver
Letec

Předchozí

Zpět na Ze života za volantem