Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od EL_XEL »

Michelin Pilot Sport 4 mám na SLK (docela dlouho jsem vybíral) a musím říct, že spokojenost, takhle jsem 50 km/h projížděl nějaké zatáčky ve městě (ulice Žebětínská ještě v Brně), klídek pohoda, žádná pila a za mnou týpek v 1er a pískalo mu to jak nadržená japonka (ale kdo ví, co si do toho dal, jestli to provozuje s omezeným rozpočtem).

Předtím jsem tam měl Continental SportContact 5 a ty byly o dost horší, ke konci bych řekl, že i tragické (podotýkám stále dost nad zákonnou hranicí). Tam stačilo špatně dýchnout okolo pedálu plynu a auto už šlo do driftu, Micheliny drží jak přibité.

Na Golfu R teď z hlavy nevím, co mám, nějaké 19 asi ještě z fabriky, drží to obstojně, to nemohu říct.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

PS4 mam aj ja na M135i a aj ked ich nemam moc s cim na nom este porovnat, tak im nemam fakt co vytykat...krasne citatelne a gripu fakt az az.

El_XEL: Na R-ko chodia z fabriky Pirelli P-Zero
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

První poznatek: PS4 (ne nové, od loňka) jsou výrazně hlučnější (speciálně na hrubém asfaltu) než ojeté zimáky. Ale to samozřejmě neva.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pneu koutek

Příspěvek od driver »

Neškodí ty subjektivní pocity zaměnit konečně za konkrétní naměřené hodnoty.
Zrovna hluk lze měřit i mobilem, pro porovnání dvou rachotů nebude podstatné žádné akademické měření s kalibrovaným měřidlem ale jen porovnání, kdo rachotí méně.
Stává se, že tišší auto je považováno za hlučnější a při měření se pak všichni diví a nevěří tomu.

Koneckonců ty decibely udává výrobce na etiketě, pro vzájemné srovnání to může být pomocí
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od EL_XEL »

Na druhou stranu, i když bude objektivně hlučnější, tak tobě to subjektivně může připadat naopak a v autě sedíš ty a ne hlukový senzor, žejo.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Pneu koutek

Příspěvek od _sulcik_ »

Ono je pak taky otázka jestli ten hlukový senzor v telefonu používá váhové filtry nebo ne.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

M.Z.: Otestoval už jsi ty nové Federaly? Jaké jsou? A jaký přesný typ to máš? Federal 595RS-PRO?

Obrázek

Díky
:ar!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Pneu koutek

Příspěvek od M.Z. »

Mám RS-RR, 19 jsem už zlískal, mám ještě sadu na 18.
Fungujou slušně, až na ten hukot a valivý odpor. Reálně se zvedla cca o litr spotřeba proti Cup2. (stejné poznatky má i Mad Joe na M3 F80).
Gripu mají spoustu, ale vy vysoké rychlosti, jsou na hraně takové nejisté, houpavé. Po ojetí, už mají jízdní vlastnosti špatné. Jednou drží, podruhé klouznou, musel jsem zvolnit. Taky na drift se musí jít na plyn hrozně agresivně, nejdou v nízké rychlosti urvat.

Pro mě je závěr takový, že už raději budu investovat více peněz do Cup 2, Federaly jedině na české okruhy, na NS už na nich v žádném případě nejedu. Pokud ale člověk nejede totální hranu a nehoní se s časomírou, poslouží dobře. Finanční rozdíl je veliký.
Když nad tím přemýšlím, tak jsem byl ve výsledku spokojenější se staršími RS-R. Nebyly ani z poloviny tak hlučné, měly menší valivý odpor a pořád dobré vlastnosti, i po ojetí. Jezdil jsem pilu až do totálního konce.
Naposledy upravil(a) M.Z. dne ned 24 čer 10:04, celkem upraveno 1 x.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

Díky za perfektní popis :-bd
Akorát pořád sháním někoho, komu se podaří vyzkoušet ty 595RS-PRO.
Ty jsi měl RS595-R (klasické, profláklé Federaly) a teď ty 595RS-RR. Nechceš to ještě prubnout do třetice? :D
Já asi ještě vyzkouším Sport Cupy 2 místo AR08R a uvidíme, s čím budu spokojenější. Ale ty 595RS-PRO mi taky vrtají hlavou, dezén vypadá dost podobně jako ty Yokohamy...
:ar!
Odpovědět