Mazda a její technologie Sky Active

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.

Re: Mazda a její technologie Sky Active

Příspěvekod Lachende Bestien » úte 20 bře 20:09

Za hlavní problém při koupi v podstatě čehokoliv, za což hodláme zaplatit pro nás relativně vysokou cenu, považuju tzv. radost idiota - jak to popisuje MUDRc Karel Nešpor. Konkrétně to v těchto případech znamená, že se před koupí uvedeme do transu z představy, jak si budeme po koupi vysněné věci užívat, a zcela pomineme celou řadu velmi důležitých aspektů, mezi než patří i odstup a zdravá porce nedůvěry vůči prodejci, jenž má primárně a hlavně zájem věc prodat bez ohledu na cokoliv jiného ("zkásnout hejla"), a jím předkládané informace považovat za velmi subjektivní a zkreslené, sloužící k propracované manipulaci zákazníkem.
A nejlepší zákazník (z pohledu prodejce) je samozřejmě ten, kterého ani moc přesvědčovat nemusí, neboť ten ve své trans připomínající radosti idiota z budoucího užívání si naleštěných cetek má svou schopnost kritického myšlení a logiky zcela upozaděnu.

K tomu patří i vcelku pochopitelná neochota se prodírat desítkami stran velmi obtížně srozumitelného textu právnicko-úřednickou hatmatilkou psané smlouvy, kde se však nacházejí velmi důležité informace záměrně ukryté pod haldami slovního balastu.
Lachende Bestien
Mistr volantu

Příspěvekod řidičBOB » úte 20 bře 20:26

Nevím jak ty, ale já, pokud něco podepisuji, zvláště v hodnotě několika set tisíc, tak si to přečtu. To je snad to elementární.
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod jerry » úte 20 bře 22:26

LB: Tebou citovaná charakteristika většiny kupujících mě rozesmála. Ale asi to pan doktor má správně vypozorované. Jinak by tržní obrat masivně klesl, vzhledem k tomu, co se prodává nablýskaných šmejdů. Já osobně přistupuji ke koupi složitějších výrobků spíše s obavou, co špatného mě případně čeká (nekvalita, reklamace, soud atd.).
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Letec

Příspěvekod ctrl_j » pon 09 dub 17:15

Shr3k píše:
kacko píše:Bohužel u soudu mi bylo ,,vysvětleno,, , že platí jenom dvouletá záruka.

Občas se vyplatí číst záruční podmínky, viz. bod 26.

Odvolani :)
My car, my pleasure.
ctrl_j
Letec

Příspěvekod Shr3k » úte 10 dub 07:57

ctrl_j píše:Odvolani :)

Zatím to nevypadá. ;)
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red
2009 Mazda2 1.5 MZR 103k Independence A/T, Spirited Green
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Mistr volantu

Příspěvekod mattonecz » úte 10 dub 08:25

Moc tomu sice nerozumím ale 21.3 tam vidím odvolání :D
2016 Opel Astra K 1.4T 92kw - EDS Phase 1 185PS/290Nm
2018 Honda PCX 125
mattonecz
Letec

Příspěvekod honziss » úte 10 dub 08:31

Lachende Bestien píše:Za hlavní problém při koupi v podstatě čehokoliv, za což hodláme zaplatit pro nás relativně vysokou cenu, považuju tzv. radost idiota - jak to popisuje MUDRc Karel Nešpor. Konkrétně to v těchto případech znamená, že se před koupí uvedeme do transu z představy, jak si budeme po koupi vysněné věci užívat, a zcela pomineme celou řadu velmi důležitých aspektů, mezi než patří i odstup a zdravá porce nedůvěry vůči prodejci, jenž má primárně a hlavně zájem věc prodat bez ohledu na cokoliv jiného ("zkásnout hejla"), a jím předkládané informace považovat za velmi subjektivní a zkreslené, sloužící k propracované manipulaci zákazníkem.
A nejlepší zákazník (z pohledu prodejce) je samozřejmě ten, kterého ani moc přesvědčovat nemusí, neboť ten ve své trans připomínající radosti idiota z budoucího užívání si naleštěných cetek má svou schopnost kritického myšlení a logiky zcela upozaděnu.

K tomu patří i vcelku pochopitelná neochota se prodírat desítkami stran velmi obtížně srozumitelného textu právnicko-úřednickou hatmatilkou psané smlouvy, kde se však nacházejí velmi důležité informace záměrně ukryté pod haldami slovního balastu.

Tak asi jak kdo, muj tchan ted kupoval auto. Predvybral na internetu, srovnali jsme to, projeli milion recenzi, vybrali vyherce, prijeli jsme k dealerovi, dejte mi tamhle to, akorat bily a co nejlevnejsi. Chcete se projet? Ne. Chcete si to prohlidnout? Ne, uz jsem to videl na ulici. Zimni kola? Neee! Pak jsme vyhadali naky slevy, podepsal smlouvu a byli jsme do 30 min pryc :D
2x V6...685k celkem.
honziss
Letec

Příspěvekod mattonecz » úte 10 dub 08:38

Myslel sem ze jedinej pacient co koupi auto aniz by ho nekdy videl na zivo a projel ho sem byl ja :D
2016 Opel Astra K 1.4T 92kw - EDS Phase 1 185PS/290Nm
2018 Honda PCX 125
mattonecz
Letec

Příspěvekod Shr3k » úte 10 dub 08:48

mattonecz píše:Moc tomu sice nerozumím ale 21.3 tam vidím odvolání :D

Máš recht, já jsem hleděl jen, jestli je nařízeno nové jednání...
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Mistr volantu

Příspěvekod Shr3k » úte 10 dub 08:50

mattonecz píše:Myslel sem ze jedinej pacient co koupi auto aniz by ho nekdy videl na zivo a projel ho sem byl ja :D

Kdepak, já takhle koupil poslední 3 auta (2007 Mazdu5 - vůbec jsem v tom ani neseděl, 2009 Mazdu6 - jel jsem jen s 108kW benzínem, 132kW diesel byl novinka, 2014 Mazdu6 - jen jsem se posadil v autosalónu). :D A ani ten benzínový opel s automatem, co jsem objednal, jsem neměl možnost projet (jen manuál v dieselu).
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Mistr volantu

PředchozíDalší

Zpět na Auta z Asie