Zlodějské dopravní kamery

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

lan58
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23 led 13:54

Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od lan58 »

Chtěl bych založit nové téma:
vymáhání pokut pomocí "Automatického technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích". To je citace z dopisu.
Tento systém, který nejen mně, strašně nasírá řidiče na křižovatce ulic Sokolské a Českobratrské v Ostravě. Úředník Vám pošle pokutu i tehdy, když Vás zablokují auta v křižovatce, nebo tam trolejbusu spadnou šraňky,s vyděračským sdělením, že když zaplatíte 1000Kč do 14 dnů, tak případ nebude řešit police ČR a nepřijdete o 6 bodů. Na dopis s tímto sdělením (dopis s červeným pruhem) si vystojíte frontu na poště, kde na Vás okolo stojící a personál pohlížejí jako na zloděje, když všichni vidí ten červený pruh.
Braňme se nějak společně proti těmto "zlodějským automatickým technickým prostředkům", kterými si úřady vylepšují finanční situaci. Pište postřehy. Navrhněte jak se hromadně bránit. Jako jednotlivec jsem byl provozovatelem "automatického technického prostředku" odbytý.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od řidičBOB »

Příště lépe volit zastupitelstvo...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od mafel »

1. datová schránka - nemusíš nikam chodit a vše ti přistane doma
2. kamera v autě vpředu i vzadu, kde si dané rizikové situace preventivně budeš uchovávat (praktikuji to tak)
3. advokát
4. interpelace vlastního zastupitele
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od Brus »

tak přesně tam už jsem jednu stejnou situaci řešil. Ten úřada byl 100% učebnicový příklad zmrda, magistr jeden :-) . Nejdříve kámoš, co se chce jen domluvit, pak vyhrožoval správním deliktem právnické osoby, kde jsou pokuty dle jeho slov "úplně jinde". Nakonec to raději nechal vyhnít.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od řidičBOB »

obávám se, že v takovémto případě nelze udělit pokutu za průjezd na červenou, jelikož vozidlo (a záznam z kamer to je schopen prokázat) do křižovatky vjelo na zelenou, pouze nemohlo pokračovat v jízdě - čili jiný přestupek.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
ST4LK3R
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 11 pro 22:16

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od ST4LK3R »

Zdravím, omlouvám se, píšu na mobilu, mám otázku... jel jsem ve špičce zacpanou Kbelskou v Praze, ráno..směrem dolů.. Každou chvíli jsem stál a před světlama, které jsou hlídané tolika kamerama, že by se za to nestyděla ani Marylin Monroe, jsem zastavil vozidlo v úctivé vzdálenosti od čáry(cca na začátku pruhu který nabízí možnost odbočit vlevo) a začal přemýšlet o objízdné trase... neuvědomil jsem si úplně blízkost kamer a šáhl jsem za stání v koloně na telefon s mapama...chvíli jsem hledal a pak se kolona rozjela a já telefon odhodil a jel jsem v koloně dál... nicméně otázka zní, jak tyhle kamery fungují - jestli jsou schopné rozpoznat např. ono držení telefonu, nepřipoutání atd. Nikdy bych telefon za jízdy do ruky nevzal a tady jsem to udělal na blbém místě za klidu vozidla.. nicméně v přitomnosti kamer, přestože doufám, že jsem byl mimo dosah... stalo se vám něco podobného? Jsou ty kamery schopné toto řešit?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od ctrl_j »

To bych pustil z hlavy. Jednak nesmis drzet tel. predevsim za jizdy, pri stani v kolone je to nepostizitelne. Druha vec je, ze rozliseni tech kamer nebude na takove urovni, aby sel rozpoznat mobil od cehokoliv.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od PetrL »

Je rozdíl držet v ruce mobil a telefonovat? Protože to že mám v ruce mobil přeci nemusí znamenat, že telefonuji.
Rozumím, že na věnování se řízení se to dá svalit vždycky...
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od oxik »

Podle paragrafu 7 Řidič nesmí:

c) při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.

Takže podle mě je jedno, jestli jen držíš nebo telefonuješ s mobilem v ruce
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zlodějské dopravní kamery

Příspěvek od ctrl_j »

PetrL píše:Je rozdíl držet v ruce mobil a telefonovat? Protože to že mám v ruce mobil přeci nemusí znamenat, že telefonuji.
Rozumím, že na věnování se řízení se to dá svalit vždycky...
Ja (ani tazatel) nepsal nic o telefonovani, ktere zakon ve skutecnosti nezakazuje, nybrz o drzeni. Zakon totiz na podobne chytroliny pamatuje.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět