WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: WAZE

Příspěvek od Píí »

Používáte někdo tuto aplikaci denně? Přecházím ke společnosti mobil.cz, kde nabízí internet zdarma a tak přemýšlím, že bych jezdil s touto aplikací. No jak moc je u nás rozšířená? Ona je sice lákavá tím, že tam lidi dávají kolony, policejní hlídky a tak, jenže jestli tu aplikaci má 10 lidí v ČR, tak jaksi postrádá smysl.

Nejedná se o reklamu, pokud to někomu vadí, tak ať mně kontaktuje a jméno společnosti klidně zcenzuruji.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: WAZE

Příspěvek od GeneHawkins »

řidičBOB píše:...mimochodem je to jediná navigace, na které jsem našel ulici, na které je v Pze BMW Stratos.... Dokonce ani v BMW navigaci není :-)
Pro zajímavost - ulice Za Klíčovem v navigaci Nokia je.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

Waze je hodně rozšířená aplikace... V CZ a SK jí používají mraky lidí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: WAZE

Příspěvek od Píí »

To jsem chtěl slyšet, díky moc! :-bd
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5590
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od Snowman000 »

Pre urcitu predstavu ;) (auticka su uzivatelia)
https://www.waze.com/sk/livemap
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: WAZE

Příspěvek od Píí »

To je celkem početné, ale určitě by pomohlo, kdyby tam bylo víc lidí :).
Už se vám někomu někdy stalo, že vás někdo pozdravil, protože vás viděl ve Waze?
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: WAZE

Příspěvek od Jenyk »

Kdyz tam neco zadas a nekdo jiny to potvrdi prijde ti podekovani. Je to dost dobry a vyzkouseni nic nestoji.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
GinBook
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: ned 17 srp 11:57

Re: WAZE

Příspěvek od GinBook »

Ahoj,

Pročetl jsem si toto téma, občas odbočující od tématu. ;)

Srovnám tady několik maličkostí - počet uživatelů, které vidíte v klientovi je max 30. To proto, aby nebyla zaplácaná mapa a taky pro úsporu dat. V livě mapě je též částečně omezen náhled na uživatele.

Někdo psal, že jezdí v Brně sám. Není to pravda. 15.8.2014 v odpolední špičce bylo připojeno a jelo podle Waze skoro 170 lidí zároveň. V Praze cca 830 uživatelů ve špičce.

Ohledně soukromí - ostatní uživatele vidíte s 3-10 minutovým odstupem a to jak v klientovi tak v live mapě. Bere se to velmi vážně. Ochrana uživatele se začla brát velmi,velmi vážně. Nynější telefonní čísla dle HQ jsou zakódovaná a používají se jen na ověření daného uživatele. Nic více.

Audis psal, že jsou nějaké chyby ohledně připojení a tak. Audis neví, že v posledním půlroku jsme dostali mnoho nástrojů pro kontrolu chyb atd... mapové podklady se neskutečně vylepšují.
Z druhé stránky musíte brát v úvahu, že mapové podklady dělají sami uživatelé ve svůj volný čas a zadarmo.
Poslední čísla říkají, že se na tom podílelo neuvěřitelných cca 7000 uživatelů.
Pokud najdete chybu můžete ji oznámit přes klienta, pokud editoři neví co s tím tak se ozvou dotazem a vám přijde zpráva do klienta, tím se dá vykomunikovat problém.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

pro mne Waze v podstatě nahradilo navigaci... Sednu do auta a pustím si Waze...v 99% to mám jenom tak puštěné bez navigace k cíli. Co se týče různých hlášení, tak jsem aktivním uživatelem - hlásím kolony, cajty, nehody, odstavená auta na dálnicích (což je mimochodem hodně častý nešvar - zastavit si na dálni a jít se vychcat) a tak.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
GinBook
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: ned 17 srp 11:57

Re: WAZE

Příspěvek od GinBook »

Pokud jedeš bez nastavení cíle, teoreticky se ochuzuješ o možnost, aby ti navigace nabídla náhradní výhodnější trasu, pokud je na stávající trase problém. Mne naposled na D1 našla náhradní trasu o 50min. rychlejší, protože to od 56 km stálo na Brno.
Odpovědět