Za kolik jezdite s LPG?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od goes »

Takze Kibitzova 100procentni teorie o plynu za 20 kc se naprosto zhroutila. Po stagnaci na prumerne cene 17,5 kc zacina plyn cenou klesat. A dle informace od fimy, co dovazi plyn, tak ani odstavka rafinerky v DE a AT na tom nic nezmeni. Sezoni cena bude v prumeru pod 17 Kc.

Jinak Brno - nejdrazsi plyn je 18,5 na Benzine v Komine, jinak Flaga coz je top plyn i pro auta bez filtru stoji 16,9 Kc!! a nejvyssi cena byla 17,4. Jinak ostatni pumpy maji tech 16,4-17,8 Kc. Pokud srovnam na danych pumpach ceny N95, pak si stoji plyn na urovni cca 50% ceny benzinu, coz je pravda proti lonskym letnim cca 45% rozdil. Ano, srovname-li nejlevnejsi benzin a nejdrazsi plyn, jsem nekde na 60%, opacne, srovname-li nejlevnejsi plyn a nejdrazsi benzin jsme nekde na 40%.
powerball
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: stř 16 úno 14:43

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od powerball »

nj sem si to myslel, kibitz je moc pesimista :)
JanQ
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10 bře 07:49

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od JanQ »

V cem je Flaga jina od ostatnich plynu? Slysel jsem ze je lepsi nez ostatni,ale nevim cim.....me zatim plyn co jsem tankoval u ruznejch cerpacek nikdy nezablbnul,tak nevim
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od goes »

neni duvod aby blbnul, flaga ma cistejsi plyn, tzn. nema tam tolik pevnych castich a je v podstate na urovni NL plynu. Dnes uz je to jedno, jak mas plyn, mas tam i filtr, takze ti z tohoto pohledu je burt zda jedes an cisty plyn ala flaka, nebo na jiny. Ale byly doby, kdy napr. auta delana ve FR, ktera byla primarne delana pro FR, NL apod. nemela plynovy filtr a jak sis tu takove auto dovezl, tak se to zasiralo a proto se melo jezdit na flagu. Proto tak nejak pretrvava mezi nami plynari, ze flaga je flaga.
JanQ
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10 bře 07:49

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od JanQ »

je fakt ze mi v neptunu kde mi montovali LPG ukazovali filtr kapalny faze co menili po 20kkm a byl docela nasrot,aspon z myho posouzeni
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od goes »

a proc ho menis po 20tkm? ja menim filtry a servis delam co 10tkm.
JanQ
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10 bře 07:49

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od JanQ »

vlastne mas pravdu...filtr 10k...svicky mi menili po 20k...takze ten filt byl hotovej po 10,uplne cernej
Uživatelský avatar
dollface
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 17 úno 12:07

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od dollface »

Jednu dobu jsem tankoval plyn Flaga u jedné nejmenované čerpací stanice. A po načerpání celé nádrže byly s autem jen problémy, nedrželo vůbec volnoběh a často i zhasínalo. Neříkám, že to muselo být nutně tím, že ten plyn byl Flaga, ale spíš tou čerpací stanicí. Začal jsem brát jinde a mám klid.

Abych nebyl ot. tak jezdím za cca 10l s Felicií :-D. Ale když se člověk snaží a jede někde dále, tak se dá dostat na velmi pěkné číslo 7l.

Díky za pár slov o tom filtru, ten jsem snad ještě nikdy neměnil.
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od goes »

ja mam servis po 10tkm dnes delany:
1400 Kc - filtr, serizeni, zmena teploty sepinani ze 45 na 40C, kompletni kontrola a prepojeni (mel jsem motor venku) apod. takze proc setrit.

jinak 1,8T quattro a prumer mam 12,2 a kolisa to 11,5-12,5
JanQ
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10 bře 07:49

Re: Za kolik jezdite s LPG?

Příspěvek od JanQ »

me stoji 10tkm servis v Neptunu 360kc,ten filtr kapalny faze na Felicii stoji cca 60-70 Kc...jinak ted po 40tkm me to stalo 1500kc...svicky,filtry,kontrola

v zime jezdim za 8L/100km LPG + tak za 150kc Verva100 mesicne
v lete tak 6,5-7L/100km LPG + cca za 100kc Verva100 mesicne
Odpovědět