Voskování/leštění

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od pjanda »

Voskovat je treba v garazi :) Kdyz to delate venku, lita obvykle okolo spousta drobneho prachu, ktery se prilepi na vosk a brusny efekt je vetsi nez zadouci ;)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
drugster
Pan Řidič
Příspěvky: 295
Registrován: sob 19 úno 19:05

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od drugster »

V garazi mam prachu vic nez venku :D
Jinak jsem si nechal udelat u autolakyrnika nejakou opravu laku.Rikal neco o 3 ruznych pastach ci co a je pravda, ze efekt t ma dfle me poradny. Kamarad to dela tak po 2 letech na sve stare astre a ta vypada, co se laku tyce , porad pekne. Akorat je to dost drahy.CCa 4 tis za auto prum.velikosti
Proc mi vyber noveho auta uz neprinasi radost?
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od acer.t »

vasco píše:Co fotka tý štěrbiny, co myje toho golfa? :-D
drž se tématu :D (zbytek po soukromé zprávě :D)
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od metaljohn »

Pokud má OT formu fotky pěkné baby, tak nejsem proti :D

Jinak teda přemejšlím, jestli zkusit lepší vosk (třeba Turtle), nebo se s tím holt smířit.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od acer.t »

metaljohn píše:Pokud má OT formu fotky pěkné baby, tak nejsem proti :D

Jinak teda přemejšlím, jestli zkusit lepší vosk (třeba Turtle), nebo se s tím holt smířit.
asi neřešit...já byl jednou tak schizofrenní, že když jsem byl nucen po čerstvém voskování parkovat pod kvetoucí borovicí tak mne nenapadlo nic lepšího než toto ...
Obrázek
Obrázek

pak jsem to nazval zpětně jako umělecké dílo : Ochrana především neboli šprcka na Z4
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od Deli »

tak to je hustý :D to je taková ta folie, co se používá při malování apod.? :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od acer.t »

Deli píše:tak to je hustý :D to je taková ta folie, co se používá při malování apod.? :D
hej hej

a když by jsi viděl jak se k tomu díky statické elektřině přílípla :D
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od merlin »

Tak toto uz roky neriesim, autoumyvarka a program s voskom a aktivnou penou
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
ocdetailingcz
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24 bře 09:32
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od ocdetailingcz »

metaljohn píše:Měl bych malej dotaz - když auto navoskuju a za pár dní jedu na wapku, tak po uschnutí mám na autě bílý kapky...dělá vám to taky? Stačí třeba koupit dražší vosk, nebo je to prostě vlastnost? Mám Sonax Hard Wax cca 180kč/250ml.
Je to tvrdou vodou vodou. Idealni je jezdit na takove myci boxy, kde je program deminaralizovana voda/destilovana/osmoticka, je jedno jak se to jmenuje, podstatne je, ze to je cista voda bez niceho a kdyz ti uschne na laku, tak po ni nic nezustane.

Bez vosku ti to s nejvetsi pravdepodobnosti nedela proto, ze voda nedela na nevoskovanem laku kapicky, a kdyz uschne, tak nemas hromadu vyraznych malych bilych vodnich spotu, ale jakoby jeden obri velmi tenky, ktery jakoby neni videt... Nebo to bych si aspon tipnul

Jinak ta osmoticka voda je to perfektni pro myti auta treba jen tak jako rychly oplach - jelikoz jako detailer mam navoskovano poctive permanentne, tak se da 90% spiny umyt jenom tlakem (proste to z toho vosku pekne odlitava), a treba v zime to tak staci (kdyz jezdim na verejne wapky, tak jine programy ani nepouzivam).

Lidem, kterym jsem auta lestil/voskoval, tak jsem poradil to stejne a nemuzou si to vynachvalit. :) Co do cistoty to sice nenahradi kartace, ale co do setrnnosti k laku je to o milion procent lepsi, oni jen jednou za cas prijedou ke mne na poradne umyti a auto je zas jak ze salonu :)

Jinak to si tu vodu lze delat i doma, ale to uz je asi spis pro nadsene detailery nez pro normalni lidi: http://www.detailingblog.cz/domaci-vyro ... -myti-aut/
Lajn
Autoškolák
Příspěvky: 40
Registrován: sob 23 led 00:05

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od Lajn »

Mám dotaz, pokud si nechám auto navoskovat, můžu ho hned vzít cca 400 km po dálnici nebo by si vosk měl "sednout" několik hodin?

Díky.
Odpovědět