Voskování/leštění

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Voskování/leštění

Příspěvek od metaljohn »

Jak jste na tom - voskujete a leštíte vaše plechový miláčky? B-) Mě mytí auta celkem baví, takže myju výhradně ručně a vždycky na jaře a na podzim auto navoskuju. Pak se skoro bojím jezdit, jen abych si ho nezašpinil :D

Měl bych malej dotaz - když auto navoskuju a za pár dní jedu na wapku, tak po uschnutí mám na autě bílý kapky...dělá vám to taky? Stačí třeba koupit dražší vosk, nebo je to prostě vlastnost? Mám Sonax Hard Wax cca 180kč/250ml.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od pjanda »

Posledni leta myji jen rucne, vodou reditelne laky nic nevydrzi a jedna navsteva mycky je pro ne smrtici.

Pouzivam vesmes Sonax koncentrat samponu s voskem na myti, umyje dobre a kdyz na to prijde, muze se to tak nechat a zachova i nejakou tu ochranu. Jinak vosk v posledni dobe jen tento Turtle Wax:
DSCN6712a.jpg
Dobre se s nim pracuje, vysledek je opravdu okouzlujici (hluboky lesk, zneviditelni drobne sramy) a vydrzi i par myti. Wapka je ovsem parchant a kdyz se pouzije na navoskovane auto moc velky tlak, vezme ho s sebou kus vzdy. Ja navoskovane a znovu zaspinene auto myji jen malym tlakem vody a problem s kapkama v barve vosku ;) nemam.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od metaljohn »

Tak že by ty kapky byly zapříčiněný tím tlakem z wapky? To by bylo možný...
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od acer.t »

metaljohn píše:Tak že by ty kapky byly zapříčiněný tím tlakem z wapky? To by bylo možný...
Spíše bych to viděl na neodvápněnou vodu(kámen to je prevít :D ) Máme tu u nás wapku co má čtyři možnosti

1. Voda s aktivním čistícím práškem(u toho dopsáno odvápněná čistá voda s aktivním práškem)
2. Oplachová voda(předpokládám obyč voda)
3. Nano titano vosk (název vymyšlen ;) ) (u toho dopsáno odvápněná čistá voda s hyper nanotechnologii)
4. Vysoký lesk (u toho dopsáno odvápněná čistá voda s přípravkem pro vysoký lesk)

Dokud jsem vzal jen 1 a pak 2 tak jsem tam měl vidět bílé kapky taky

Pak jsem to zkusil přes 1 a 4 a kapky výrazně zmizeli nebo zůstali jen minimálně
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od beaumont »

pjanda: Ten stejný vosk jsem teď naposledy koupil taky a zdá se fajn. Ale Vás bych popravdě řečeno tipoval na nějakou špičkovou řadu Swizzöl za 250 euro kelímek ;)

Jinak veterány taky myju a voskuju jen ručně, Alfu se snažím taky tak, ale párkrát do roka s ní do myčky zajedu.
Naposledy upravil(a) beaumont dne pon 07 bře 14:40, celkem upraveno 1 x.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od acer.t »

beaumont píše:
pjanda píše:Jinak vosk v posledni dobe jen tento Turtle Wax:
DSCN6712a.jpg
Ten jsem teď naposledy koupil taky a zdá se fajn. Ale Vás bych popravdě řečeno tipoval na nějakou špičkovou řadu Swizzöl za 250 euro kelímek ;)

Kousek ode mne je české zastoupení Swissvax to je teprve vysoká myčská :D Doporučuji projít jejich příručku
http://swissvax.cz/video/prirucka
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od metaljohn »

acer: Ale když auto navoskovaný nemám, tak to žádný kapky nenechá, takže voda bude asi OK hyper nano :) :)
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od acer.t »

metaljohn píše:acer: Ale když auto navoskovaný nemám, tak to žádný kapky nenechá, takže voda bude asi OK hyper nano :) :)

třeba tam máte hyper nano titan vodu :D

Obrázek

u nás je EHRLE myčka
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od vasco »

Co fotka tý štěrbiny, co myje toho golfa? :-D
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Voskování/leštění

Příspěvek od vasco »

Jinak já spíš jezdím na myčku, jsem líný to mýt ručně, ale sem tam se překonám...
Obrázek
Odpovědět