OMV Maxx motion paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Jakub.K
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pát 17 úno 08:18

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od Jakub.K »

pavproch píše:na maxx mototin 100oct mi to jezdí nejlíp ze všech benzínů.... (ani shell v power racing zdaleka nedosahuje čistoty, plynulosti a hladkosti maxx moušnu)... prý do teho nepřimíchavají euro-eko-bio-sračky ale nějaké etbe....
jenže tam složky být musí, je to ze zákona.... takže v tom to rozhodně není.

PS: Maxx motion udělá tak maxx motion ve vaší peněžence.... :ymdevil:
MaraJ8
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25 zář 20:58

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od MaraJ8 »

podle mě je lepší používat do nafty či benzínu aditiva, lépe to šlape a jde díky tomu i snížit spotřeba. V takovém případě nepotřebujete super speciální benzín... já používám aditiva Vif
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od Dallen »

pavproch píše:na maxx mototin 100oct mi to jezdí nejlíp ze všech benzínů.... (ani shell v power racing zdaleka nedosahuje čistoty, plynulosti a hladkosti maxx moušnu)... prý do teho nepřimíchavají euro-eko-bio-sračky ale nějaké etbe....
Stejná zkušenost. V Power racing skoro neznatelný rozdíl, ale z OMW citelný rozdíl. Navíc rozdíl v ově jen 2kč od N95. Klidnější chod, lepší reakce na plyn i o něco menší spotřeba
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od šmoula »

Vážení, psal sem do OMV a bylo mi sděleno, že veškerá prémiová paliva OMV se dováží do ČR z rakouska. Dokonce jsem se i zastavil na ČS a nechal si ukázat DL a byl rakouskej... Takže asi tak, a to je taky důvod, proč v ČR tankuju jenom MaxxMotion
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od x2005 »

Já jsem ještě slyšel fámu, že ten nejprémiovější OMV benzín je dokonce bez biosložky (= biosračky). Ovšem zdůrazňuji, že je to jen JPP.
NoSwear
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: čtv 20 zář 07:16
Bydliště: Sever....

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od NoSwear »

Upřímně jsem tu "domněnku" o absenci biosložky slyšel také a trošku v ní i doufám. :) I když netankuju jen na OMV. Tankuju i na Benzině Vervu a přijde mi výsledek +- stejný jako u MaxxMotion (330i). A na spotřebě rozdíl nevidím, tam je už na obrazovce vypálených 12.2.:D
BMW Driver M-B worker... :D
marv
Řidič začátečník
Příspěvky: 129
Registrován: úte 22 lis 15:03

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od marv »

šmoula píše:Vážení, psal sem do OMV a bylo mi sděleno, že veškerá prémiová paliva OMV se dováží do ČR z rakouska. Dokonce jsem se i zastavil na ČS a nechal si ukázat DL a byl rakouskej... Takže asi tak, a to je taky důvod, proč v ČR tankuju jenom MaxxMotion
To není úplně přesné. Maxxmotion 100 a Maxxmotion Diesel jsou z Rakouska. U Maxxmotion 95 to není zaručeno. Dle polohy čerpací stanice a aktuálních cen je buď z Rakouska, nebo je to aditivovaná česká N95.

Maxxmotion 100 i Maxxmotion Diesel obsahují biosložku. Ovšem nejedná se o tradiční etanol a meřo, ale etbe a hvo, což jsou biosložky druhé generace, které naopak kvalitu paliva zvyšují (etbe oktanové číslo skoro 120, hvo cetanové číslo až 100) včetně stability při skladování atd. Maxxmotion 95 dovozený z Rakouska obsahuje také etbe a ten český klasický etanol.

Podobnost Vervy 100 a Maxxmotion 100 není náhodná, protože Verva 100 pochází ze stejné rafinerie z Rakouska. Verva 100 obsahuje taktéž etbe.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

tak proto mi to na vervu 100 jede prakticky stejně (hezky) jako na maxxmotion 100

thx za vysvětlivku
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od šmoula »

Díky za infomarce. Vidím, že v tankovnání MaxxMotionu Dieselu budu i nadále pokračovat :)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od d1.8t »

U nás jsou OMW zavážený z říše. A na 100oct maxx mi to taky jede nejlíp. Tuhle mi manželka natankovala 95 a vůbec se tomu nechtělo.
RWD
Odpovědět