Zážitky na cestách

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od Weeper »

Já jsem právě napsal pohodový řidiči, jakože žádný lopatky jako v Čechách, žádný prudký pohyby, žádný vjetí do dráhy při předjíždění, často pouští uhýbem na krajnici atd. Neblikaj, že jsem si je dovolil předjet a jedou si tu svou, takže ani žádný zrychlení při předjíždění - prostě jsou vyrovnanější než Češi, tim jsem nechtěl říct, že jezděj předpisově - naopak po změně systému u nás mi to tam přijde plynulejší, ale zase bezpečnější, protože jen rychlost nezabíjí ;-)

Někteří Rakušané se silnějšim autem sloužej jako suprovej vzoreček, jedou tak těch 120-150 na pohodu a v klidu plujeme prostorem.
Naposledy upravil(a) Weeper dne stř 23 úno 16:57, celkem upraveno 1 x.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
trent
Řidič začátečník
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 17 úno 14:16

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od trent »

Caddy:Tak ono asi nejde o to předjíždění, ale o tu silniční morálku celkově. Předjíždět neznamená prasit, ohrožovat apod. Já třeba mám z AT také pozitivní zkušenosti. Také mě tam spousta aut předjížděla, ale když už jsem měnil třeba pruhy, nikdo se mi nelepil na kufr, nikdo na mě neblika ani netroubil. Naopak mě i pustili... Prostě žádný stres.

edit:Weeper v napsal něco podobného, takže aspoň nejsem sám...
Naposledy upravil(a) trent dne stř 23 úno 17:09, celkem upraveno 1 x.
...enyky benyky na holý pupíky...
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od Caddy »

jo, to uz zni dobre :)

Ale nez jsem tam parkrat jel sam, podle vypraveni mi to prislo, ze tam vsichni jezdi 80 a naprosto sporadane :)

I kdyz tohle se pak rika spis o svycarsku....ze tam uz jizda na hrane limitu je vstupenka k nenavistnym pohledum, natoz, kdyz ho prekrocis, to rovnou volaji policajty :)
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od Weeper »

Caddy - To vůbec, pohodový u mě není předpisový. Ale svižný a neohrožující. Prostě předjíždění když se někoho chytnu ze svižnějších, tak to není žádný lepení, je to předjíždění s rezervou a ti rychlejší určitě nedodržujou tu 100ku... Ani to není nic proti ničemu, tam na těch silnicích mi ani nepřijde že jedu rychleji než limit, najednou kouknu na tacho a tam 150 a pořád by se dalo jet daleko rychleji.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
trent
Řidič začátečník
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 17 úno 14:16

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od trent »

Je fakt, že jako cizinec jsem se raději držel limitů, ale i tam byla spousta místních se silnými vozy, co jeli předpisově. Všiml jsem si ale, že pokud byla někde omezení rychlosti(zúžení, opravy...), i rychle jedoucí vozy zpomalily na upravenou rychlost.
...enyky benyky na holý pupíky...
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od Weeper »

Tak v tomto se asi neshodneme, podle mého spíš brzdí tam kde to má smysl. Ikdyž ono se to částečně shoduje, protože v Rakousku nejsou v takovém měřítku buzerační omezení. Neříkám, že je dodržuju, ale když jsou tak smysluplnější než v Čechách.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od Caddy »

Weeper píše:Caddy - To vůbec, pohodový u mě není předpisový. Ale svižný a neohrožující. Prostě předjíždění když se někoho chytnu ze svižnějších, tak to není žádný lepení, je to předjíždění s rezervou a ti rychlejší určitě nedodržujou tu 100ku... Ani to není nic proti ničemu, tam na těch silnicích mi ani nepřijde že jedu rychleji než limit, najednou kouknu na tacho a tam 150 a pořád by se dalo jet daleko rychleji.
jojo, s tim muzu jedine souhlasit :)
Uživatelský avatar
normack
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: úte 22 úno 08:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od normack »

jj presne jak rikate. Jel jsem tam uz hodnekrat a vzdy spousta lidi jezdila pres rychlostni limit, ale vzdy s rozumem a slusne. Jednou jsem spechal a ani lide co jeli s mnohamilionovym autem nemeli problem uhnout z cesty, kdezto tady by ne nenechal predjet, nebo by te chtel pozavodit. To same ve mestech, lidi jezdi svizne, ale ohleduplneji a plynuleji.
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Zážitky na cestách

Příspěvek od Weeper »

normack píše:jj presne jak rikate. Jel jsem tam uz hodnekrat a vzdy spousta lidi jezdila pres rychlostni limit, ale vzdy s rozumem a slusne. Jednou jsem spechal a ani lide co jeli s mnohamilionovym autem nemeli problem uhnout z cesty, kdezto tady by ne nenechal predjet, nebo by te chtel pozavodit. To same ve mestech, lidi jezdi svizne, ale ohleduplneji a plynuleji.
Přesně tak a to mě vždycky zahřeje u srdce, že jsou ještě takoví lidé, byť ne v ČR (také, ale ne v takové míře).
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Odpovědět