Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od goes »

hele proste ja te chapu - uan men sou hlatacu fiatu ti tu neprislo a jde z toho videt i neprijemnost v reakcich, kdy zmizela lehkost a svezest. Misto toho, abys priznal, ze sis cucal z prstu tu svou chybu snazis zamaskovat utokem na druhe. Ne, nejsem neomylny, ale kdyz napisu totalni kokotinu, kdy je jasne, ze 2+2 neni 5, tak to priznam a jdu dal. Ty ne. Asi jako "lehkost Alfy po FL" kdy v podstate k zadnemu snizeni nedoslo apod. ale ano, psali to v novinach, tak to citim.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od beaumont »

A proč bych si něco cucal z prstu, co bych z toho měl? Já v tom autě jezdím, tak jsem se podělil o zkušenosti. Nic víc, nic míň. Proč bych si měl něco vymýšlet o tak relativně obyčejném autě, jako je Croma? Kdybych psal, že obden jezdím po Nordschleife v Enzu, tak bych tu tvou nedůvěru chápal, ale takhle fakt nechápu, o co ti jde... To jako myslíš, že se na garáži hodlám nějak chlubit dieselovou Cromou, když tam chodí majitelé desetinásobně dražších aut, nebo co?

Jestli nechápeš, že si po několika měsících (!) nepamatuju nějakou hodnotu otáček úplně napřesno, tak uznávám, nepamatuju. Spočítat trojčlenku umím taky, jen jsem to prostě nepočítal, ale napsal, jak jsem si to zapamatoval. Většina ostatních lidí když vidí napsáno "kolem" tak odchylku 2,5% (3.900 vs. 4.000) chápe jako OK.

A opakuju, že jestli mi nevěříš v jiných věcech, je mi ukradené.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od goes »

a opet resis neco co ani neumis precist. ja neresim to, ze 3900 a 4000 je 10% rozdil, ja resim to, ze vysledna rychlost na dane otacky je temer o 10% jina, nez uvadis.

kdyby ti to bylo ukradene, tak uz tu 10x nereagujes a nechas to byt. Ano, to mozna nyni udelas, ale na veci to nic nemeni. Jinak to, ze jinym to nevadilo, tak to bylo jenom proto, ze se nad tim nikdo nepozastavil. Ale pokud mi vyjde 240 misto 213, coz je na pohled zrejme, tak se proste ozvu. Ze to jini neudelaji jen ukazuje, co je ta Fiat sebranka zac.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od beaumont »

Když si nepřečteš, že první číslo (130 km/h) je tacho a druhé (213 km/h) je GPS, tak ti pak samozřejmě vyjdou nesmysly.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od goes »

cituji tvuj prispevek na toto tema naprosto doslovne "Ve 159 už si to nepamatuju, ale v Cromě točí tenhle motor při 130 km/h 2.200 otáček na šestku. Při maximální rychlosti Cromy (213 km/h GPS) to na tu šestku točilo kolem 4.000, možná maličko přes.

FL ve 159 hlavně odlehčil předek, tuším o nějakých 50 kilo a taky všechny modely dostaly standardně systém Q2, v podstatě elektronickou simulaci závěrky diferenciálu, která funguje docela dobře."

- ja tam zminku o tom, ze prvni udaj je tacho nevidim. Ano vim, budes operovat tim, ze druhy udaj ma GPS a u prvniho to neni, takze jsi to myslel jako tacho. Ok. Kolik promeruje tacho ve fiatu? Z diskusi na garazi a od majitelu fiatu co tam pisou jsou to 3% ok. Takze to mame
130-3% a 2200rpm
213 a 4000 a vice rpm. berme 4000 at jsem kamos. Ono 100 rpm na tom otackomeru jde poznat vice nez dobre.
Takze to mame 126,1 a a 213. POkud tedy pri 126,1 kmh tocis 2200 pak pri 4000 to mas 229 kmh. Ano uz to neni 236 kmh. Nicmene stale je to 7,5% odchylka, coz je sakra hodne na to, ze otacky rostou s rychlosti naprosto linearne a zadny rozdil tam nemuze vzniknout.

Takze co tam mas dale?
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od goes »

50 kg na predni naprave? ano taky velmi presne 6 vs 50 kg - mas super tuseni :) ano odchylka jenom cca 830% :) super odhad :) jooo planout deset tak beru. Ale vim, psali to v clancich, ze to je 50 na predku, tak to je pravda ;)
Uživatelský avatar
tomig
Autoškolák
Příspěvky: 56
Registrován: ned 20 úno 21:01

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od tomig »

Tak goes už provokuje i tady :)
Moc se tu nehádejte a užívejte tohle téma k věci dokud je čas, jestli sem přijde wolf tak informační hodnota celýho vlákna půjde rychle k nule ;)
Power is nothing without control
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od beaumont »

goes: Odchylka tachometru 3%? To si pleteš, to mají policejní radary. Normálně tacho v těchto rychlostech měří tak o 10 km/h víc.

Takže 120 km/h reál a 2.200 otáček, čili na 1.000 ot. máš 54,55 km/h. Takže při 213km/h real (to vím jistě, mám to v paměti té navigace) máš 3.905 otáček. Podle mého to je "kolem 4.000". Podle tebe není. Můžeme si na to pozvat jazykového experta.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od goes »

takze fiatu promeruje tacho o bezmala 10% jo? hmmm koukam na diskusi na AR a to je same 3 kmh, 5kmh... a najednou 10 kmh.. no super. Tedy stridam dost aut, ale z novejsich po roku vyroby 2000 a zachovani rozmeru gum jsem se nesetkal s vozem, co by mel odchylku tacha vetsi jak 5%. Je zajimave, ze najednou fiat tolik opevovany i tebou za presnost tacha to ma najednou temer 8% to mel muj favorit ti reknu. Takze si tu uz nevymyslej.

JInak i kdyby jel 120 na 2200 rpm pak jede 54,54 a pri 4000 rpm a vice pak jede 218 stale jsi nad limitem. a to uz sis tu vymyslel par pohadek, nad kterymi se tu ted vazne bavime. Jeste pockam az prijdes, ze je to 11 kmh, at ti to sedne presne.

ses proste ubozak, co to nedal. Skoda no.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od beaumont »

OK, stačí. Tohle nemám zapotřebí, nechat se urážet kvůli nesmyslu.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Odpovědět