Stavíme pruhy zbytečně

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od Deli »

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spole ... ?id=703089

Tak vám nevim, ale zrovna na tom úseku před Ostravou jezdím celkem pravidelně a musim říct, že dobré. Když pominu, že 80% řidičů nezvládne jízdu na 3 pruzích, tak mně se tam jezdí poměrně dobře... Hlavně ty tři pruhy dokážou eliminovat některé problémy. Já bych nejradši 3 pruhy všude :ymhug:

Co vy na to? Přijde vám to zbytečné?
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od šmoula »

To nejsou jenom pruhy že jo. Tady kde bydlím, je křižovatka, kde se přes 10 let nestala jediná dopravní nehoda, ale ne, musel se postavit novej ostrůvek, nový semafory, nový všechno.

Výsledek? Uplně na prd, člověk když chce zatočit doleva, tak si musí nadjíždět jako kráva, o autobusech nemluvě.

A tak by se dalo pokračovat. Nevím jestli to znáte, když jedete od Biskupcové směrem jakoby k želivárně, tka jak je OMW, tak tam stavěj nověj SEMAFOR, k čemu proboha? Nikdy sem tam žádnou nehodu neviděl, a tolik aut tam nejezdí, aby bylo potřeba vybudovat novej semafor, akorát to bude mít za výsledek delší fronty a čekání. Fakt super, přijde mi, že občas se staví, jen proto aby s stavělo, ale přínos z toho není žádný :-q
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od Brus »

tak ty tři pruhy jsou zdůvodněné společným úsekem pro D1 z přerova a R35 z Olomouce a na druhé straně zase D1 Ostrava a R48 F-M ale přijde mi to značně předimenzované.
Pravda vyděsí
bob
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: stř 16 úno 13:08

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od bob »

Staví se zbytečně.
Jako řidiči mi samozřejmě nevadí čtyřpruh každým směrem, ale jako daňovému poplatníkovi mi to vadí.
Blbne se i ve městech - naprosto zbytečné kruháky, bus- a cyklopruhy, spomalovací pruhy, betonové zátarasy ....
To je furt CO2, ale že se díky zábranám stále brzdí a rozjíždí, to nikomu nevadí.

Ale někdo to postaví a dostane za to peníze
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od mmira »

kruhace jsou hrozny mor, zrovna nam jeden stavi na navsi, kde v zivote nebyl sebemensi problem. pravda, spolu s tim opravili komplet cestu pres dedinu, ktera byl v dezolatnim stavu, ale to nic nemeni na nesmyslnosti kruhace
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od ExFun »

aut bude přibývat, takže současná předimenzovanost nových úseků je na místě (D1 byla ve své době také předimensovaná a dnes nestačí)

bus- cyklopruhy jsou naopak nesmysl, protože zvýhodní určité uživatele, ale celkově provoz zasekají, zhustí a zpomalí, stejně tak různé dement-ostrůvky a retardéry
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od Deli »

ExFun píše:aut bude přibývat, takže současná předimenzovanost nových úseků je na místě (D1 byla ve své době také předimensovaná a dnes nestačí)

bus- cyklopruhy jsou naopak nesmysl, protože zvýhodní určité uživatele, ale celkově provoz zasekají, zhustí a zpomalí, stejně tak různé dement-ostrůvky a retardéry
právě, za 10 let můžeme být za ty 3 pruhy rádi :)

ale města, to je něco jiného, ta je to většinou na pár facek :-s
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od DoubleSix »

ExFun píše:bus- cyklopruhy jsou naopak nesmysl, protože zvýhodní určité uživatele, ale celkově provoz zasekají, zhustí a zpomalí, stejně tak různé dement-ostrůvky a retardéry
Souhlas. U nás takhle ostrůvkama rozsekali hlavní průtah městem, z rovné silnice udělali kličkovanou. Lituji hlavně silničáře v zimě, když se tomu musí s pluhem vyhýbat.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od mmira »

ExFun píše:aut bude přibývat, takže současná předimenzovanost nových úseků je na místě (D1 byla ve své době také předimensovaná a dnes nestačí)
mno, jestli jsem dobre cetl clanek, rust hustoty doppravy zvlaste na kritizovanych usecich uz nehrozi. nemyslim, ze by pocet aut na nasich silnicich mel jeste nejak razantne rust. kdo na to mel, uz si auto ci dve poridil. ve svem okoli v podstate neznam nikoho, kdo by auto chtel a nemel a vetsina rodin jich ma vic, obcas i jedno na kazdeho clena.

argumentovat predimenzovanosti D1 je dost mimo, sam vis, kdy vznikla jeji projekt a na jaky dopravni tok a s jakymi auty se na ni pocitalo. jsem presvedcen, ze kdyby vznikl na D1 treti pruh po cele jeji delce a k tomu byla vystavena severni trasa HK-Ol, tak s dopravou u nas problemy nebudou vubec.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Stavíme pruhy zbytečně

Příspěvek od ExFun »

rezervy v infrastruktuře nejsou na škodu. Dálnice nebo R je nejbezpečnější na přemísťování, obvykle i nejprůjezdnější, podporuje investice. Nech být. Minimálně všechna krajská města by měly být propojeny sítí dálnic.
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět