Best roads in da Europe

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od Bond007 »

Moucha píše:v dubnu jedu do Nice tak to taky prolítam Alpama tam a zpět a zase tam a zase zpět :D
byl jsem tam za posledni tri roky dvakrat a doporucuju zajet si do Verdon Gorge... topgear tam etstoval tusim (R)S4 pred par lety a skvela silnice, velice zajimava a rekl bych technicky zajimavejsi nez GG i diky mensi nadmorske vysce atd...problem je ze je tam spousta turistu, karavanu, privesu a podobnych pomalych nesmyslu..ale privstat si rano a jet se tam projet musi byt nadhera...btw je to nejvetetsi krasovy system v evrope
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od Pickuper »

ostrov Man a okruh Tourist Trophy.......akorád, že poněkud z ruky a ta jízda vlevo... :-?
Obrázek
Obrázek
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od Moucha »

batman: Díky za tip, vzhledem k tomu, že tam budu muset vydržet týden tak se tam mrknu :)
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
mager
Pan Řidič
Příspěvky: 389
Registrován: stř 16 úno 15:36

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od mager »

dost dobre fotky su napriklad tu, ale akurat tam k nim nie je popis ze kde to je:
http://achampetraj.blogspot.com/2010/03 ... st_18.html
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od pjanda »

Sem bych se chtel letos podivat, nemel nekdo s touto silnici tu cest? Myslel jsem, ze podobnych cest jsem sjezdil v Rakousku a Nemecku vetsinu, ale zde jsem nebyl a z videa vypada zajimave. Ostatne, video je zajimave i jinymi vecmi nez silnici ;)


Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od šmoula »

Rosfeldstrasse u Berchtesgadenu? Kdyz uz tam clovek jede, tak doporucuju zastavit a udělat si výšlap na Eagles Nest a zpátky ;)

Jinak nemám možnost porovnávat s ostatníma silničkama jako je GrossGlockner atd atd, ale mě přišla vcelku zajímavá, a hlavně, moc aut po ní nejezdilo ;)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od pjanda »

Na Orlim hnizde jsem kdysi byl, ale tuto silnici si nepamatuji. Tedy ja tam vlastne nebyl, nebot tam nevedla silnice ;) Ale toto si nepamatuji, mozna jsem to vzdal jeste drive, nez jsem se priblizil a koupil si radeji pohledy v udoli ;)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od šmoula »

No, pokud chce člověk vyjít na Orlí hnízdo pěšky a chce to mít co nejblíž k autu, tak si musí zakoupit vstupenku na Rosfeldstrasse a jet kousek po ní a zaparkovat někde na prvním parkovišti, a pak ho čeká několika hodinová tůra na Orlí hnízdo :-)
Z toho důvodu tuto silničku také znám... Ale není moc dlouhá.
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od pjanda »

Ano, treba na rozdil od GG to nevypada na moznost stravit tam cely den, ale cestou (treba prave na GG) by se to urazit dalo...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od šmoula »

To rozhodně. Vasim tempem ji budete mit projetou za cca 15min max :D Ale i cestičky, které vedou k této strasse také nejsou 2x špatné.
2.0i 107kW
Odpovědět