Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

No ale přece hovadina je to, co se řidiči mixu nehodí :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

Tak pokud je jen jedna výše pokuty, 50.000, bez ohledu zda se jedná o překročení 1/4 hodiny nebo 4 hodiny, tak to samozřejmě špatně je.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Jediné špatné je, že to je tak málo.

A propos, za překročení se berou papíry, ne? Tak tam ta pokuta je takový lehký doplněk, trestem jsou ty papíry. Ale vzhledem k tomu, že na papíry to nejezdí, měla by ta pokuta i tak být vyšší.

Mohlo by to být do X (třeba hodiny) za padesát, cokoliv více za více v jednotné vyšší sazbě. Pokutovat podle minut, čtvrthodin nebo hodin mi přijde jako nesmysl.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Proč by to měla být hovadina? Překročils? Překročil. Trest.
Jak jsi sám napsal, rychlost a alkohol máš odstupňované
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Takže za 0,95 dostaneš víc než za 0,35? U rychlosti za 140 dostanu třetinový flastr než u 240? Asi ne, co?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

petr_riha: to je zase trapárna. Máš to zapotřebí? Jakože dostanu stejný flastr za 65 na 50 jako za 120 na 50? Jestli je jeden flastr 50.000 bez ohledu na to zda šlo o 1/4 hodiny nebo 4h, tak to špatně je. Ale hlavně, že sis do TD kopnul, co?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Nejde o kopání, ale kde by měla být u té povinné pauzy hranice? Čtvrt hodiny? Půl hodiny? Půl dne? Odstupňovat po hodině?

A ano, za 65 často žádný flastr nedostaneš. Jsi v provozu nebezpečný? Asi ne, resp. ne tou rychlostí. Jsi nebezpečný nesplněním pauzy? IMHO ano, a pokud by mělo být tolerováno např. půl hodiny za menší flastr, klidně jen peněžní, tak by se dalo udělat to, že se maximální povolená doba jízdy o tu půlhodinu zmenší a bude tam prostor za pokutu, kdy se dá nad rámec stanovené doby hledat místo.

To by bylo zase brekotu. Nebo se na povinné přestávky vyprdneme? Protože když bude tolerovaná půlhodina, bude řev od těch, co přetáhnou o 31minut. Atd.

V Česku se obecně na pravidla (ano, i rychlostí a chlast) úspěšně dlabe a nefunguje moc volný metr. Ano, ani já nedodržuji rychlosti a když už mě někdo přistihne, bez remcání zaplatím. Měly by být za rychlost větší flastry? Klidně ano. Pořád ale v OA ve 120 na okresce nejsem tak nebezpečný, jako nevychrápaný Rumun v XX tunama. Není (nemusí být) to nepřiměřená rychlost, jen nedovolená.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

Pokud nejde o kopnutí si, tak fakt nerozumím tvým myšlenkovým podchodům, protože jsi na TD hned reagoval jednoznačně.
petr_riha píše: stř 20 bře 21:02 Proč by to měla být hovadina? Překročils? Překročil. Trest.

Jasně, tobě by se hodilo, když se ti to hodí a přetáhneš jen o chvilku, aby se z toho udělalo pětikilo pokuty a tradá, žejo? A ta chvilka by byla podle tvého uvážení, samozřejmě.

U rychlosti máš taky tak nějak jedno, jestli překročíš o 50 nebo o 150. U alkoholu jestli nafuníš 0,35 nebo 0,95.
Do TD se navážíš, že si to ohýbá jak se mu to hodí, ale ty sám s tím také nemáš problém. Protože dle tvého uvážení je třeba v pohodě 65 na 50tce. A nemáš pravdu že za 65 často žádný flastr nedostaneš. Dostaneš ho klidně za 55.
petr_riha píše:Ano, ani já nedodržuji rychlosti a když už mě někdo přistihne, bez remcání zaplatím
Říká ten, kdo místo pokuty dal úplatek..., ikdyž budeš zase tvrdit, žes nedals. Zkrátka pero jsem držel, ale nepodepsal :-@
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

petr_riha píše: čtv 21 bře 11:40Pořád ale v OA ve 120 na okresce nejsem tak nebezpečný, jako nevychrápaný Rumun v XX tunama. Není (nemusí být) to nepřiměřená rychlost, jen nedovolená.
Překročená doba řízení neznamená nevychrápaný.

Řidič po 9 hodinách řízení je asi stejně unavený, jako dělník po 9 hodinách práce. Zakážeme jezdit autem po šichtě domů?

AETR je více než 50 let stará dohoda. Nelze srovnávat kamiony z 60's a 70's se současnými "poloautomatickými".

Návod jak upravit AETR nemám. IMO neodpovídá současnému technologickému vývoji a mrhá kapacitou, která na trhu chybí.
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

HM: takže povinné pauzy zrušíme?

Předseda: Neohýbám nic. Jsem si vědom, že něco (rychlost) porušuji a případně ji zaplatím. A zaplatil jsem i v létě, jen jsme se bavili o výši. Říkej tomu třeba úplatek, vítej na Balkáně. Tady u nás, kde se o výši nesmlouvá, protože nejsme Balkán, jsem vždy zaplatil, kolik si policista řekl. A vzhledem ke slušnému chování z mé strany, to bylo vždy na spodní hranici.

A nedělal jsem ani obstrukce, když mi naměřili přes 80 na 4proudé silnici. Pokuta, body, podmínka. Byl jsem s tím v pohodě, nekroutil jsem se, nesnažil se trestu (podmínce) ujít. Byl jsem s ní naprosto v pohodě, vědom si své chyby. Kdyby byla pokuta násobně vyšší? Klidně, zaplatil bych ji, 80+ se ve městě nejezdí, ani na 4proudé, kde jsem nikoho neomezil, neohrozil.

Takže ano, překračuji, ale přijímám následky. Překračovat a nechtít přijmout následky, mi přijde hloupé.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět