Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od Caddy »

tak sam autor to urcite nebral tak doslova...ja to pochopil jako primer pliziveho stupnovani, ze proste se napred oznackuje a pak se stale bude utahovat a prituhovat....a napred zakazeme vjezd do centra dvacetiletym dyzlum (jo, to je ok)....a za chvili se nenadejes a zakazou motory nad dva litry....atd...

a doba, kdy policajti amerikam rozbijeli celni skla, aby je vyradili z provozu, uz tady byla....a tohle uz klidne otevrenym bojem skoncit muze...meni se jen ideologie, na jejimz zaklade se to deje...soucasna ekofasisticka je nebezpecna prave ve sve plizivosti, pozvolnosti a buzeni dojmu spravnosti a na prvni pohled neusilujici o omezovani svobod a snaze vsechny srovnat do jedne lajny....

A verim tomu, ze se klidne za dvacet let muze stat, ze Te zavrou za rozsviceni peti stowatovych zarovek, podloudne stradanych ve sklepe....
Reese
Pan Řidič
Příspěvky: 332
Registrován: stř 16 bře 20:15

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od Reese »

petris: Čekal jsem hysterickou reakci na podobný přirovnání, ale zkus zahodit emoce a zapojit jen hlavu. Princip je totiž úplně stejný. Nejdřív si něco nenápadně označíme, to nikomu nevadí. A pak to na základě těchto označení začneme omezovat a nakonec likvidovat. Jestli je na začátku hvězda na klopě člověka a na konci jeho terorizování, nebo je na začátku auto s H na skle a na konci jeho omezování a zákazy, je to přece úplně to samý.

Hvězda
Ghetto
Smrt

Nálepka
Zákaz
Šrot

Kde je rozdíl? Že jednou jde o život? To je smutný, ale principielně jde o ten samý přístup a pokud jednou (a to se tu určitě všichni shodneme) odmítáme jeho aplikaci na lidi, neměli bychom tolerovat ani jeho aplikaci na auta, i když jde jen o kus plechu. Je to obojí stejně vadný. A zlob se na ty, co to dělají, ne na ty, co nazývají věci pravými jmény.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od Honza42 »

Pokud vím, alespoň podle zpráv na netu, tak Německo muselo přiznat, že ty plakety nepřinesly žádné měřitelné zlepšení.
Totéž přiznal Londýn. Pro normálně myslícího člověka nic překvapivého.

Je to jen továrna na peníze, fantazmagorie a ekoterorismus.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od Bond007 »

Honza42 píše:Pokud vím, alespoň podle zpráv na netu, tak Německo muselo přiznat, že ty plakety nepřinesly žádné měřitelné zlepšení.
Totéž přiznal Londýn. Pro normálně myslícího člověka nic překvapivého.

Je to jen továrna na peníze, fantazmagorie a ekoterorismus.
vsak si to taky poridi jen srac, jezdim casto do mnichova, berlina, kolina, norimberku a nikdy jsem si tu nalepku neporidil..a krome panicke reakce mistnich ze muzu dostat az 30 € pokuty to nikdo nikdy neresil
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od šmoula »

Jen jestli to náhodou není tím, že prý u lidí co maj jinou SPZ nez neměckou to tolerují.

Ale of course, nic nemění na tom, že je to pytchovina největšího kalibru
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od mmira »

tak na tohle bych zrovna v raichu nespolehal, mam pocit, ze me kolikrat kontrolovali jen proto, ze jsem jel v BMW s ceskou znackou.

jinak jak tak koukam, plakety dorazily uz i do cech. poslanci nam schvalili novelu zakona o ochrane ovzdusi, ktera je zavadi.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od šmoula »

Super no, jako by nestačilo, že v Pze jsou dementní zóny. Ani nevíte, jak mi ty zóny pijou krev, nehledě na možnost získání parkovací karty. Fakt blbost největšího kalibru :ymsick:
2.0i 107kW
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od Smrťák »

Není to blbost. Peníze má každý rád. Nejlepší je krást a mít proto nějaký pěkný důvod.To není demence,to je cílená krádež
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od pavproch »

páč sem se před chvílí dověděl, že za 14 dnů mám být účasten na veletrhu EMO v Hannoveru, tak.... už je jedna zelená zbytečnost objednaná....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: Umweltplakette, Fuel Economy Label a jim podobne

Příspěvek od Franta Lopata »

Na kolik vyjde ten zelený nesmysl? Pokud to není tajné, ne že bych se chystal do říše, ale zajímá mě kolik to ekosoudruhům hodí.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Odpovědět