Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 2065
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Chudáci výrobci a dealeři se fakt chtějí zbavit těch hromad neprodejných předražených hraček a byrokradi jim v tom zjevně rádi pomáhají, když už zkásli tolik miliardiček na CO2 emisních povolenkách.
https://www.autoforum.cz/predstaveni/fr ... 0-mesicne/
Tak uvidíme, kam až se to vyvine.
Třeba začnou spolupracovat s všudypřítomnými nadnárodními hyperturbomarkety - při nákupu nad tisíc káčé roční zápůjčka autíčka na baterky zdarma.
"Veškeré kvaltování toliko pro hovado dobré jest." J. A. K.
Každý den umírá po nárazu auta násilnou smrtí cca 3000 lidí - hlavně chodců, cyklistů a motorkářů.
Čím víc zbraní, tím větší mír!
CEO - Cheat Execrative Offender
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 6095
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Známej nafasoval v korporátu elektromobil. Předtím měl naftovou V6, jeh šéf osmiválec Cayenne uhájil, ale podřízení museli přistoupit k ESG závazkům.
Tak mu to z Prahy do oblíbeného lyžařského střediska ukazuje v tý super appce 8:10h dojezd, 3x dobíjení. Spalovákem to prej jezdil pod 5.
muhahaha
black on black, petliter, jebem na too :ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 29487
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Jo, to je styl! Ale kolik bobrů zachrání! To ho bude hřát u srdce ještě na cestě zpět :))
270kW
195kW
107kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 6095
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

A jestli se někde zasekne, tak to bude to jediné, co ho bude hřát :D
black on black, petliter, jebem na too :ar!
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5847
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Snowman000 »

A tak furt to moze zapalit a myslim, ze ho to vydrzi nasledne hriat celkom dlho a nik mu to len tak lahko neuhasi ;;)
Konzerva od sardiniek s LSD
7-miestne GTI
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3596
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

honziss píše: pon 18 pro 15:46 Stara 3 a Y rozhodne, nova 3 uz je v pohode, s ostatnima jsem nejel.

Starsi modely se tak jako divne kymacej na nerovnostech. Y vic, 3ka min. Jakoby tam pouzili prilis mekke tlumice na tvrde pruziny a cely to tak jakoby lehce plave v ulozeni. Celou tu nerovnovahu navic podtrhuji prefoukany pneu, ktery maj u verzi performance overkill rozmer a minimalni bocnici.

Nova 3ka je vyrazne mekci a utlumenejsi od podvozku. Nastavenim mi nejvic pripomina Giulii, vcetne rychleho a lehkeho rizeni. Zrada u novy 3ky jsou gumy - zakladni 18ky jsou totiz vzdy Michelin ePrimacy, ktery mi prijdou fajn na suchu a vylozene o hubu na sebemensim naznaku mokra, takze kombinace poddajneho a schpneho podvozku, podporena rychlym rizenim a k tomu nula grip na vode :ymapplause:

Ja jsem nakonec vzal 19ky, neb jsem chtel na tmavy auto svetly kola a taky proto, ze tam jsou Hankook iOn a ty fungujou prekvapive dobre nejen na vode, ale jsou dokonce pouzitelny i na snehu :D
264k tzn zakladni 3? Poface predpokladam. To se da sehnat do mega s dph vid. To mi dava smysl
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3576
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

mattonecz píše: pon 25 pro 11:00
honziss píše: pon 18 pro 15:46 Stara 3 a Y rozhodne, nova 3 uz je v pohode, s ostatnima jsem nejel.

Starsi modely se tak jako divne kymacej na nerovnostech. Y vic, 3ka min. Jakoby tam pouzili prilis mekke tlumice na tvrde pruziny a cely to tak jakoby lehce plave v ulozeni. Celou tu nerovnovahu navic podtrhuji prefoukany pneu, ktery maj u verzi performance overkill rozmer a minimalni bocnici.

Nova 3ka je vyrazne mekci a utlumenejsi od podvozku. Nastavenim mi nejvic pripomina Giulii, vcetne rychleho a lehkeho rizeni. Zrada u novy 3ky jsou gumy - zakladni 18ky jsou totiz vzdy Michelin ePrimacy, ktery mi prijdou fajn na suchu a vylozene o hubu na sebemensim naznaku mokra, takze kombinace poddajneho a schpneho podvozku, podporena rychlym rizenim a k tomu nula grip na vode :ymapplause:

Ja jsem nakonec vzal 19ky, neb jsem chtel na tmavy auto svetly kola a taky proto, ze tam jsou Hankook iOn a ty fungujou prekvapive dobre nejen na vode, ale jsou dokonce pouzitelny i na snehu :D
264k tzn zakladni 3? Poface predpokladam. To se da sehnat do mega s dph vid. To mi dava smysl
jj, m3 highland, rwd = s lfp baterkou a da se s tim uplne v pohode zit :-bd
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3596
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

Jj jestli bude stejny face model y tak by mi vubec neva. Chtel bych teda spis dual motor. Ale a4 nikdo nechce tak mam po problemu .D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3576
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

mattonecz píše: pon 25 pro 23:40 Jj jestli bude stejny face model y tak by mi vubec neva. Chtel bych teda spis dual motor. Ale a4 nikdo nechce tak mam po problemu .D
Popravde, dualmotor verze mi u 3/Y nedavaj moc smysl. Vykonu a trakce ma dost i rwd na normalni jezdeni, rwd je vzdy uspornejsi a lehci, priplatek docela mastnej a tech 200k navic z toho sportovnejsi auto nedela.

Vybirej spis podle baterky. Kapacita je podobna a nizsi spotreba rwd = velmi podobny realny dojezd. Ale zasadni rozdil je v chemii baterek. Lfp muzes bezne nabijet do 100%, jednou tydne bys dokonce mel. Baterku v dm naopak do 80% a 100% jen kdyz s tim hned pojedes.

Takze zalezi nejvic jak budes auto pouzivat a kde ho budes nejcastejc nabijet..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 800
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Shr3k »

Za mě by se facelift Y dualmotor s LFP a hlavně páčkami na volantu dal přežít... Ale EX30 Twin Motor udělá podobnou službu.
2022 BMW 540xdT, 2025 Renault 5 e-Tech
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět