Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

jerry píše: stř 18 led 11:08Je docela legrace, jak jsem přestali řešit hroutící se ekonomiku okolo nás, nejvyšší ceny energií v poměru ke kupní síle v celé Evropě, likvidaci úspor občanů inflací a namísto toho hledá národ spásu ve volbě prezidenta, který stejně nespasí nic :D
A mohl bych tu hroutící se ekonomiku vidět?
Na auto se stále čeká více než rok; lístky na cabaret za 1500+/osoba jsou pravidelně vyprodány měsíc dopředu; kino pro rodinu s colou a popcornem za 1500 je skoro vyprodané i ve všední den; v supermarketech plné košíky; na kuchyni za 100tKč/metr čekám od září; nezaměstnanost stoupla na 3% přičemž obchoďák si říká o 100+; holku do kanceláře pod 40 seženu jen na zkrácený úvazek a skladníci se po měsíci na inzerát přihlásili 3... :-D V TV Nova pouštějí reportáže o nešťastné důchodkyni, která může na dovolenou jen 1x za rok...

Krach několika napákovaných start-upů / podvodů nebo ochlazení poptávky všeobecně IMO není úplně zlé. Naopak spotřební diskotéka posledních let mi zdravá nepřišla.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Na Nově brečí Obermajerová, že asi spáchá sebevraždu... :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

jojo v létě vyprodaný dovolený, vysavač za 12k skoro nikde neměli musel sem brát jinou barvu atd atd. hroznej fiala vole
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Politický koutek

Příspěvek od Předseda »

HM: +1
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

mattonecz píše: stř 18 led 16:51vysavač za 12k skoro nikde neměli musel sem brát jinou barvu atd atd.
Na druhou stranu výpadky v nabídce nejde brát jako symbol blahobytu.
Ochlazení imo ještě přijde. Z mého pohledu ale spíše srovná a kultivuje trh než že by přineslo zborcení ekonomik...
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Ale to nic nemění na tom, že máme nejvyšší ceny energií v poměru ke kupní síle v celé Evropě a probíhá likvidaci úspor občanů inflací také tempem nad průměrem Evropy. Nebo ani v tomto nemám pravdu? A je to tak dobře? Já už toho trochu zažil a dost podobně jako někteří tady reagovali na kritiku kovaní komunisté v 80.letech. Ti rozumnější už viděli ale realitu. A ta fakt není dobrá ani teď. Musí se ale vystoupit ze své sociální bubliny.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Nepřijde mi.
https://euenergy.live/ (Nestudoval jsem, je to první odkaz na Google).
CZ, SK, PL, Pobaltí. Ceny stejné. Kupní síla v CZ nejvyšší.

"Likvidace úspor" je zase výkřik. Probíhá celosvětová korekce. Akcie po celém světě odepisují dvouciferné hodnoty, riziková aktiva padají o více než 50%. Obojí v nominálu.
Cash v nominálu nic neztrácí a v kupní síle si vzal zpět co erár projedl za Covidu.

Na trhu je příležitost k investicím, která se zase mnoho let nebude opakovat. Ale chápu, že pokud někdo chce vidět "krev", tak to není zas tak těžké...
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Tady to vidí dost jinak. A ani ministr to nerozporuje, jen okecává.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ela-223180
Pokles akcií ok, na burze se neinvestuje, na burze se hraje. Ale ztráta kupní síly naspořených peněz asi naštve víc voličů. Voliče asi moc nezajímá, co projedl erár, respektive to pak tomu eráru spočtou. Rozhodnou příští volby a volič bude volit podle peněženky, proč také jinak. Takže vláda bude muset hodně moc makat pro voliče a ne pro efekt v cizině.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Politický koutek

Příspěvek od Zajda »

HondaMan píše: čtv 19 led 14:10 Nepřijde mi.
https://euenergy.live/ (Nestudoval jsem, je to první odkaz na Google).
CZ, SK, PL, Pobaltí. Ceny stejné. Kupní síla v CZ nejvyšší.
Argumentační hodnota je poplatná náhodnému odkazu z googlu.
Po přepočtu dnes cca 4200 Kč/MWh v nějakých spotových cenách či co to je.

Aktuální ceník ČEZ pro domácnosti v sazbě D02d:

- silová složka (bez DPH): 9931 Kč/MWh (5000 po zastropování).
moo_ee_bez_zavazku_cez_01_01_23.pdf
(159.54 KiB) Staženo 29 x
《》
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od petr_riha »

Zajda: A ceny v těch ostatních zemích máš/znáš také? Porovnávat mezi sebou různé trhy a uvést cenu jen pro jednu je takové hloupé.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět