Dalsi automobilove magaziny krom Autoforum.cz

O všem co se týká našeho webu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Dalsi automobilove magaziny krom Autoforum.cz

Příspěvek od pjanda »

// Oddeleno z fora BMW Divize. Muzeme na tomto miste diskutovat o jakychkoli dalsich tistenych i internetovych automagazinech v CR i v zahranici. A nebo o cemkoli, co se dotyka autonovinariny jako takove :) - pjanda
Vrooom píše:Btw. je nejakej medium, ktere uznavate? :)
Kdyby takove existovalo, nikdy bych nezacal sam psat :) Dostal jsem se k tomu jen tak, ze nebylo co cist a nad vetsinou testu jsem jen kroutil hlavou. Ale to je rec o CR, zde je dobry clanek na "mainstreamovem" webu velkou vyjimkou.

Po svete se par zajimavych magazinu najde. Z nemeckych jsem sveho casu sledoval Sport Auto, meli na veci vcelku rozumny pohled...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: BMW Divize

Příspěvek od beaumont »

pJanda: No jo, ono je to u nás složité.

Z česky tištěných médií jednoznačně dávám přednost Autocaru - převzaté články z GB jsou výborné a i česká redakce se dost snaží a má na spoustu věcí podobný pohled jako já - ostatně s M. Mihálikem byste si myslím rozuměl i Vy, to je fajn chlap a ve své věci se vyzná.

Jinak se mi teď celkem líbilo pár čísel časopisu Evo, ale to je luxusní magazín založený na fotkách a křídovém papíře, což já zrovna nepotřebuju a za tu cenu už teprve ne. Evo si koupím jen tehdy, když je v něm něco hodně zajímavého, totéž Speed.

O dvou podobách VW-magazínu (tj. o AutoTipu a Světu Motorů) netřeba ztrácet slova, z AutoMobil Revue už se dávno stalo cosi, co jsem nějak nepochopil.
Na současné tištěné Autoforum se ještě musím pořádně podívat...

A z ciziny? Přiznávám, že moje angličtina není na pohodové čtení dostačující, číst anglicky je pro mě dost namáhavé a nevychutnám si to, takže anglické časopisy v originále kupuju jen málo. Takže zbývá Německo a tam mi AMS a Sport Auto přijdou ještě tak nejlepší, když nepočítám veteránské magazíny jako Motor Klassik a Oldtimer Markt. Úrovní textů nečekaně slušná, ale až moc politicky koretní je rakouská Auto revue.

Italsky (zatím) bohužel neumím. Až se naučím, tak Quattroruotte to jistí :ymapplause:
Naposledy upravil(a) beaumont dne úte 24 kvě 20:51, celkem upraveno 1 x.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

pjanda píše:Kdyby takove existovalo, nikdy bych nezacal sam psat :) Dostal jsem se k tomu jen tak, ze nebylo co cist a nad vetsinou testu jsem jen kroutil hlavou. Ale to je rec o CR, zde je dobry clanek na "mainstreamovem" webu velkou vyjimkou.

Po svete se par zajimavych magazinu najde. Z nemeckych jsem sveho casu sledoval Sport Auto, meli na veci vcelku rozumny pohled...
Aky je prosim Vas nazor na EVO pripadne Autocar? Ja mam na tieto dva magaziny nejaky svoj nazor, tak som zvedavy, ci sa zhodnu... :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od pjanda »

Snowman000 píše: Aky je prosim Vas nazor na EVO pripadne Autocar? Ja mam na tieto dva magaziny nejaky svoj nazor, tak som zvedavy, ci sa zhodnu... :)
Evo jsem nikdy nesledoval, takze nemohu soudit. Autocar jsem jistou dobu cetl, maji urcite spravny styl a lecjake pohledy s nimi sdilim. Ale az prilis casto se nechavaji omamit dieselovymi vypary. Autocar uz jsem si nikdy nekoupil od chvile, kdy napsali (UK redakce), ze 535d jede v realu vlastne jako M5 a podlozili to informaci o tocivem momentu. To je opravdu pozoruhodne, kdyz 535d nejede ani jako 530i (200 kW) natoz pak 535i, 540i, 545i, 550i nebo dokonce M5. Kdyby to byl vyjimecny pripad, reknu si ulet, ale podobne zvracene pohledy se v Autocaru objevovaly a objevuji pravidelne.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

tadyhle imho píšou o autech docela nezaujatě
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

pjanda píše:Evo jsem nikdy nesledoval, takze nemohu soudit. Autocar jsem jistou dobu cetl, maji urcite spravny styl a lecjake pohledy s nimi sdilim. Ale az prilis casto se nechavaji omamit dieselovymi vypary. Autocar uz jsem si nikdy nekoupil od chvile, kdy napsali (UK redakce), ze 535d jede v realu vlastne jako M5 a podlozili to informaci o tocivem momentu. To je opravdu pozoruhodne, kdyz 535d nejede ani jako 530i (200 kW) natoz pak 535i, 540i, 545i, 550i nebo dokonce M5. Kdyby to byl vyjimecny pripad, reknu si ulet, ale podobne zvracene pohledy se v Autocaru objevovaly a objevuji pravidelne.
Dakujem. Nazory tychktorych casopisov a medii sa vyznamne menia sefredaktormi a prispievatelmi. Toho som si strasne vsimol na spominanom AUTOCARe. Mam doma vsetky diely okrem dvoch kuskov, ktore mi usli. A spatne sa da krasne vysledovat, smer akym sa hlavne britska redakcia ubera. K tej ceskej nemam ziadne namietky, vedia si povedat svoj nazor a to si na nich strasne vazim a vlastne AUTOCAR kupujem, uz len kvoli nim. Co sa tyka britskej, zobrala na seba formu klasickeho mienkotvorneho tyzdennika/mesacnika, kedy to najnovsie je najlepsie a to co je in je aj the best. A hlavnu zmenu v ich smerovani som zaznamenal pri odchode Chrisa Harrisa(chvilu mal svoj online dennik a teraz prispieva do magazinu EVO). A treba sa na to pozret este je inak...v cechach je to casopis pre nadsenych vodicov, no v UK je to ekvivalent Sveta Motorov(iked treba uznat ze nie az v tak tristnej forme). Ospravedlnujem sa za OT, kludne sa moze zalozit nove tema (Ne)Konkurencia pre Autoforum ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od pjanda »

Snowman000 píše: tychktorych casopisov a medii sa vyznamne menia sefredaktormi a prispievatelmi. Toho som si strasne vsimol na spominanom AUTOCARe.
Tak to urcite je, obsah vytvari lide a ne znacka. Autocar samo o sobe neznamena nic... Ostatne, mam za sebou cerstve podobnou zmenu jako Chris Harris a z toho jak jsme roky delali AutoRevue nezbylo behem chvile prakticky nic.

Znam pochopitelne vetsinu ceskych novinaru a rekl bych, ze cesky Autocar byval kvalitni v dobe, kdy tam pracoval Honza Cerny, ktereho povazuji za rozumneho cloveka. Take Jirka Cervenka je mi blizky, ale myslim, ze skoncil na spatnem webu ;), ktery mi prijde byt trvale nesrozumitelny pro dvojjakost sveho pristupu k veci. Pozdeji jsem AC nesledoval a vzhledem k nekonecne fluktuaci lidi v branzi ani nevim, kdo jej dnes dela. Znam jednotlive lidi, ale ptat se: "Kde dnes pracujes," to se na tiskovkach nenosi, neresilo by se tam nic jineho ;)

Ale asi bychom toto opravdu meli presunout do jineho tematu, pokud chceme ostatni magaziny "zdrbnout" ;) Pro me to neni zadne tabu - pokud neco nekdo cte, patrne si mysli, ze to autori delaji dobre a bude tak cinit bez ohledu na to, zda to tu resime, nebo ne. A pokud nekdo cte nas, bude to delat do te doby, dokud to budeme delat dobre a ne do chvile, nez se nekde zminime o tom ci onom...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: BMW Divize

Příspěvek od beaumont »

pjanda píše:Znam pochopitelne vetsinu ceskych novinaru a rekl bych, ze cesky Autocar byval kvalitni v dobe, kdy tam pracoval Honza Cerny, ktereho povazuji za rozumneho cloveka. Take Jirka Cervenka je mi blizky, ale myslim, ze skoncil na spatnem webu ;), ktery mi prijde byt trvale nesrozumitelny pro dvojjakost sveho pristupu k veci. Pozdeji jsem AC nesledoval a vzhledem k nekonecne fluktuaci lidi v branzi ani nevim, kdo jej dnes dela. Znam jednotlive lidi, ale ptat se: "Kde dnes pracujes," to se na tiskovkach nenosi, neresilo by se tam nic jineho ;)
Českému Autocaru už delší dobu "velí" Miro Mihálik a IMHO to dělá velmi dobře. Ale asi jsem trochu zaujatý, známe se osobně, dokonce jsme jednu dobu spolupracovali a občas se potkáváme dodnes.

PS: Klidně bych byl pro oddělení tématu a pokračování v něm a velmi oceňuji logický přístup p. Jandy k takové debatě :ymapplause:
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalsi automobilove magaziny krom Autoforum.cz

Příspěvek od pjanda »

Tak jsem to oddelil :)

Mira Mihalika znam, ale myslim, ze jen od videni. Pokud si vzpominam, nikdy jsme se spolu podrobneji nebavili, a tak neznam ani jeho mysleni ani jeho praci.

Problem v automobilove zurnalistice je obecne v tom, ze spousta lidi je s to "poznat pravdu" a dokonce Vam ji rici. Ale mira autocenzury je tak obrovska, ze ji vetsinou druhy den nenapise ani jeden. To me na tom vzdy strasne rmoutilo, je to takova hra, virtualni realita. Kdyz pak napisete, jak to opravdu je, vypadate jako blbec, protoze to nikdo jiny nepise. Ale den pred tim to rikali skoro vsichni stejne ;) Ale to uz jsem odbocil do obecne roviny.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Dalsi automobilove magaziny krom Autoforum.cz

Příspěvek od beaumont »

No právě, mám obavu že ta míra autocenzury ne v jiné než automobilové žurnalistice ještě podstatně vyšší. Možná v magazínech pro ženy, zahrádkáře nebo včelaře je to lepší...? A mimochodem veteránisti si ve svých obskurních drobných periodikách taky neberou servítky, občas až koukám co se oiskne v Motor Journalu nebo v TIPpro Oldtimeru pana Gomoly...

PS: Díky za oddělení tématu.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Odpovědět