Mercedes - auto pro masy

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od beaumont »

Jediná kategorie aut, kde bych preferoval automat ppřed manuálem, je tato:
Obrázek
A možná bych o tom ještě zauvažoval tady:
Obrázek

Jinak bych vždycky prosil spojkový pedál.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Pajjoun »

HondaMan píše:Ani jedno není moc sportovní, takže nevidím moc důvodů k obtěžování se řazením...
Ale nejsou ani vyloženě nesportovní. Je mi jasnej automat v SL, ale u těch malejch mi přijde manuál vhodnější, alespoň pro mě. Ale je to jedno, kdybych měl někdy tolik peněz, že bych si moh dovolit jako x-tý auto nějaký kabrio, tak to stejně nebude Mercedes.
TSs
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od HondaMan »

beaumont píše:Jediná kategorie aut, kde bych preferoval automat ppřed manuálem, je tato:
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... keMyto.JPG[/mg]
A možná bych o tom ještě zauvažoval tady:
[img]http://img.aktualne.centrum.cz/314/62/3 ... onal-6.jpg[/mg]

Jinak bych vždycky prosil spojkový pedál.
A to já bych se naopak spokojil s automatem ve všem, co není vyloženě pro zábavu. Clio RS, Speedster nebo Caterham si s AT představit nedokážu ale "vše ostatní" co by mělo sloužit pro každodenní provoz mi přijde v MT "zbytečné".
Doma máme 2 auta s AT a 2 s MT a vždy když po delší době jezdím s AT, tak si to vyloženě užívám. :)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od pjanda »

HondaMan píše:Ani jedno není moc sportovní, takže nevidím moc důvodů k obtěžování se řazením...
Nepohlizim na to skrze sportovni/nesportovni, MT neni automaticky neco sportovniho stejne jako AT neni samozrejme neco pohodoveho. Jako podstatnejsi vidim slovo "obtezovani" - me radit neobtezuje nikdy a nijak, naopak me obtezuje fungovani AT v jakemkoli jizdnim rezimu. Neschopnost AT plynule se prizpuobovat casto se menicim potrebam v prubehu rozlicnych rezimu jizdy je obecne neprekonatelna, a protoze osobne nejezdim na baterky, ale podle toho, jak je zrovna treba, je to neprekonatelne i pro me.

Ale to je samozrejme muj pohled na vec, kazdy ridime jinak a ocekavame od auta neco trochu jineho. Ja jsem jeste nepoznal auto, ve kterem by mi AT vyhovovala, maximalne jsem ji schopen nekde tise tolerovat ;)

A at jsme k tematu - Mercedes je preferenci AT vyhlaseny, nevadi mi to, miri zkratka na takovou cilovku. Sice nepochopim, proc se zbavuje stale vetsi "povinnou" montazi AT casti potencialnich zakazniku, kdyz manualni prevodovky pro dane motory ma, ale to uz je jeho boj...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od pavproch »

pjanda píše:Nepohlizim na to skrze sportovni/nesportovni, MT neni automaticky neco sportovniho stejne jako AT neni samozrejme neco pohodoveho. Jako podstatnejsi vidim slovo "obtezovani" - me radit neobtezuje nikdy a nijak, naopak me obtezuje fungovani AT v jakemkoli jizdnim rezimu. Neschopnost AT plynule se prizpuobovat casto se menicim potrebam v prubehu rozlicnych rezimu jizdy je obecne neprekonatelna, a protoze osobne nejezdim na baterky, ale podle toho, jak je zrovna treba, je to neprekonatelne i pro me.
+1

zlatá slova, do kamene vytesat.... :ymapplause:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od KoPP »

manuál je věc, která mi vyhovuje, protože dělá co chci a kdy chci a udělá to způsobem, který je pouze limitován mým umem.

Automat si řadí kdy a co chce (čti ve většině připadů blbě) a o způsobu řazení ala moc rychle s bytelnýma škubama a nebo týden lépe nemluvit.

V žádném případě mě v autě neobtěžuje, plynový pedál, brzda, volant, ... manuální převodovka... když toto nechci, beru taxi nebo jedu nějakým povozem.

u každého automatu, se kterým jsem jel na mě přišlo: Ty vole co to dělá a jak mám šterchat do plynu, aby se to chovalo normálně... vrchol techniky v podobě DSG jsem měl dva měsíce a jak je mi bez něho dobře, MOC DOBŘE !
Slow and serious
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od merlin »

Manualna prevodovka je o mojom rozhodovani, ja som mal automat viac ako 2.roky a nezvykol som si na jeho (inteligentne) spravanie...

P.S. Nechapem preco sa vytvorilo take zle image Mercedesu v CR... v SR ma MB napriklad lepsiu "karmu" ako BMW a AUDI :-??
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od HondaMan »

Tady Mercedesama jezdí samá lepší společnost. Rusové, Čečenci, majitelé bordelů a diskoték, ve starších cikáni a podobná lůza... (ExFun promine)

V mých očích to ale stále nestaví M-B na úroveň BMW, nebo dokonce Audi. Pořád mám Mercedes někde trochu výš.

A snaha Mercedesu dostat své produkty mezi "obyčejný lid" se mi nelíbí stejně jako PJovi snaha BMW o něco podobného.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Prasík
Řidič začátečník
Příspěvky: 109
Registrován: sob 02 dub 12:56

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Prasík »

ono se to těžko posuzuje, to máš to samé i u audi a BMW.... nesmíš házet do jednoho pytle 20 let starý bouraný rozstřílený Ečko, 5tku atd... a novou 5tku atd... bohužel spousta lidí vidí jen MERCEDES, BMW..... a všechno jsou to mafiáni a tak
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od merlin »

HondaMan píše:Tady Mercedesama jezdí samá lepší společnost. Rusové, Čečenci, majitelé bordelů a diskoték
Tak na slovensku tato skupina pouziva skoro vyhradne BMW X5 a najnovsie X6 alebo Porsche Cayenne. Inak pravda je ze este nedavnej minulosti bol ich favoritom MB ML

A potom je tu skupina co pouziva MB G, casto v pancierovej uprave, ale to uz je iny "level" :D
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Odpovědět