Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

2 pavproch: ja taky doted resil jen tlak a odskok a vyhovuje mi to. Jenze ono ani to nafouknuti neni tak trivialni jak se zda :D

- nejdriv si zjistis kolik psi ti bere hadicka pumpicky pri nasroubovani
- nafouknes
- propruzis (ne moc, ne malo, ale musi se dostat tlak do negativni komory)
- dofouknes
- odpojis pumpu
- zmeris sag
- a znova :D

Kompresi a odskok na SIDce nemas? Ja myslim ze jo. Pritom spravnej zakladni setup vs spatnej setup je sakra rozdil v jizde ^#(^
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Daval jste nekdo misto redukce pod trmen brzdy jen ty hlinikovy podlozky/valecky - drzi to?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já nevím, co za štelovátka ten SID má (a jemito jedno). Šahat nato určitě nebudu, max asitak 1x ročně dofouknu na 4,5atm. A po 200 motohodinách (= 100 výletů) udělám/nechám udělat servis.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

honziss píše:Sel jsem opacnou cestou a nejdriv shlidnul ty hodiny videi na YT. Nejlepsi kanal ma primo FOX, jmenuje se to DIALED (hahaha), kde Jordi Cortes (dvorni ladic foxu) rozebira s jezdcema SP kazdou jizdu a pak klika a vysvetluje proc. V jednom videu rika, ze idealni by bylo pridat 1 klik na HSC v pulce trati - v tu chvili jsem pochopil ze Grip2 nechci a objednal Fit4 :D

Stejne jezdim kompresi skoro furt uplne otevrenou, bude mi to ladit s tlumicem a snaz najdu dobry nastaveni, ktery bude fungovat za vetsiny podminek. Tocit 4ma koleckama, resit k tomu tlak a tokeny, to by mi asi jeblo.

Nicmene doporucuju ten kanal projit a shlidnout videa o nastaveni, je to sakra poucny a ja treba do minulyho tydne vubec nevedel, ze pro namereni spravnyho SAGu nesmim sahnout na brzdu, tady je uplnej zaklad: https://youtu.be/GPQnjSe6rdw
Aha, to ja bych asi po chvale co cte clovek na netu chtel full fat verzi - GRIP2.

Jeden znamej mel foxku 36 GRIP2 a ted ma 38 fit a pry ta 36 mu chodila lip.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Vrooom píše:
honziss píše:Sel jsem opacnou cestou a nejdriv shlidnul ty hodiny videi na YT. Nejlepsi kanal ma primo FOX, jmenuje se to DIALED (hahaha), kde Jordi Cortes (dvorni ladic foxu) rozebira s jezdcema SP kazdou jizdu a pak klika a vysvetluje proc. V jednom videu rika, ze idealni by bylo pridat 1 klik na HSC v pulce trati - v tu chvili jsem pochopil ze Grip2 nechci a objednal Fit4 :D

Stejne jezdim kompresi skoro furt uplne otevrenou, bude mi to ladit s tlumicem a snaz najdu dobry nastaveni, ktery bude fungovat za vetsiny podminek. Tocit 4ma koleckama, resit k tomu tlak a tokeny, to by mi asi jeblo.

Nicmene doporucuju ten kanal projit a shlidnout videa o nastaveni, je to sakra poucny a ja treba do minulyho tydne vubec nevedel, ze pro namereni spravnyho SAGu nesmim sahnout na brzdu, tady je uplnej zaklad: https://youtu.be/GPQnjSe6rdw
Aha, to ja bych asi po chvale co cte clovek na netu chtel full fat verzi - GRIP2.

Jeden znamej mel foxku 36 GRIP2 a ted ma 38 fit a pry ta 36 mu chodila lip.
Uvidim, dam vedet, dneska vecer uz snad bude na kole a zitra odpo je v planu komplet Tocna kde to mam najety a budu mit srovnani.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Mam tu na prodej:

Fox 34 Rhythm, 130 mm, 29/27+, boost osa s rychloupinakem, drobne oderky, kluzaky ve 100% stavu, slloupek 17.5 cm, cena 9.900,-
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska přenádherný výlet, ráno sem vyjel jen tak na chvilku/kousek ale paxem zistil, že je příjemně (sice vlhko po nočním dešti, ale chadněji) a nohy se točí ochotně, takže sem to krapet prodloužil, no- DBečva - socha - Radhošť a z5 dolu na DBečvu s oklikama.

Fčerejší pozdně odpolední bóřka u nás byla, že přišel černý mrk, setmělo se, zahřmělo, zapršelo ale nefučelo a to během půlhodiny bylo po všem. V masivu Radhoště to ale řádilo úplně jinak - všude popadané stromy, servané haluze a listí + cesty rozebrané proudama vody (asi 8x sem musel přenášet/přelízat padlé stromy).

A po cestě dolů (ešče že jezdím pomalu, furt pod brzdama, halt starší pán) sem jednu z těch servaných haluzí namotal do bajku, díkybohu tak šikovně, že kromě povytaženého bovdenu (z rámu k přehazovačce - šlo to bez problema zatáhnout z5) nenapáchala žádné škody ani na rámu, ani na přehazovačce ani na tom bovdenu - přehazovačka kupodivu i nadále vzorně řadí, takže to ani nebudu muset znova štelovat. Uffff, uffff, uffff. Kuju fšem a fšemu.... ^:)^

Jo, fčíl sem si při pohledu do blbníku, kam si píšu výlety, fšim, že už je to (zase, halt sezona) 15 výletů od poslední výměny řetázky, musím ji změřit měrkou a nejpozději za dalších 5 výletů (už zase) vyměnit + přitom i vyměním ten zadní plášť jaxem si slíbil.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

(první) Flite po opravě (potažení novou kůží) mám fprackách (právě to pošťák dovezl), vypadá to dobře, poctivě udělané, akurváth je ta kůže místama lehce hrbolatá, ale to by (prteli) vadit nemělo. Uložím ho do skříně v dílně pro případ, žeby se (druhý) Flite (co je aktuálně na bajku) taky prošoupal - prozatím ale kůže na něm vypadá OK i po ca 40 výletech.
flite po oprave.jpg
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: že už je to (zase, halt sezona) 15 výletů od poslední výměny řetázky, musím ji změřit měrkou
Kura, dilema.... měrka tam volně padá už /až na třetí zoubek, já tu řetázku snad vyměním hned. Chjo no, jak mě se (do toho co funguje) nechce gabat. Ale musím se přemoct, asi si za chvíli pudu zašpinit ruce.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Done. Ani sa to moc nebránilo, enem sem se zbabral od NoTubes mlíka v tom plášti. Přitom sem ale zistil, že převodník (jen 26z) je už taky po smrti (ca 40 výletů, halt je to taky díky malé velikosti a duralu spotřebák).

EDIT: Tak už i ten převodník vyměněn za nový, jde v záběru krásně tiše (zatímco ten ojetý vydával v záběru nepěkné cvakavé zvuky). Hned sem aji dva Sram XX1 X-Sync Direct Mount (6 mm, 26T) objednááál do zásoby. Tímpádem je bajk ready do dalších výletů.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět