Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Mne tady ty „testy“ ve stylu ukazeme skarohlidum, jak se tim BEV da jezdit z Praglu k chorvatskymu Jadranu, prijdou vcelku jako medvedi sluzba.
900 km pojede dva dny, jestli zpatky podobnym stylem, tak to by cloveku zbyly z tydenni dovolene hezke tri dny.

https://www.e15.cz/reportaze/elektromob ... ty-1381099
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

no, dojet z ČB do Grazu a tam být nucen přespat, protože dál nedojedu a nabíječky KO, to je opravdu fajn trip :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Jinak ona samozrejme vyjizdela z Prahy, takze v CB po nejakych 150 km jela dobijet. Kdyz tam stala hodinu, tak za tu dobu jses v Linzi.
Nektere komenty jsou trefne:
- Eurotrip po nabijeckach
- tohle není cesta z místa A do místa B. Tohle je adventure výprava za nabíječkama

Ale jo, jako takova hardcore vyprava dobry. Vzpominam na podobne blbiny jako vyjezd v patek v noci na Istrii, koupacka a rano zpet :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

celé je to kravina... Tour de nabíječky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

myslím jsem to už tady taky napsal, je to návrat ke kořenům. Jako když paní Benzová jela na rodinný výlet s manželovou pokusnou tříkolkou. Taky nevěděla kde doplní palivo, kdy kam a jestli vůbec dojede. Akorát teda narozdíl od roku 1888 už asi nehrozí, že by podivný stroj lekal lidi, koně a jinou drůbež, takže posádce nehrozí úraz vidlema či bičem.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od EL_XEL »

Tak jsem si to schválně hodil do ABRP. Předpokládám, že vyrážely z Prahy, přes ABRP to odhaduje 10:41 dobu jízdy a z toho 1:40 nabíjení. Bohužel nevím, který přesně ID.3 měly, dal jsem 77 kW. Trasa přes ČB je o půl hodiny delší než ta optimální. Cestou se čtyřikrát nabíjí, z toho jednou by se asi dalo vynechat, kdybych tam nastavil stoprocentní baterku při startu.
matar
Autoškolák
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28 úno 21:02

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od matar »

EL_XEL píše:Tak jsem si to schválně hodil do ABRP.
Tak samozřejmě to dnes jde s EV úplně krásné zajet prakticky bez zdržení. Rozdíl je cca pul hodky, protože kromě par magoru to bez zastávky nikdo nejezdi. Akorát to chce trosku jine myšlení nad cestou, než je zazite dnes. A to cechackum nevoní.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

...jde, pokud počítáš, že přijdeš a nabíjíš...což ne vždy klapne ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Inu čecháčkové jsou úplně pitomí a provoněný svět všeobecného elektroblaha, jež EU přináší, vůbec nechápou.
Jestli to nebude tím, že na dovolenou vyráží v létě a všichni víceméně najednou, vázáni termíny prázdnin, turnusy ubytovacích zařízení atd. Představit si, jak se ty tisíce aut, které mají silnice problém vůbec pojmout, budou někde všechny najednou dobíjet je sice možné, ale je k tomu třeba ryze humanitní vzdělání oproštěné od fyzikální a technické reality. A v tom Česko za EU silně zaostává, i když se snaží dohnat co může.
A v únoru se k moři těm přiblblým čecháčkům nechce.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

matar píše:
EL_XEL píše:Tak jsem si to schválně hodil do ABRP.
Tak samozřejmě to dnes jde s EV úplně krásné zajet prakticky bez zdržení. Rozdíl je cca pul hodky, protože kromě par magoru to bez zastávky nikdo nejezdi. Akorát to chce trosku jine myšlení nad cestou, než je zazite dnes. A to cechackum nevoní.
Já si raději zastavím na odpočívce někde v horách. Mám pěkný rozhled, je víc klid, akorát holt tam není nabíječka. To je ale ten hlavní problém :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět