Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Sem tu málem zapomjééél naspat, jaké mám v palici zase "peklo" - kopíruju z OF.cz:
pavproch píše:
pavproch píše:Neska sem byl zase u pana dochtora (hemato-onko - jako obvykle s čekáním ca 2 hodiny přes objednaný čas) a ten pro mě měl tři dobré zprávy:
a) že ve mně nic nevidí (= potfora scípla)
b) že sem už čtyři a půl roku po a je už extrémně nepravděpodobné, že by se potfora ešče vrátila
c) a že naposled za půl roku "nashle", paq už budou kuntroly enem jednou ročně
Hezky!
Jediné mínus - opět mi potvrdil, že se musím naučít žít s tím, že tělo (biologické hodiny v něm) ta chemie posunula ca 10-15 roků napřed a že to je už definitivně nevratná změna. Dědek s papírem - napsal mito neska i do zprávy. :twisted:
Tak a fčíl ta druhá (potenciálně mnohem horší zpráva) - před chvílí mi volal pan dochtor, že se k němu podrobné výsledky krve dostaly až fčíl a že je tam nějaký paraprotein čico, což může být nic nebo taky (dost) vážné. Takže mě chce vidět znova + extra podrobné rozbory krve atd. A já (už tak skoro nespím) nebudu spát už vůbec + hledám v sobě odvahu se strejdy gůgla zeptat na ten paraprotein v krvi. Chjo no.
pavproch píše:Taxem se díval do té zprávy ze středy (+ do zpráv z předchozích vyšetření = rozborů krve):
Albumin (což je ten paraprotein) mám fčíl 48 (dřív to dlouhé roky bylo 45 či 46) , ALE.... ještě před ca rokem bylo "povolené" rozmezí 19-52, najednou ve středečním rozboru už je ale "jen" 19-45, čili sem se svýma 48 lehce za povolenou hranou a (asi/zřejmě) proto mě pan dochtor volal a chce mě vidět/rozborovat. Čili pro mě uklidnění, že mi to číslo sice vylezlo o chlup nahoru (+ změnili hranici), ale ne dramaticky.... tak snad aspoň trochu naděje mi svítá.... ale od fčerejška mám v hlavě (po přečtení gůgla ref paraprotein) milion vykřičníků: Myelom. Brrr.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Musíš věřit, že to je jen malá výchylka. Ale chápu, že se to lehko kecá. Ale palce držím hodně moc.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Lepčí vlkno tu není, nechce semi zakládat nové, dám to sem.

Neska ráno sem v přímém přenosu zažil, jak snadno může od rychlovarné kunvice vzniknout požár: sem si vařil vodu na ranní čaj, konvice vodu zavařila, cvakla (jako že vypíná) a vařila dál. Samozřejmě směr popelnica (a to měla sotva dva roky).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Honza42 »

Elektřina je sfiňa a za obět si vybírá ty, kdo se jí bojí. :D
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pan zkušený technoinženýr se neodvažuje do vesmírně komplikované opravy rychlovarky? :-? :p
Ovšem nic proti vyhazování produktů při prvním náznaku problémů s funkčností, jinak bychom přece patřičně nepodporovali ekonomický nekonečný růst růstu všech růstů, a hlavně nevybudovali ten jediný a pravý kapitalistický globalismus, že soudruzi! :-*
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od abgx1 »

Dneska som bol plnit klimu v aute... 12r sa na nu nesahalo, avsak teraz sa mi uz zdalo ze jej akoby dochadza dych pri dlhsej trase... proste nechladila uplne 100%

Vraj tam bolo 248g chladiva... plny stav je 590g, doplnili to a mozno 10km chladila skvele


no a potom prestala chladit uplne :D Len pocut ako sa dookola zapina a vypina spojka(asi tak v 1s intervale) a zakazdym to trhne celym autom

Volal som do servisu, a vraj to je normalne, co sa mi ale nezda


takze zajtra zas do servisu, a ako bonus ich presvedcit ze normalne to nie je
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Buď ti to přeplnili a vysokotlaké čidlo neustále spíná, nebo to může dělat vstřikovač. Ale pokud to běželo celou dobu v pohodě, tak bych to viděl na problém v tlaku náplně. Několika sekundové intervaly, opravdu nejsou ok.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od abgx1 »

Tym "to je normalne" v telefone som bol tak prekvapeny ze som uplne stratil chut sa o tom dohadovat na dialku

zajtra sa na to este lepsie pozriem, zistim ci to robi aj za studena atd. a sup do servisu...


tak ci tak dik za radu, aspon sa budem mat od coho odpichnut v pripade ze budu trvat na svojom
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od PepaSFI »

Lachende Bestien píše:Pan zkušený technoinženýr se neodvažuje do vesmírně komplikované opravy rychlovarky? :-? :p
Ovšem nic proti vyhazování produktů při prvním náznaku problémů s funkčností, jinak bychom přece patřičně nepodporovali ekonomický nekonečný růst růstu všech růstů, a hlavně nevybudovali ten jediný a pravý kapitalistický globalismus, že soudruzi! :-*
Tak k tomu ti něco prozradím. Opravování elektra mě částečně živí a těch konvic jsem už v rukách pár měl. Obvykle to nejde spravit. Obvykle to nejde ani rozebrat. A když náhodou jo, dá to tolik práce že se to fakt a opravdu nevyplatí.
Jo, chápu to, sám jsem zastánce oprav, nerad vyhazuju věci jen tak ale ty konvice jsou opravdu jednorázovka.

A dobrá rada- pokud konvice udělá tu výše zmíněnou věc, topí když by neměla, bez milosti vyhodit. Za požár bytu těch pár stovek nestojí. A preventivně doporučuju- zvyknout si nenechávat ji aktivní. Po použití vytáhnout ze zásuvky nebo aspoň nenechávat na stojanu. Vážně, už jsem pár škvarků z plastu viděl, není to sranda a nepřestává mě překvapovat, že se takový šmejdy můžou legálně provozovat.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

PepaSFI píše: pokud konvice udělá tu výše zmíněnou věc, topí když by neměla, bez milosti vyhodit.
Amen. Ta, co sem tu o ní před ca týdnem spal byla za poslední roky asi už šestá s touto vadou (fpráci, v ta3 a doma) a všechny při první poruše automatického vypnutí bez milosti směr popelnice.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět