IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

A jak se teď pánové cítíte jako dobře vychovaní a ukáznění, čertyfakovaně dočasně nesmrtelní občané první kategorie, kterým nejsou jako tomu špinavě infekčnímu, neposlušnému, podřadnému a hlavně nenaočkovanému póvlu omezovány práva a svobody? :ymdevil:
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: IT poradna

Příspěvek od katana25 »

Cítím se naprosto normálně. Nebýt toho, že mě čeká dost návštěv ve špitále a furt testovat se mi nechce, tak jsem podlehl. Jinak bych se na to... Ale samozřejmě očekávám nějaké sáhodlouhé pojednání jak jsem přispěl k zániku svobodného světa. A upřímně ti řeknu, že si to můžeš narvat kam je ti libo. A ne, ani tak nesouhlasím s upíráním možností neočkovaným, tlakem na vakcinaci a dělěním na nějaké kategorie. Nechceš? Neočkuj se, je mi to buřt.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Není to tak dávno, co sem tu cosyk "státního" v IT chválil, že to i funguje. Fčíl mám už zase křitiku.

ocko.uzis.cz = tam se dá stáhnout potvrzení o očkování a přihlásit sem tam dá mj. i e-identitou (tu mám, bankovní - čsob - od 1.CA a funguje) - taxem zasunul čipovku do PC, kliknul na přihlášení eidentitou, vybral I. CA a odkliknul - chvíli si to "žvýkalo" (sfítila diodka na čtečce) a paq to zahlásilo chybu a že mám kontaktovat svýho vydavatele eidentity. Taxem zkusil vybrat přihlášení skrz bankovní eidentitu (čsob), odkliknul a ... neudělalo to vůbec nic, ticho, blank obrazovka.

Takže asi tak .... sem to chtěl enem vyzkoušet, jak to funguje (sem teprve po první dávce), až budu mít po druhé dávce, taxe holt tam budu muset přihlásit přes číslo OP a SMS na mobil.

EDIT: Na základě upozornění na OF.cz sem to ještě jednou zkoušel i na portálu občana a stejný výsledek: Při zracování požadavku nebo generování odpovědi došlo k chybě. Pro více informací prosím kontaktujte podporu.

EDIT EDIT: A fčíl mě napadlo, že možná problém je v tom, že tu eidentitu mám "moc starý ročník vydání", já ji totiž mám už od roku 2007.
Tak ta moje e-identita (z roku 2007) od čsob je celá nějaká divná.... je to vůbec e-identita (v nynějším chápání)?

Neska sem se jentak ze zvědavosti podíval na stránky čsob a mají tam přímo podstránku na přihlášení do e-identity a slibujou, že s ní lze právě to očkování a spoustu dalších věcí.

No a dyž sem se tam snažil čipovkou přihlásit, tak neúspěch a stejná hláška (hned sem to zkoušel se s ní přihlásít do bankovnictví a jo, bez problema).

Takže zítra si beru čipovku do práce a během prc doby budu volat na linku podpory (nabídlo mi to spešl číslo podpory), odhaduju že to bude chtít někde nějaké upgrade (otázka je esli jen sw na čipovce nebo i hw - čipovka a čtečka karet, obé též ročník 2007).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Jak mám vypnutý SPAM folder, chcodí mi fšechno (mažu to manuálně), před chvílí přistála ale opravdová perla...
Ahoj ,

Jsem advokát Alfred Michael, dávám vám nabídku v souvislosti se smrtí mého
zesnulého klienta, který byl vaším příbuzným před jeho smrtí, a po
neúspěšných pokusech najít v bance nějaké obrovské množství peněz (13 500
000,00 USD) jeho vztahy zde, rozhodl jsem se vás kontaktovat.
Další podrobnosti a informace naleznete v odpovědi na můj soukromý e-mail (
alfredmichael1978@gmail.com).

Čekám na vaši rychlou odpověď.

advokát Alfred Michael.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: IT poradna

Příspěvek od 406 Coupe »

A tys to nevzal?????
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Tak. Stará konverza se odhodlala k neslýchanému. Od fčera večur jedu infernet v Chromu. IE ale (prozatím) nebudu odingstalovávat.

Sice pomalu si chrom nastavuju k obrazu svému vč. blokátoru reklam a asi se naučím s tím žít ... ale už sem přišel na první poblém: fchromu mi nejede moje banka (čsob skrz čipkartu). Vyžaduje to nějaké rozšíření chromu a to semi nedaří ingstalovat (ze stránek čsob). Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

ja by som na tvojom mieste este vyskusak edge... je to nastupca IE na baze chromu, rychlejsi
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Chrom sem si už kdysik ingstaloval, protože online vysílání čt1 nejelo v IE, už to měnit nebudu, i když mě to taky napadlo, že Edge by asi byl pro mě (mnoho let v IE) jednodušší.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Poradí mi někdo, jaxe jmenuje (označení) tendle kunektor?
kunektor.jpg
Počebuju koupit krátký kábel na jednom konci USB a na druhém tohle.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Vypadá celkem neobvykle; jaký konkrétní přístroj používá tento konektor? :-?
Odpovědět