Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvekod honziss » pon 19 dub 19:31

Dneska jsem zrekonstruoval brzdy Sram Guide G2R a davam jim posledni sanci nez je hodim do kose. Vycisteny, poladeny pistky, odvzdusneny, novy desky lehce zabrouseny, kotouce prebrouseny. Zitra je zajedu a jestli nebudou fungovat aspon z 50% jako manzelky nejlevnejsi magury, tak letej za plot!
V6...340k
R4...258k
honziss
Letec

Příspěvekod pavproch » čtv 22 dub 09:35

pavproch píše: Což mi připomělo, že si ještě musím sehnat nástroj na ty spešl niple Mavic.

Napoprvé to klíčem zn. SuperB nevyšlo (nepasoval, i když deklarovaný rozměr 7mm), neska mám fprackách pokus č 2 - OEM klíč/motýlek Mavic, deklarovaný jako 7 mm a i ta díra v něm vypadá jako opravdových 7 mm. Odpoledne to prubnu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » sob 24 dub 11:29

Ráno bylo moc křasně, slunko těple sfítilo , +4, bezvětřo, tak byla snídaně, kafe a bajk.

Fajny výlet, akurváth ten poslední sních přinesl spoustu vody všude + těžba kůroffce = bago místama až po náby. Takže byla hned po příjezdu hadica s třískou a já se musel vysvílkat (skoro dohola) v kose na terase... :D A jaxi převody pěkně zpívaly, dyž řetěz a zuby na pastorkách i převodníku "drtily" bago a písek, taxem se rozhodl, že .... letos nastane čas na .... mám tam čerstvý řetěz, až ho ojedu (500km) , tak tam pude další (mám v zásobě) a až i ten ojedu, pudou na bajka s dalším novým řetezem i nový převodník dopředu a nové 12-ti kolo dozadu.

V jednom úseku, kdy se to položilo (= sem měl tolik kyslíku v hlavě, že sem moh i uvažovat) sem se zamyslél a .... po circa roce ježdění bezdušově už bych z5 na duše neměnil, má to jen samá pozitiva (= škarohlíd vemně: dyž si to tak pochvaluješ, tak to brzo pudeš odněkad pěšky s bajkem v prackách). :ymdevil:
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » ned 25 dub 11:44

Neska ráno mělo podle předpopičasí tady u nás zachcat, ráno sem stal a bylo extra šedivo, ale nezascalo, paxe to poškubalo, taxem vyrazil - byla ale (pocitově) kosa fest i dyž ca 7 stupňů, fajný výlet vč. jednoho extra dlouhého / strmého / kamenitého výšlapu = 26/50 a asi 5x sem zastavil na vydýchání, jinak sem to ale vyjel celé, heč... paxem zamířil masivem Radhoště směr dom a bylo to místama ještě pořád s otiskem pneu do sněhu.

Po výletě jako obvykle hadica s třískou + neska i houba a přitem mi neskutečně zmrzly ruce, bo kosa a meju studenou vodou - ve sprše sem následně rozmražoval nejen bílé, ztuhlé prsty na nohách ale i bílé, ztuhlé ruce. Chjo no, starý člověk se stařecky posunutou tepelnou rovnováhou.
pavproch
Letec

Příspěvekod Lachende Bestien » ned 25 dub 16:34

O hrubých gumových rukavicích na vytírání/praní/mytí atd. jste předpokládám už slyšel, nebo je dokonce možná máte i někde doma. :-?
A s těmi řečmi o "stařectví" bych byl opatrnější.
Každopádně vzniká zvláštní paradox, kdy se v jedné větě pochlubíte minimálně nadprůměrným fyzickým výkonem, abyste se vzápětí označil za "opotřebovaného" staříka. :ymalien:
Lachende Bestien
Letec

Příspěvekod pavproch » ned 25 dub 16:44

Je to tak, mám to potvrzeno i mým dochtorem, že mi chemie natočila na biologických hodinách k věku (55) nějakých 10-15let navrch... ale co už, hlavně že sem (díky chemii) pořád ještě tu a dýchám... ^:)^
pavproch
Letec

Příspěvekod honziss » pon 26 dub 06:22

O vikendu jsem natocil asi 60km po Trutnov Trails - genialni lokalita na moje jezdeni, traily pod jeskynkou a pernikovej jsou uplne bozi :x
V6...340k
R4...258k
honziss
Letec

Příspěvekod SamotZdeny » pon 26 dub 19:59

Nedávno byl u mě otec.Má na "novém" kole najeto asi 6500 km,a stále na původních brzdových deskách.
Letos už má 500 km,a já zatím tak 20...
SamotZdeny
Autoškolák

Příspěvekod honziss » čtv 29 dub 11:13

Tak mi to vcera v jednom sjezdu na tocny ustrelilo a natankoval jsem telesnou schrankou 2 vzrostly stromy. A nejvetsi bomba sla samozrejme uplno mimo vsechny plasty z boku mezi zebra, kycli a pater L-)
V6...340k
R4...258k
honziss
Letec

Příspěvekod pavproch » sob 01 kvě 11:40

Uffff, neska to vyšlo. Ráno sem stal a vysvitovalo slunku, taxem se navnadil na bajka, ale než sem posnídal a pokafoval, taxe to zešedlo, padlo dolů a vypadalo že každou chvíli začne scát. Taxem se teda zase odvnadil a hodil si korunou - lev ukázal, že scát nebude, taxem vyrazil a.... nezascalo, ale šedivo bylo + na kopcu mha jaxfiň. Plus 10 až 12 (na kopcu o pár stupňů míň) a i tak sem si zase z výletu přivezl bílé ztuhlé prsty na nohách. Chjo no. Ale jinak fajný výlet, dokonce byl během výletu pocítil záchvěv toho co bylo, dyž sem byl mladý, silný a (relativně) zdravý - už sem sjížděl dolů z kopca směr dom a ftu chvíli ňa napadlo si dát okliku ještě přes jeden fest kopec. Jo, a na začátku výletu bylo jedno dlouhé strmé kamenité stoupání, co sem loni ani raz nevyjel bez tlačení bajka protikopcu a neska sem ho celé vyšlapal (26/50, God bless!) , sic asi se čtyřma zastaveníma na vydýchání krvava před wočiskama. Hezky!

I dyž vlastně týden nescalo, tak baga fšude fest (hlavně tam, kde těží kůroffce), takže zase řetěz dostal bahenně pískový záhul a po výletě byla hadica s třískou, btw řetěz sem při posledním mazání změřil a čtvrtý zoubek (už = najeto sotva 350-400 km), to letošní bago se na něm podepisuje teda fest (kura, že už sem to tu spal?)
pavproch
Letec

PředchozíDalší

Zpět na Ze života za volantem