Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

Souhlas s Bobem, automobilka to je pořád mizerná (mimo pohonu a baterií mají objektivně mizerný produkt) a bez dotací a hlavně letadla jak hovado, by si na sebe nevydělali. Ale mají fantastické PR, prochází jim lhaní a nedodržování slibů, díky fanatickým fanouškům a investorům, a zatím měli monopol na fungující elektroauta, protože mají minimálně 5 let náskok.
Myslím, že všichni, co tu jsme, tak jsme říkali, že opravdový test pro Teslu bude, až do téhle hry vstoupí velcí hráči, což se stává teď a díky desítkám let zkušeností dohání Teslu poměrně rychle, uvidíme co Tesla za 5 let. Upřímně, dřív jsem předpokládál pád, ale teď si nejsem tak jistý, protože velké automobilky vstoupily později než jsem čekal a Tesla v "oku hurikánu" rostla rychleji než jsem čekal, ale znovu opakuji ne primárně díky produktu.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »

_sulcik_ píše:
rhinos píše:https://www.peugeot.cz/modelova-rada/vy ... ybavy.html
zkuste si nakonfigurovat stejně spalovák a evozítko...rozdíl v mém případě 450k
Tak nevím ta baterie je asi ze zlata ;)
Rozdíl je 327k (875-548), někde ti uteklo přes 100k :D Bavím se o stejném autě, se stejnou výbavou, stejně silným motorem, prostě identické.
Dobře beu zpět ;) Střelil jsem to od boku jak jsem si ty čísla pamatoval.
Nicméně pořád je to eauto o zhruba 60% dražší než spalovák a to bych řekl zas tak málo není.
Jen na okraj mi příjde zábavný že v příplatkové výbavě je lepší nabíjecí kabel :D
Citroen C4 GP
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

_sulcik_ píše:Souhlas s Bobem, automobilka to je pořád mizerná (mimo pohonu a baterií mají objektivně mizerný produkt) a bez dotací a hlavně letadla jak hovado, by si na sebe nevydělali. Ale mají fantastické PR, prochází jim lhaní a nedodržování slibů, díky fanatickým fanouškům a investorům, a zatím měli monopol na fungující elektroauta, protože mají minimálně 5 let náskok.
Myslím, že všichni, co tu jsme, tak jsme říkali, že opravdový test pro Teslu bude, až do téhle hry vstoupí velcí hráči, což se stává teď a díky desítkám let zkušeností dohání Teslu poměrně rychle, uvidíme co Tesla za 5 let. Upřímně, dřív jsem předpokládál pád, ale teď si nejsem tak jistý, protože velké automobilky vstoupily později než jsem čekal a Tesla v "oku hurikánu" rostla rychleji než jsem čekal, ale znovu opakuji ne primárně díky produktu.
Tedy produkt, který od tebe všichni kopírují, je mizerný? To je zajímavý pohled na svět :)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

On od Tesly nekdo to mizerne dilenske zpracovani kopiruje? - Mozna cinani, ale ti kopiruji vsechno a od vsech.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

ctrl_j píše:On od Tesly nekdo to mizerne dilenske zpracovani kopiruje? - Mozna cinani, ale ti kopiruji vsechno a od vsech.

Tesla má produkt "dílenské zpracování"?
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

řidičBOB píše:Maggic: sice nechápu ty uvozovky...
Není tím myšleno nic špatného.., jen jako že už z principu nemá žádný jedinec objektivní názor, pouze subjektivní.., ale vím, že u vás to nemá žádný vliv..
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Tradiční výrobci automobilů naštěstí od Tesly nic nekopírují.
A produkt jako takový vyrábí pouze z donucení, když už jsme u toho.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

sulcik: Letadlo? Kde vidíš Ponziho schema? Je to lovebrand. Hype jak kráva. Bublina... Ale letadlo?
Zrovna tržní oscenění je velmi tržní a svobodná činnost. Investoři se jednoduše shodli, že Tesla má být oceněna takto vysoko. Jsou blbí? IMHO asi ano, ale... Pokud by se svět vrátil k fundamentům, tak propadne o desítky procent. Osobně bych si TSLA v brzké době nekoupil ani na short ani na long. TSLA nevěřím.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Turbo: to podle toho, jak se na podnikání díváš. Já jsem třeba hrdý na to, že jsme s kolegou vybudovali firmu s nulovým obratem, na firmu tam, kde je dnes - a to bez jediné koruny dotace. Znovu opakuji i pro pomalejší - nebýt dotační politiky pro Teslu, tak ta firma už dávno neexistuje.
Neřekl bych, že by se v mém názoru na EV mobilitu nějak změnil. Je to kravina, mocensky protlačovaná, která s ekologií nemá nic společného.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Btw: minule tady byla diskuze na podobné téma, tak jenom postřeh z chladnějších rán: sednu do auta, svítí dojezd 334km. Topení nechám na 20.5; zapnu výhřev zrcátek a volant + sedadlo na jedničku. A ups - je tam najednou 285 km :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět