Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

No tak když škrtnem toho konzervativního, tak na podzim se nám něco takového přihodí. Znovu :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

HM: No tak už se i oni zmýlili. Ale to jsem na mysli neměl. Podle pravidelného průzkumu je většina Němců pro omezení rychlosti a jakoukoliv rychlou jízdu považují za zločineckou. Píšu to proto, že se momentálně dlouhodoběji nacházím ve zmiňovaném státě. Často když rychleji, ale předpisově předjedu někoho pomalého, tak na mě bliká. Už jsem pro něj Raser. Koho si voliči zvolili u nás nechám bez komentáře, škoda slov. Já nikdy už od začátku nepochopil, proč je premiér u nás cizinec. To nemáme žádnou národní hrdost?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Předseda »

jerry: úplně pitomý je na tohle švýcarkso. Tehdá před lety jsem tam na okresce předjel Vitem osobáka a taky blikal jakože co si to dovoluju ho na okresce předjet. Dodnes si to pamatuju, protože jsem nechápal o co mu jde, když na míle daleko nikdo nejel.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

jerry píše:HM: No tak už se i oni zmýlili. Ale to jsem na mysli neměl. Podle pravidelného průzkumu je většina Němců pro omezení rychlosti a jakoukoliv rychlou jízdu považují za zločineckou. Píšu to proto, že se momentálně dlouhodoběji nacházím ve zmiňovaném státě. Často když rychleji, ale předpisově předjedu někoho pomalého, tak na mě bliká. Už jsem pro něj Raser. Koho si voliči zvolili u nás nechám bez komentáře, škoda slov. Já nikdy už od začátku nepochopil, proč je premiér u nás cizinec. To nemáme žádnou národní hrdost?
Ad rychlost: Pokud si to přeje většina, tak... ...říká se tomu demokracie.

Ad cizinec a národní hrnost. Národní hrdostí jsem nikdy moc netrpěl. Imho přežitý institut podobně jako nošení krojů. Že je cizinec mi nevadí ani trochu. Pro mě je ztělesněním zla. Všeho co mělo zůstat v 90's. Zmrd, který se obklopuje ještě většíma zmrdama, korupce, centralizace moci, rozkrádání státu a co je pro mě možná to nejhorší, tak je absolutní absence vize a chápání moderního světa.
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Teprve tady vidím, jak jsou Bavoři hrdí na své tradice. A považuji to za pozitivní a líbí se mi to. A nikdy by si nezvolili premiérem Sasa a to je to pořád Němec. Já proti Slovákům nic nemám, ale proč máme mít Slováka premiérem. Ještě se nám posmívají, jakého blba jsme si sem nalili. Kdybychom měli hrdost, tak tu to monstrum není. Ono je třeba někdy být hrdý a nenechat vládnout cizáky. Nakonec proto se Československo rozdělilo, že? Když je to nějaká velmoc, tak těžko můžeme čůrat proti větru. Ale tohle pako z Horních Uher?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Předseda »

HondaMan píše:Pokud si to přeje většina, tak... ...říká se tomu demokracie.
To dobře vypadá v učebnici pro I.stupeň ZŠ. V reálu "většinu" přestavuje tak 25%-30%. Stejnou logiku používa Bureš a hradní jezevec, když tvrdí, vyhrál volby a tak teda představuje názor většiny.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Bohužel pro ty, co se rádi rychleji svezou, si omezení rychlosti na německých dálnicích přejí 2/3 voličů.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

Njn lidi jsou kokoti. Zajímalo by mě, kolik procent nehod na německých dálnicích je způsobeno vysokou rychlostí. Nejsem úplně nepřítel rychlostních limitů, často mají opodstatnění. Ale neomezená v německu funguje velice dobře a řekl bych i bezpečně.

edit: a můj dojem byl podle ADACu správný
https://www.adac.de/verkehr/standpunkte ... utschland/
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

sulcík: skoro bych se vsadil, že ve spoustě případů nepůjde o bezpečnost...
Při 120 jedu za 6 - 7; při 220 za 16 - 17. Rozdíl je 260g co2/km. Když se podíváš, jaké brikule dělají kvůli každému gramu, tak toto je snadná oběť.

Navíc nemám pocit, že by neomezenou rychlost využívalo mnoho řidičů. Těch co jezdí ravidelně 200+ bude relativně málo. Už jen z důvodu nákladů.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

rhinos píše:https://www.peugeot.cz/modelova-rada/vy ... ybavy.html
zkuste si nakonfigurovat stejně spalovák a evozítko...rozdíl v mém případě 450k
Tak nevím ta baterie je asi ze zlata ;)
Rozdíl je 327k (875-548), někde ti uteklo přes 100k :D Bavím se o stejném autě, se stejnou výbavou, stejně silným motorem, prostě identické.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět