IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: IT poradna

Příspěvek od Zajda »

Existuje třeba Sysinternals process explorer + process monitor posvěcený Mrkvosoftem a stažitelný z jeho webu :-)
Tam to určitě nějak půjde.
《》
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

pavproch píše:Kuju za radu, ale to bych musel do pc něco ingstalovat a to já tuze nerath. Zas tak mě to nežere, abych se k ingstalaci odhodlal. Prdím nato.

Btw, weby mám trvale otevřené furt ty samé, takže ani v tom to nebude.
Weby (jakoze adresa te stranky) muzou byt furt stejne, ale to podstatne je, co na tech webech bezi. Na strance muze byt naembeddovanych mraky veci a staci aby se tam furt neco opakovane nacitalo a spotreba jede nahoru.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Asi jsem se ještě nesetkal s nikým, kdo by "nerad" instaloval jakékoli aplikace. Tedy mezi uživateli, kteří jsou schopni provést více úkonů než znát tlačítko pro zapnutí a vypnutí a ikonu pro spuštění netového prohlížeče, hýbat myší a mačkat levé tlačítko na odkazech (pravé už je nadstandard :p ) a napsat é-majl.
Ale jistě je možné mít různě nastavené priority - třeba fakt někdo nezbytně potřebuje bleskové spuštění, a každý zlomek sekundy navíc s dalším záznamem v registru v souvislosti s nainstalovanou aplikací už by mu trhal žíly.
Nebo mohou lidé mít velké obavy z různých forem zákeřného šitvéru, nicméně tito lidé si zjevně neuvědomují, že třeba samotné nastavení operačního systému od impotentního majitele mikro(penisu), a hlavně volba prohlížeče(a rozšíření) a jeho nastavení a způsob používání velmi výrazně ovlivní, nakolik si nejrůznější korporáty plné špízlovacích voyeurských oportunistických deviantů zjistí i ten nejposlednější detail o jeho preferencích a vzorcích chování, aby tyto informace pak mohli vesele volně prodávat.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: IT poradna

Příspěvek od M.Z. »

Hoši nesmějte se mu, Pavproch regulérně ví, že ho sledujou Marťani.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Nerad in(g)staluju nový sw do pc protože už se mi stalo, že mi instalace sw (a to byl z ověřeného zdroje) kompletně rozbila registry, takže nezbylo než format c: enter. Proto.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: Můj noťas Dell XPS12: (časově i použitím pc) naprosto stejné dny: nabiju (stejnou = furt tou samou nabíječkou) baterii na 100%, používám ho naprosto stejně (stejný externí monitor, stejný dock Dell) a jeden den vydrží běžet na baterii (ze 100% na 8%) 7 i 7,5 hodiny, jiný den jen hodin 5. Někdy ale dá těch 7 hodin i několik dní po sobě, jindy zase několik dní po sobě jen 5 až 5,5. Na pozadí neběží žádné mně známé a viditelné procesy
pavproch píše:přitom mně jenom zajímá, proč výdrž baterky (bezdůvodně) kolísá bratru o 40%.... asi sem fuckt "divný"....
Furt mito vrtá fpalici - fčera a neska sem udělal hokuspokus: nechal se běžet noťas (přesně) jednu hodinu absolutně BEZ jakéhokoli otevřeného programu (ani web, ani godzilla, ani mp3player, prostě nic), podle win systémového průzkumníka ani nic neběželo na pozadí, žádné aktualizace, nic. Fčera i neska pověšený na stejném místě, stejná wifina/APN - bez pohybu, v obou případech zhaslý displej, svítící externí monitor - fčera za hodinu sežral 16% baterky, neska (bezdůvodně) 26%. Tožtak - místo odpovědi mám fpalici ještě víc otazníků. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Takže jste stále přesvědčen o tom, že po 4+ letech minimálně nadprůměrného využívání notesu bez připojení k é-síti by aku měl být stále ve stejné perfektní kondici jako v době pořízení?
Pomineme-li tedy všechny ostatní zmiňované potenciální vlivy na výdrž baterie.
Ještě byste mohl zkusit provoz s vypnutou wifi, zda se projeví podobné příznaky, ovšem bez výše zmiňovaných sw nástrojů k detailnímu sledování běžících procesů půjde stále o leštění křišťálových koulí.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Ne, už sem to tu spal, že sem s výdrží baterky po 4 letech spokojen (ať je to 7 nebo 5 hodin), mně zajímá, proč se kapacita mění ze dne na den o 40%.

EDIT: Už sem tady i na OF.cz dostal dostatek vysvětlení "je to složité" + " dovnitř do mrkvozoftu nevidíš", kuju. Prdim nato.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: IT poradna

Příspěvek od rhinos »

tak nejakou aplikaci co loguje zatizeni baterie pripadne i s procesy. Nevim teda jestli takova free existuje.
Na Iphonu to dela primo ios a na androidu jsem vzdy mel nejakou aplikaci
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: Už sem tady i na OF.cz dostal dostatek vysvětlení "je to složité" + " dovnitř do mrkvozoftu nevidíš", kuju. Prdim nato.
pavproch píše:jen mě prostě zajímalo proč se ze dne na den výdrž baterky mění o 40%.
Tak (snad už naposled k thémě - sem zase něco čerstvě vypozoroval): příčina bude asi v měnící se (proč?) schopnosti baterky pojímat energii - ono trvá i různě dlouho, než se nabíje z těch 8% na 100% (furt ta samá nabíječka) - někdy to jsou dvě hodiny, někdy skoro 4. A dyž sa nabije rychle, tak v následném cyklu se i rychle vybije, prostě "neudrží moč". Tak, a už opravdu dost.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět