Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Koronavirus

Příspěvek od _sulcik_ »

obávám se, že ten jeden "furt" platit bude. Jelikož předpokládám, že uzavření okresů přinese pramalé výsledky. Ale rád bych se mýlil.
Zas na druhou stranu nejsem úplně někdo, kdo by současnou situaci bral na lehkou váhu, jelikož asi nikdo nechce kolaps nemocnic, ale úplně si nemyslím, že dost z podstoupených kroků bylo správným směrem, hlavně na podzim a v prosinci, kdy snaha zajistit si teplé místo na další rundu vyhrála a teď už se s tím nedá moc dělat. Švédský model by totiž při zkřížení s českým švejkovským modelem asi nebyl úplně nejlepší. Mimochodem kolegové v lednu v SWE byli a tak růžové jak se to tady všude popisuje to není.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

Jsem dostal v Kauflandu bídu, že nemůžu kupovat 500 roušek najednou. Že prej pane, tam je omezení na počet kusů. To kdyby tam nebylo, tak to koupí všechno vietnamci a prodají vám to 3x dráž
To by mě taky zajímalo.
Když si ten čobol v pátek v půl 11 usmyslí, že od pondělí já mám svým zaměstnancům něco povinnost poskytnout.
Tak kde to mám kurva vzít?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Koronavirus

Příspěvek od _sulcik_ »

Sranda je, že ti vietnamci to zpravidla prodávají levněji než ty řetězce :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

aikoN píše:Kouřová clona, aby to vypadalo, že vláda opět táhne do boje, a mohlo se dál v klidu rozkrádat v rámci nouzáku.
Tak. O nic jinýho už dávno nejde.
Nemáte někdo po ruce nějakou šikovnou tabulku přírůstku počtů nakažených a mrtvých? By mě zajímalo, jestli to náhodou nekoreluje s tím, jak je dycky potřeba prodloužit nouzák...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

Jinak, zejtra ráno mám "služebku".
Já, jako fulltime prezenční student a dohodář u firmy A, povezu zaměstnance firmy B do jinýho okresu pro auto (vyzvedávka ze servisu), který je psaný na firmu C. + pojedem soukromým autem majitele A.

Doufám, že nás benga nezastřelí oba rovnou u krajnice. Protože mám pocit, že tohle se určitě nesmí. :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Koronavirus

Příspěvek od aikoN »

Stepan píše:
aikoN píše:Kouřová clona, aby to vypadalo, že vláda opět táhne do boje, a mohlo se dál v klidu rozkrádat v rámci nouzáku.
Tak. O nic jinýho už dávno nejde.
Nemáte někdo po ruce nějakou šikovnou tabulku přírůstku počtů nakažených a mrtvých? By mě zajímalo, jestli to náhodou nekoreluje s tím, jak je dycky potřeba prodloužit nouzák...
To mě před nedávnem taky zajímalo.
obrázek_2021-02-28_232945.png
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Kdyby za 3 týdny locku naočkovali 3-4 mio lidí - ok. To by asi smysl mělo. Ale co vyřeší lock s uzávěrou průmyslu. Ano, v nemocnicích se objevují ročníky 60-70-80, ale to nejsou ti, co je zahltí.
Očkovat učitele je stejná kravina, jako začít u lidi 80+.
Dokud nás bude řídit banda, které jde především o osobní prospěch a na pozadí průseru hrají politické hry o ministry a vyřizují si staré účty, jsme v prdeli.
Btw: hezky to opět shrnul Lukáš Pollert na svém FB.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Koronavirus

Příspěvek od rhinos »

stejne zadny covid neni ;)
Uz podruhe od podzimu. Tentokrat nejmensi synator v detske skupine.
Total bez rousek,skupina asi ctyr deti 2-4let.
Jedno z nich bylo nakazene a nakazilo ucitelky.
Nas opet negativni stejne jako na podzim dcera ve skole.

Omlouvam se samozrejme to pisu v nadsazce ale je to zajimave a mam info o nakazeni jen poloviny rodiny.

Mimochodem kdyz jsem v pondeli videl prubeh testovani objednanych lidi v Plzni tak jsem byl dost v soku. Vets chaos jsem jeste nevidel a to uz jsem videl hodne
Citroen C4 GP
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Koronavirus

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Přidám taky vlastní zkušenost: Covid pozitivní jsem byl cca dva měsíce zpátky. Přišel jsem na to jen díky tomu, že jsme společně se sousedem pracovali v dílně a ten měl pozitivní test a v dobré víře mě nahlásil jako rizikový kontakt. Průběh u souseda jak běžné nachlazení, ztráta chuti a čichu na jeden den.

Průběh u mě vůbec žádný, resp. zpětně jsem si uvědomil, že mě jeden den bolela hlava a na dvě hodiny jsem si šel lehnout. Pak vše ok, příznaky nula, ani ztráta chuti, ani čichu.

Ani já, ani soused jsme však nikoho dalšího nenakazili, ani děti, ani manželky. Přitom prakticky žádné omezení kontaktu s dětmi, ostatně malým dětem bych to ani nevysvětlil, proč k nim tatínek nejde a nedá jim pusu na dobrou noc. Stejně tak ani žádné omezení ve vztahu k manželce a stejně to nechytila. Nechytil to nikdo ani z širší rodiny, u které jsme byli na několikahodinové návštěvě (ještě před testem, kdy jsme neměli ani tušení, že bych mohl být Covid pozitivní).

U nejmladšího občas pozitivní někdo ve školce, zatím to nikdy nechytil.

A perlička na konec, hygiena nás kontaktovala poměrně rychle (cca v řádu hodin), ovšem pán doslova hýkal nadšením, když jsem ho "ujistil", že máme dvě koupelny a já budu striktně používat jednu a manželka a děti druhou. Prý ještě kdybych si vyhradil jednu místnost a tam za mnou nikdo nechodil. No tak určitě... A skoro vynadání za návštěvu rodičů jsem se také dočkal... Ale jinak celkem slušný přístup.
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Koronavirus

Příspěvek od martinecko »

Ono sa totiz ukazuje, ze asymptomaticky prenasaci v skutocnosti niesu infekcni ani prenasaci ale len falosne pozitivny.
Odpovědět