Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Chválím 3/4.... vzhledem k ledoffce (na všem tu máme ca 1cm ledu) mi právě volala, že dneska budeme doma hlady, že na nákupy nejede. :D

Tohle sem naspal na OF.cz:
pavproch píše:Samozřejmě nevím jak je to inde, ale tady u nás se ledoffka přes noc udělala - na všem ca 1cm ledu, na tom 2-3cm sněhu. Bylo to dost nepříjemné jaxe to pod botou propadalo, ale kupodivu to neklouže. Haluze to polemlesemloukou3 nepolámalo, jen ohnulo fest.

Filozofická - lze 1cm (neklouzavého) ledu nazvat "extrémní" ledoffkou? IMHO si nemyslím.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Jakože v Praze tady nekomplikuje situaci sníh jako takový, ale debilové. Jako jo, jede se po sněhu. Ale to není důvod se ploužit Touaregem 30km/h po spojce.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Já se na to dnes vysral, protože bych se zase nedostal domů, tak jsem si udělal homoušský ofis, je to docela příjemné :D
Jinak Forda už mám zpět, ale zas jsem si do něj navymýšlel nějaké chujoviny, čekám až dorazí z US, tak se mi ho nechce převážet tam a zpět, takže musím letošní zimu přežít se zadohrabem.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Když bývaly opravdové zimy, hodně sněhu a mráz, což jako kluk pamatuji, tak někdy byla kalamita. Teď je kalamita, když napadne 10 cm sněhu a trochu přituhne :D Tvl to jsme fakt tak v háji, že nás zaskočí trocha normální zimy?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Ty zas vidíš dneska vše špatně. Zkus to porovnat s tehdejší mobilitou?
Kolik lidí tehdy dojíždělo do práce 20/30/50km/cesta? Kolik nákladu se převáželo? Kolik přeprav fungovalo v režimu just-in-time? Jaká část výroby se řešila dodavatelsky?

Ano, systém je v mnoha ohledech křehčí. Na druhou stranu díky tomu žiješ v mnohem větším komfortu, statky násobně zlevnily, ty sám si můžeš dovolit auto na každé roční období... Třeba ty auta. Kolik průměrných platů stála E-klasse před 30 lety a kolik dnes přičemž ta dnešní nabízí násobek funkcí, komfortu...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

jerry píše:Když bývaly opravdové zimy, hodně sněhu a mráz, což jako kluk pamatuji, tak někdy byla kalamita. Teď je kalamita, když napadne 10 cm sněhu a trochu přituhne :D Tvl to jsme fakt tak v háji, že nás zaskočí trocha normální zimy?
No já si to se svým příjezdem opravdu nemůžu dovolit vyjet v takových podmínkách z domu. Když pominu hardcore výjezd do kopce tak pak se kilák modlím, ať proti mně nic nejede, protože nesmím zastavit a 2 auta se nevyhnou. Tady jedině řetězy nebo 4x4 a řetězy se mi dávat nechce, tak budu muset vydržet :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

HM: Tvoje tvrzení se s mým vůbec nevylučuje. Jen jsi rozvedl, proč současnou společnost rozhodí pár centimetrů sněhu. A je to dobře? Zvládne takto křehká společnost vůbec nějakou opravdovou krizi? A nepřátelé, a že je má každá společnost, moc dobře o té křehkosti vědí.

M.Z.: Plně chápu. Udělal bych to stejně. Bohužel většina se chová jinak. Ač hodně z nich neumí pořádně řídit ani na suchu, tak přece musí za každou cenu vyrazit. Jsou přece nepostradatelní.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od GeneHawkins »

Já si myslím, že současnou společnost nerozhodí pár centimetrů sněhu víc než dřívější společnost, spíš méně. Jen si někdo myslí, že když zachytí víc informací, je to horší.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Stěžuju si, že (pracovní) záležitosti se VŽDY vykrystalizují tím nejhorším možným způsobem (konkrétně: forma a obsah účasti ve výběrovém řízení na ty naše stroje). Chjo no, to zas bude (zbytečného) papírování, aby byla naplněna litera 134/2016.... ~x(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Trochu si postěžuji. Oficiální německy dealer mi odmítl prodat nové auto s tím, ze export nedělají, jedině jestli mám firmu v DE, tak by mi to prodali... To jako vážně?!
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Odpovědět