Toyota obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Toyota obecně

Příspěvek od Lachende Bestien »

pavproch píše:U konkurence vyšel test Yarýska GR - testovali na okruhu v Mostě ("jede jak zběsilý, k neutahání") i na okreskách ("okresková motokráva"). ^:)^
Jako budoucí náhrada Pindy by mohla Tojotka posloužit velmi dobře. ;)
A vaši zgenerálkovanou Pindu nějaký zasloužilý soudruh jistě rád odkoupí za lidově-křesťansky-demokratickou cenu. :p
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Toyota obecně

Příspěvek od pavproch »

Eeeee, pindicu si nechávám už nafurt.

Mně u těchto nových aut vadí spousta věcí, které (zaplaťpanbu) v pindici (ani bramborovi2 ani m4Zlikovi) nejsou. Proto už nechcu měnit kterékoli své autí (za nové).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Toyota obecně

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nelze než souhlasit, kvanta komplikovaných, zbytečných, hlavně elektronických (zde též špiclovacích) nesmyslů opravdu od koupě nového auta odrazují.
Nedávno mě pobavila myšlenka na to, jak koupě nového osobáku byla pro většinu zdejších mzdových nevolníků nedostižným snem, a když, tak se maximálně zmohli na "lahůdky" typu fóbie hátépé či junior, a dnes se z toho stává spíše noční můra.
Tak ať Pinďa i oba bramboroví budoucí veteráni vydrží co nejdéle. :ymdaydream:
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Toyota obecně

Příspěvek od Kavis »

Spectral píše:Kavis: Nemyslím to jako rýpání, vážně mě to zajímá: mohl bys mi prosím vyskloňovat slovo kolega? Už jsem to slyšel ve tvé podobě "s kolegem" na Brněnsku, ale považoval jsem to za místní exotiku. Teď bych si tuto nářeční variantu rád poslechl celou (správně je to "s kolegou", podle vzoru předseda). Díky
Samozrejme vim, ze spravne je "s kolegou", ale tady na vychode se to pri neformalni reci pouziva. PP tady tu cestinu przni mnohem vic a nikdo se nad tim nepozastavuje :D Jsme na foru... Bruntal se tady taky sklonuje podle vzoru prdel, takze byl jsem v bruntali, jedu do bruntale... A kdyz to clovek nahodou rekne tak jak se to opravdu rikat ma, tak ho okoli hned opravuje :D
Nic zasadniho bych za tim nehledal.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Toyota obecně

Příspěvek od HondaMan »

Z tohohle brněnského prznění se mi svírají nohy v pěst... Vždy když tam přijedu a slyším "s Jirkem", "s Tondem", "s kolegem", tak bych jim nechal trhat nehty za živa... Mnohdy to prznění dá strašně moc práce, ale stejně to raději sprzní než aby to řekli normálně...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Toyota obecně

Příspěvek od Stepan »

Nejhorší patvar je "-ovo" používaný tam, kde to bejt nemá. Honzovo přitelkyně. Bych vraždil :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Toyota obecně

Příspěvek od Spectral »

Kavis: Však já se jen ptal, nic ti nevyčítám ;)
Hondaman: Taky jsem z toho v rozpacích, stejně jako nemusím záměrné prznění ala pavproch. Ale komandovat je kvůli tomu nebudu.
Stepan píše:Nejhorší patvar je "-ovo" používaný tam, kde to bejt nemá. Honzovo přitelkyně. Bych vraždil :D
Ano, toto je společně s "Přijdu dýl" nejotřesnější humus.
:ar!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Toyota obecně

Příspěvek od Stepan »

Přijdu dýl mi zase přijde úplně cajk.
A to -ovo může být trošku užitečný. Když si jeden není jistý v -i/y :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Toyota obecně

Příspěvek od HondaMan »

Kolem Hr.Králové se ještě používá koncovka -oj u přídavných jmen. např. Měl žlutoj helmu. :-D
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Toyota obecně

Příspěvek od jerry »

Jj, dialekty. Je to po celém světě. Já jsem si musel před lety po nastěhování na vesnici v Bavorsku koupit německo-bavorský slovník :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět