Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Dix »

To teď každej bude dostávat státní vyznamenání.....???:
Registrační systém na očkování seniorů podle Babiše funguje dobře, problémy jsou u nemocnic. Zmocněnce pro IT Dzurillu navrhne na státní vyznamenání.
Bez bodů
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

GH: tak IL a GB mají proočkováno nejvíc lidí, čili evidentně vakcíny mají. Když se podívám u nás nebo v D, tak je to bída.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Dix: má to už kdejaký čurák, takže jeden navíc je už každýmu jedno.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Stepan píše:Neproběhla náhodou taková afééérka, že Němci si objednali vakcínu bokem a nestalo se nic a když Maďaři udělali to samý, tak jim začali vyhrožovat flastrem?
Jenom jsem to teď někde zahlídl, nejsem si jistej že je to pravda :ymblushing:
Dovolím si upřesnit přímo z místa. Němci objednali společně s Francií, Itálií a Nizozemskem. Poté se do věci vložila Merkel, že se musí objednat a přerozdělit za celou EU, aby menší a chudší státy neutřely nos. Tak objednávku zrušili a pověřili jednáním EU. Teď se v Německu ozývají hlasy i různých politiků, že zpoždění dodávek špatné a že se mělo objednat na vlastní triko. Merkel to utnula, že prostě když EU, tak spravedlivě pro všechny. A je ticho po pěšině, protože autoritu teda má. Za mě tentokrát pro ní klobouček.

Jinak na příští týden svolala Merkel jednání premiérů spolkových zemí o týden dřív než se plánovalo. Bude se projednávat lockdown až do Velikonoc a jeho zpřísnění, protože očekávají podstatné zvýšení nákazy britskou mutací. I teď jsou opatření o dost přísnější než u nás (v hotspotech možno jen 15 km od bydliště, setkávání jen s 1 osobou s jiné domácnosti). A lidi dodržují a moc neprotestují. O Česku se tu mluví jako o epidemické bombě. Nedivím se, naše vláda totiž naštvala oba tábory, popírače uzavřením a opatrné množstvím nemocných a mrtvých. To se povedlo málokde, i v tom jsme best in covid.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

jerry píše:popírače uzavřením a opatrné množstvím nemocných a mrtvých. To se povedlo málokde, i v tom jsme best in covid.
Jestli dělíš názorové skupiny na popírače a opatrné tak máš teda hodně černobílé vidění.

Jinak mě osobně celý západní způsob boje s covidem ve své argumentaci stylem "podívejte se do okolních zemí, tam mají stejná opatření" velmi připomíná lidovou legendu o experimentu se skupinou opic, žebříkem a nad ním pověšeným banánem.

Opičky věděly, že nemají lozit po žebříku pro banán, jinak celou skupinku postříká ledová voda.
Postupně byly obměňovány, nové opice byly od ostatních napadány když se snažily vylézt na žebřík.
Nakonec nezůstala z původní tlupy ani jedna, pořád ale všechny měly zafixované, že pro banán se nelozí.

Na nové poznatky prostě není prostor.
Budeme zavírat, otvírat, zavírat, čekat na vakcínu a při tom čekání se budeme stále ujišťovat že nikdo neví, jak dlouho vydrží imunita a jestli vakcinovaný nebo vyléčený člověk může být v budoucnu infekční.
Proboha to jsou snad nejzásadnějších otázky v celé strategii a těžko uvěřit, že na ně nemáme odpověď.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Pouze jsem popsal zdejší situaci. Rozhodně si nemyslím, že jsem chytřejší než celé týmy expertů, na jejichž podkladě se zdejší politici rozhodují. Pokud si to někdo myslí, tak mu to neberu. Víc k tomu nemám co říct.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Při registraci matky jsem dopadl stejně jako Předseda. S tím rozdílem, že potvrzení nemám ani ve spamu. Takže pořád tam byla volná všechna okénka, přitom systém hlásil chybu, že už je termín obsazen. A dnes večer tam už je, že všechny termíny jsou zarezervovány. A mám se v budoucnu ptát, až budou. Trochu mi to připomíná koupi nedostatkového zboží za komárů. Přijde to, ptejte. A debilové Bureš a Blatman jsou spokojení, jak to běhá. Víc není co dodat.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Že nad problematikou dumají celé týmy expertů je myslím to zásadní, na čem se neshodneme.
Konkrétně u nás blekota Bureš dokázal zajistit experty maximálně na veřejné mínění.
Jinak rok v kuse jen střelba naslepo, občas okořeněná nějakým jeho konkrétním tlakem s komickým výsledkem.
Naposledy to byla myslím SMS "vyočkujte to".
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Ale já myslel expertní poradce v Německu, kde dlouhodobě jsem, a proto jsem v předchozím příspěvku v reakci na Stepana upřesňoval zdejší situaci. Merkel má dlouhodově jako poradce virologa Drostena z berlínské Charité a ředitele Wielera z Robert Koch Institut. Provádí se tu už od jara dlouhodobé výzkumy následků corony na více klinikách. Už teď jede výzkum účinků očkování na několika pracovištích. Proto mám stejně jako většina obyvatel určitou důvěru ve vládní opatření, i když není vše vždy ideální.

Situaci u nás sleduji zpoza hranice, takže mám zprávy jen z internetu, od rodiny a z Radiožurnálu, který tu mohu poslouchat. Tam se s tebou shodnu, že Bureš pouze manévruje podle marketingu. Výsledek je rozvrácené hospodářství a přitom hodně moc obětí. Jak jinak při nesmyslné jízdě brzda plyn. Opatření jsou překotná bez rozmyslu, není vůbec žádná vize, lidi je stejně nerespektují. Výsledek je podle toho katastrofický.

Z mého pohledu považuji za nejúčinnější přístup některých asijských zemí. Zatím se jim daří virus zastavovat bez velkých důsledků pro ekonomiku. Pokud daní za to je trasování kontaktů mobilních telefonů, tak bych se této pochybné svobody výměnou za fungující hospodářství rád vzdal. Nedělám nic nekalého, a tak proč bych se bál.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Třeba proto, proč musí senioři 80+ vyplňovat při registraci souhlas s marketingem :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět