První auto - Focus mk2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Rohllik28
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 09 led 09:10

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od Rohllik28 »

A dotaz trochu mimo. Když si proklepávám auto přes autotracer a u toho základního free výpisu stojí že bylo nalezeno poškození, znamená to automaticky nehodu nebo třeba jen nějakou odřeninu?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od petr_riha »

Nevím, jestli bych chtěl během intervalu dolívat olej více jak jednou. I jednou mě to sralo (interval 20kkm, dolíval jsem po 10kkm). Informace máš, nalož s nimi, jak uznáš za vhodné.

Mondeo vs. Focus: ano, mondeo je o třídu výše, oproti focusu bude mít typicky vyšší nájezd, ale i tak by měl stát ve stejném ročníku a dejme tomu podobném stavu více. Jak se reálně pohybují takhle stará mondea nevím, jsou mimo můj zájem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od delphin »

Pokud je výběru Ford, tak doporučuji využívat VIN dekodér výrobce, dá se tam najít, jestli auto prošlo servisní akcí v případě svolávačky, barvy, výbavy.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
haras
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20 kvě 20:59

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od haras »

Rohllik28 píše:A dotaz trochu mimo. Když si proklepávám auto přes autotracer a u toho základního free výpisu stojí že bylo nalezeno poškození, znamená to automaticky nehodu nebo třeba jen nějakou odřeninu?
Může to znamenat i odřeninu. Máme doma Fabii 2005 jsme první majitelé a táta kdysi narazil vozejkem do boku. Opravilo se, auto pořád vypadá jako nové ale od této události na všech těchto vyhledávačích dle VIN už vyskakuje, že vůz měl poškození. Takže ty reporty z VINU ber taky trochu s rezervou :-?
Rohllik28
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 09 led 09:10

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od Rohllik28 »

Tak jo, nebudu dělat pi*oviny a půjdu do jistoty. Komunikuju teď s paní tady

Kód: Vybrat vše

https://www.tipcars.com/ford-focus/hatchback/benzin/ford-focus-1-6-74kw-100143976.html
Teď už jen najít technika a domluvit si prohlídku. Kdyby se našel nějaký ověřený šikula zde na fóru co by se mnou na auto koukl (je z Liberce), dejte vědět. Díky za tipy, dám vědět jak jsem dopadl ;)
Odpovědět