Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

fast001 píše: Momentalne sa rozvija telemedicina, zaroven je mimoriadna situacia a pacient s COVD ma predsa uz PCR testami potvrdenu diagnozu.

Je to rovnake, ako ked mi lekar najprv pri vysetreni zoberie krv, tak potom mi posle recept elektronicky ked dostane vysledky, na co by som tam opat chodil?
Telemedicínu si nech do SK.
ad pacient s Covid: Tak ještě jednou - o takovém pacientovi zde nikdo nic nepsal ;-)
Ano, poslední příklad je správný. Ale předepsání ATB, by alespoň CRP udělat měl...což jde přes tu telemedicínu asi těžko. Dokonce i tu krev ti asi přes wifi nikdo nenabere.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Aha, Takže dřív se mýlili, ale teraz už im veríme! No, to je mi panečku argument! Ptám se tedy znovu - co přinesou ty testy až do zaočkovania? Jaké relevantní výstupy z toho budou a co se bude dít dál?
Nějaký zdroj o té nakažlivější mutaci? Nebo to psal Nový čas?
Díky, ale matematici fakt ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1939
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

Je to jednoduché - jde v první řadě hlavně o obrovské bezrizikové zisky pro pharma byznys, což se mase otupělých mzdových nevolníků bude vysvětlovat pokračujícím konstantním proudem masmediálního brainwashingu jako OCHRANA jejich zdraví, mj. i s pomocí exhibic patřičně zkorumpovaných či ustrašených takzvaných exxprdů, kteří kolem sebe budou házet všemožnými operacemi s z řitě extrahovanými hausnumery šikovně zakomponovanými do zmanipulovaných statistik, případně strašit z téhož otvoru vytaženými katastrofickými vizemi o denně přibývajících tisícovkách mrtvol v ulicích. To vše samozřejmě bez byť jen náznaku jakékoli osobní zodpovědnosti.$-) :ymapplause:
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše:
HondaMan píše:Zajda: Ano, obecně mi přijde, že se Covid ve společnosti podceňuje. A je vcelku jedno zdali kvůli estébákovi, pohodlnosti nebo hlouposti.
Podceňuje se řada jiných nemocí. Jako například sezónní chřipka, kterou v ČR každoročně onemocní miliony lidí. Očkování je, vcelku úspěšné, stačilo by nosit roušky, pokud jsem nastydlý a případně zůstat doma. Neřešil to nikdy nikdo. A že chřipka velmi často, u těžkého průběhu, přejde v oboustranný zápal plic, to je také celkem známo. Umírá se na to již mnoho let.
Ono je tady ale opět spor o to, co všechno si stát může dovolit a do čeho může nutit své obyvatele. Pořád se totiž bavíme o tom, že věkový průměr smrtelných případů je téměř 80 let. Sám víš, když dáš na dálnici "tempo" 150kmh, s jakým průměrem dojedeš třeba z Prahy do Brna. Jestli to bude 150, tak musíš drtivou část cesty jet 200+. A stejné je to tady. Umírají staří. Mladí jsou v jednotkách případů a opravdu velmi často je Covid pouze komplikace. Otázkou je, jak by dopadli, kdyby se nakazili chřipkou typu A.
A naše vláda zakáže prodávat oblečení, sportovat, atd. ale naopak povolí návštěvy v domovech seniorů a v nemocnicích. V těch zařízeních, kde každoročně, při první masivní vlně respiračních nemocí, vstup zakazuje :-)
Kdo tady nemoc tedy opravdu podceňuje?
Ono se nemusí hned umírat. Co takové následky? A už i u dětí? Také je tak ohrožuje chřipka? Je to z Burešovo webu, ale četl jsem už i na jiných, i zahraničních. Takže to nejsou ojedinělé případy.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_chtl
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Ano. Najdi si to, jaké následky může mít i ta obyčejná chřipka.
Btw: fascinuje mne, že tatáž skupina je schopna v jedné větě říct, že o viru nic nevíme a v druhé větě bezpečně ví, že způsobuje to i ono a přesně u jakých pacientů.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

a tenhle profesor zase tvrdí něco úplně jiného, než prof. Hel: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/oh ... .seznam.cz
Proč by měla stačit jen jedna dávka?
Virus je všude kolem nás a nejedná se o systémovou infekci, nýbrž o slizniční. A toho paradoxně můžeme využít. Druhou, tedy „připomínací” dávku, totiž může dostat pacient doslova ze vzduchu. Díky první dávce vakcíny bude v tu chvíli jeho vnitřní systém umět zareagovat. Takže těžký průběh nemoci už nenastane, ale imunitní paměť tímto dostane ten správný a z hlediska infekce fyziologický podnět, kterým ji přinutíme, aby na tento virus nezapomněla.
A to nás už rouška nechrání před virem? Nebo připomínací dávka viru pronikne, ale virus ne? :-w
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

Tak mam prvni zkusenost s antigennim testovanim - vyzkouseno na vlastnim diteti. Rezervace vcera vecer na dnesni poledne do FN Motol, bez problemu, mrak volnych terminu = lidi evidentne nemaj moc zajem. Na miste cca do 3 minut registrace, hned nasledoval odber, pak cca 20 minut cekani na vysledek. System listecku jako v bance. Na miste se prubezne tocilo cca 10 lidi, ale je to cele ve venkovnim vestibulu, tj more mista kolem, pruvan, zima. Parkovani v arealu nemocnice je na hodinu zdarma.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Koronavirus

Příspěvek od Předseda »

Včera jsem zkoušel na očkování zaregistrovat svojí 88 letou babičku. V první fázi jsem se dostal max na registraci. Až večer mě to náhodou pustilo dál do výběru termínu. Wohouu je tady termín hned na pondělí 18.1., beru! Dokonce si můžu vybrat časy.. dávám last step - rezervuj. A.. "opps.. něco se pokazilo". A takhle to je furt. Případně proloženo hláškou, že buď mám ve formuláři chyby. Nebo ho mezitím rezervoval někdo jiný. Nebo prostě už termíny nejsou.

Před hodinou zkouším znovu, termíny se posunuly.. tak jsem prošel všechny sloty na pondělí 25.1. a ani hovno.

Kua to je takový problém, aby když už si někdo slot zabere, tak zmizel z nabídky? Fakt jak u dementů. Poláci spustí systém pro 30mil lidí a žádný problém.

BTW - může mi někdo vysvětlit proč musí členské státy čekat na dohodu celé EU s výrobci? (asi chápu cena lepší silnější pozice). Od začátku c-krize si členské státy zdravotní politiku řídí sami a teď očkování čučí a nakupuje EU.. Proč prostě pan všechno-umím-Bureš nezvedl telefon a nezavoval do Pfaizru, když má na každoho telefon (a kompro samosebou)?
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Dix »

Bureš zase může říkat,že je Best in COVID:

Česko je podle počtu nakažených koronavirem na obyvatele za 14 dní v Evropské unii na prvním místě, podle mrtvých je čtvrtá za Litvou, Slovinskem a Slovenskem.
Bez bodů
Odpovědět