Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

(elektro-magneticko - su pitomý strojař) Technická: Jaxem tady spal ve stěžovacím vlkně, prdnul mi doma brojler s těplou vodou v kuchyni a taxem místo něj in(g)staloval průtokovou ohřívací baterii (v 50% slevě za 9 stovek), zřejmě čankajšského původu, na krabici žádné "mejd in xxxx nebylo, zato tam bylo mj. i napsáno" healthy magnetised water" :D Zajímavé je, že rychlovarná kunvice když do ní tou baterií naliju studenou vodu, tak od spuštění vydává jiné zvuky než když sem dřív do ni lil studenou vodu skrz normální baterii (jemně bublá, zatímco dřív ostře a hlasitě praskala). Může ten "magnetismus" na ty zvuky z konvice vliv?

EDIT by wiki - tak nějak zodpovězeno, no.....
wikipedia píše:Magnetizovaná voda (též magnetická voda, správně magneticky upravená voda) je pseudovědecký[1] pojem označující vodu, která prošla magnetickým polem. Podle zastánců má mít magneticky zpracovaná voda blahodárné účinky na zdraví prakticky po všech stránkách.[2] Po chemické a fyzikální stránce ale při takovéto úpravě vody dochází jen k mírnému změkčení, což je významné jen u velmi tvrdé vody za použití extrémně silných magnetických polí.[1]

Hodnocení biologických účinků takto upravené vody se liší, podle některých autorů jsou účinky zcela neprokázané[1], podle jiných existují subtilní účinky na mikrobiologické úrovni.[3] Pozitivní vliv na lidské zdraví je neprokázaný, existují i obavy z toho, že dlouhodobé pití magneticky upravené vody může způsobit zdravotní problémy.[3]
A extra tvrdou vodu tady máme, to jo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

abgx1 píše://divna otazka pre osobny prieskum

Ked stlacate(ovladate) spojku, mate pri tom patu cely nas na zemi?
Vždy mám celou nohu ve vzduchu. Mám velkou nohu (49) a když je na zemi, tak v ní nemám takový cit a po pedálu poskakuje. Mačkám tedy převážně špičkou nohy s patou ve vzduchu.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Tip na firmu, co mi přiveze a na pozemku složí barák? Ideálně dřevo, stavět "pro budoucí generace" nehodlám, připadá mi to zbytečný.
Chci něco trošku většího, jakože 8-9 pokojů bych pro plnou spokojenost potřeboval. Nabízí někdo něco podobnýho typově nebo znáte firmu, co se umí přizpůsobit a nevyjde mě to jak kdybych stavěl "na zakázku" od začátku do konce?
Nehraju úplně na estetickou hodnotu, pokud mi část těch pokojů udělají jednoduchou přístavbou k něčemu typovému, neva mi to :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Co nějaký kontejnerák? Modulové domy? To můžeš rozšiřovat podle potřeby.

Já mám zase po 14 dnech na HO vždy chuť kupovat chatovou osadu, kdy každý /především děti/ budeme mít svoji chatu a budeme se navštěvovat jen po předchozím písemně potvrzeném oboustranném souhlasu :-D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Může bejt, je mi to jedno. Akorát neznám nikoho kdo by to měl, tak nevím jaký by s tím byly nebyly problémy
Druhou variantu co teoreticky vidím je koupit nějakej normální 4+1 na život a na zahradě "odděleně" zbouchnout z ytongu nějakou menší halu a tam narvat všechny ty blbosti co bych rád. Saunu, fitko, sklad na bordel...
Jenže zase ty "malý" typizovany baráky většinou nemají dvougaraz přímo u domu a garáž z který nejde "suchou nohou" přejít do baráku, je strasnej oser. :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Známý někdy kolem 2015 stavěl (Ova Klimkovice) a "rychlostavba" RD Rýmařov a je náramně spokojen + hlavně to opravdu byla rychlostavba - udělal základy a pak mu to celé ztopořili snad za týden nebo tak nějak.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

HondaMan píše:Co nějaký kontejnerák? Modulové domy? To můžeš rozšiřovat podle potřeby.

Já mám zase po 14 dnech na HO vždy chuť kupovat chatovou osadu, kdy každý /především děti/ budeme mít svoji chatu a budeme se navštěvovat jen po předchozím písemně potvrzeném oboustranném souhlasu :-D
:D

Štěpán: asi ta dřevostavba je nejrychlejší.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Na to uplně nechvátám. Jestli to od kopnutí do země bude hotový za šest měsíců nebo 6 týdnů je mi víceméně fuk.
Jenom nemám náladu se dohadovat s nějakou lopatou, pak to 100x reklamovat, řešit že jedna parta to svádí na druhou (...)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

Na to ti odpovim jedine: kvalitni stavebni dozor. A pak je (skoro) jedno kdo to stavi.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

K tomu nemám moc důvěru. Měl bych dva dobrý z rodiny, jednoho oficiálního komerčního, druhýho velmi schopnýho "samostavitele, jenže se bojím situace, kdy se něco posere mimo jejich moc a nákladově to půjde zamnou.
Si nejsem uplně jistej, jestli bych pak nebyl ukřivděnej a nedělal kvůli tomu dusno :D

A vzít si tam někoho cizího, no to pak nevidím moc rozdíl mezi tím, jestli mám věřit firmě nebo jestli mám věřit dozoru.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět